Ulice

15.09.2018 11:07 auto cofało

Na Gocławiu mężczyzna zginął pod kołami śmieciarki

SERWISY:

 


Na ulicy Pawlikowskiego na Gocławiu cofający samochód ciężarowy potrącił starszego mężczyznę. - Zmarł na miejscu - podaje policja.

- Zgłoszenie o zdarzeniu dostaliśmy o 10.07. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarowej śmieciarki cofał i najechał mężczyznę - informuje nas Antoni Rzeczkowski z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodaje, kierujący śmieciarką był trzeźwy. Ofiarą jest starszy mężczyzna, w wieku około 80 lat. - Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora - podsumowuje policjant.

- Na Pawlikowskiego jest policja z Wydziału Ruchu Drogowego - mówi Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. - To bardzo mała osiedlowa uliczka, jest teraz nieprzejezdna - dodaje.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • harat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2018 12:16 ~harat

  Co Ty człowieku porównujesz. Wypadek widziałem na własne oczy. I to był WYPADEK! No, ale skoro Ty bawiłeś się bronią w przedszkolu, to pewnie wiesz więcej i nie mam pytań...

 • harat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2018 12:11 ~harat

  harat~harat

  Na tej uliczce nie ma innego wyjścia, musisz wjechać na chodnik bo parkujące samochody uniemożliwiają normalny przejazd. Człowiek szedł chodnikiem, kierowca nie widział go w lusterku i stało się, bo z premedytacją się ludzi nie rozjeżdża

 • Izka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2018 01:50 ~Izka

  Szczerze szkoda mi kierowcy śmieciarki, bo ludzie sami pchają się pod koła nawet cofających samochodów osobowych. Można ich o prosu nie zaważyć, bo wchodzą z tyłu raptownie....

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 20:37 ~kilovolt


  Zenon~Zenon

  Ludzie, niezależnie od wieku w 9 przypadkach na 10 muszą przechodzić za cofającym samochodem mimo, że go widzą.
  Olo~Olo

  Chyba przed cofającym....

  Jak staniesz przed samochodem, który zacznie cofać to raczej nic ci nie grozi. Jak staniesz za czyli z tyłu to jest duża szansa że cię trafi.

 • Zepp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 18:20 ~Zepp

  To kolejna taka śmierć. Czy tak trudno wyposażyć wszystkie takie pojazdy w kamery cofania? Ktoś myśli jeszcze w tym kraju?

 • Gocławianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 17:30 ~Gocławianka

  Mieszkam w pobliżu. Samego wypadku nie widziałam, ale widziałam zwłoki. Myślałam, że ktoś rozsypał śmieci na wyjeździe z przedszkola, a to były zwłoki. Kupa mielonego mięsa, głowa oddzielona od korpusu, stercząca kość piszczelowa obrana z mięsa. Jak to możliwe, że cofająca z małą prędkością śmieciarka może spowodować takie obrażenia??? Wyglądało to raczej jakby ten człowiek próbując się uwolnić wpadł do zbiornika na odpady gdzie jest rozdrabniarka i zgniatarka i został przez nie zmiażdżony.

 • MMM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 17:13 ~MMM

  a przyszło Ci do głowy, że miał śmieciarkę za plecami? a no tak, Ty masz drugą parę oczu z tyłu...

  "art. 23 ust. 1 pkt 3 przy cofaniu należy ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, a także upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda, w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby."

  i po temacie.

  taki ktoś~taki ktoś

  bo to malutka ciężarówka była nie widać jej :D co tu dużo ukrywać szkoda człowiek ale duża część to "tępe ludzie" i tak się władują pod cofający pojazd bo o zdążę, bo mi się spieszy.

 • taki ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 15:46 ~taki ktoś

  bo to malutka ciężarówka była nie widać jej :D co tu dużo ukrywać szkoda człowiek ale duża część to "tępe ludzie" i tak się władują pod cofający pojazd bo o zdążę, bo mi się spieszy.

 • rax

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 15:19 ~rax

  Wytoczyć sprawę cywilna wobec kierowcy sprawcy wypadku i sprawa wygrana.

 • mtu4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 15:18 ~mtu4

  harat~harat

  Na tej uliczce nie ma innego wyjścia, musisz wjechać na chodnik bo parkujące samochody uniemożliwiają normalny przejazd. Człowiek szedł chodnikiem, kierowca nie widział go w lusterku i stało się, bo z premedytacją się ludzi nie rozjeżdża

  To tak jak zabawa bronią w przedszkolu. Pewnie jak. bys wystrzelał dzieci też byś mówił, że się stało bo przecież nie specjalnie na spust nacisnąłeś. Cofając pojazd masz obowiązek upewnienia się, że nikomu krzywdy nie zrobisz a jeśli sam tego nie możesz zrobić to masz poprosić osobę trzecią o pomoc. Dla zabawy tego w przepisach nie umieszczono. Mam nadzieję, że kierowca oprócz traumy, trafi do więzienia i to z poważnym wyrokiem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl