Ulice

11.07.2016 21:45 film od internauty

Na "czołówkę", a potem chodnikiem. Niebezpieczna jazda mercedesa

SERWISY:


Jechał na "czołówkę", potem po chodniku, tuż przy pieszych. Nagranie kilku sekund jazdy kierowcy mercedesa na ul. Bronowskiej może zmrozić krew w żyłach.

Czasowe zwężenia ulic wymagają od kierowców większej rozwagi na drodze, odpowiedzialności za siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu, szczególnie pieszych. Tego wszystkiego zabrakło kierowcy mercedesa, włączającemu się do ruchu na ulicy Bronowskiej w Wawrze.

Na nadesłanym przez naszego czytelnika nagraniu widać, jak mercedes zbyt późno wjeżdża na ulicę sprzed sklepu. Zainstalowana w aucie kamera pokazuje, że mimo spóźnionego manewru kierowca mercedesa sunie wprost na jadący z przeciwka samochód, aby w ostatnim momencie zjechać na lewo, na chodnik. Tuż przed idącymi nim dwie kobietami.

W wciągu kilku sekund nieodpowiedzialny kierowca, któremu "pewnie się bardzo spieszyło" spowodował zagrożenie na drodze dla kilku osób, w tym dla pasażera z nim jadącego.

Zachowujący anonimowość autor nagrania udostępnił je, ale nie zamierza informować o zdarzeniu policji. Jak twierdzi procedura wymaga składania zeznań na posterunku. - Samo udostępnienie filmu w serwisie społecznościowym spowodowało, że otrzymałem bardzo dużo negatywnych wiadomości - przyznaje.

skw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • vtr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2016 11:46 ~vtr

  Do wszystkich GENIUSZY udzielających się w tym temacie:
  Zapraszam na ulicę Bronowska od strony Traktu Lubelskiego. Pokażecie jak w szczycie (a i poza nim) prawidłowo przejechać ten długi zwężony odcinek gdy za wami autobusy blokują przejścia dla pieszych i rondo.
  Wszyscy będziecie się mogli wykazać. Może nawet któryś będzie miał farta i nic z przeciwka nie będzie jechało.

  WINNY JEST ZDM !!! To jego ulica i to on dopuścił żeby pracująca tam ekipa nie zrobiła ruchu wahadłowego. Od czasu do czasu stanie dwóch panów z lizakami i kierują ruchem do czasu aż nie mają przerwy śniadaniowej, albo nie muszą się odlać. Nie mają ze sobą żadnej komunikacji i dam sobie obie ręce uciąć że żaden z nich nie ma uprawnień do kierowania ruchem.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 19:51 ~stonka  pipi~pipi

  Przepraszam, a co miał zrobić kierowca Mercedesa? Wyjechał, zjechał na chodnik, żadnego zagrożenia nie stworzył. Wystarczy odrobinę uprzejmości, szczególnie w przypadku robót drogowych i innych niestandardowych sytuacji.
  stonka~stonka

  Nie wiesz co ma zrobić kierowca który włącza się do ruchu? W Kodeksie Ruchu Drogowego jest instrukcja.
  ehh~ehh

  Jak już masz KRD, to sprawdź sobie co to jest, włączanie się do ruchu :)

  Może przestaniesz pisać głupoty

  Faktycznie, do ruchu się nie włączał - wydawało mi się że bydlę wyjechało spod hurtowni. A kierownik jechał pod prąd, poboczem i lewą stroną. Na wsi przy tanim winie będzie latami opowiadał...

 • wawer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 18:36 ~wawer

  Aż dziwne ,że włodarze Wawra jeszcze zajmują stanowiska !!!Nie mają pojęcia o zarządzaniu,dziki jak biegały ,tak biegają po ulicach.''Ulicach'' - to szumnie powiedziane ,na wsi, jest lepsza droga niż tam w Wawrze gdzie jeżdżą autobusy.Brak studzienek kanalizacyjnych.Można tak wyliczać,wyliczać i tak to nic nie da , -BO NIE WIADOMO KTO ZA TYM ZARZĄDEM ''STOI''

 • hahahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 16:53 ~hahahaha

  pfff wielkie mi halo, co miał zrobic zatrzymać się i spowodować korek??

 • Ker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 13:56 ~Ker

  Nie, mercedes nie wyjechał z posesji. Wyprzedzał tak samo białego dostawczaka, którego widział wcześniej i on wcześniej był na zwężeniu.
  Ale juz widzę swojego kryjecie bo pewnie tak samo jeździcie.
  Bez pozdrowień

 • przemo9

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 13:13 ~przemo9

  Jakie omija kolejkę? Wyjechał w lewo. Może nie widział całej sytuacji. Ty nawet nie przyhamowałeś, tylko szedłeś na czołówkę, bo jesteś na prawie. Gdyby tam dziecko rowerem wyjechał, to pewnie byś go rozjechał, bo to Ty masz pierwszeństwo. Koleś zauważył, że ktoś próbuje go "przestraszyć", dał na chodnik i po sprawie. Może nie było to idealne rozwiązanie, ale Ty nawet nie zwolniłeś za bardzo, może bezpośrednio przed nim. Nię osądzajmy, go że to bandyta, że nie wiadomo kto. Spójrz na siebie i popatrz, czy Tobie nie zdarza się zrobić nic głupiego na drodze.

 • waldi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 11:40 ~waldi

  Misiu nagrywający to tak powyżej 50 km daje ...

 • matt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 11:32 ~matt

  Typowy Janusz~Typowy Janusz

  Adam mogłeś go jednak ze zwyczajnej uprzejmości puścić. nie wyprzedzał kolumny samochodów tylko jechał na zwężeniu - był tam prze Tobą.
  Jechałeś za szybko !!

  Tym razem się wygłupiłeś  Zgadzam się, mercedes z naprzeciwka pierwszy jechał tak więc nagrywający kierowca mógł go puścić a nie wymuszać ucieczkę na chodnik . Dosyć często ludzi z kamerkami co śmigają po mieście nie potrafią jezdzic i własnie po to zakładają kamerki żeby innych nagrywać i na policję zgłaszac a sami non stop łamią przepisy .

 • Pataszon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 11:06 ~Pataszon

  Boom~Boom

  Kawał sensacji. Tyle tylko że ja widzę jak kierowca jadąc 55 km/h dojeżdża do zwężenia drogi nie zachowując specjalnie należytej ostrożności (droga w przebudowie i wyłączony jeden pas ruchu). Drugi wyjechał z terenu posesji i ze względu na zwężenie drogi musiał jechać pasem pod prąd. Czy mógł poczekać? Pewnie tak. Ale robienie z tego taniej sensacji jest po prostu śmieszne. Na takich odcinkach trzeba brać pod uwagę konieczność jazdy pod prąd szczególnie że nikt nie zadbał o zorganizowanie ruchu wahadłowego.

  Czasem tam stoi dwóch i kierują.Gość nic takiego nie zrobił ,zachował się elegancko,ustepując wjechał na chodnik bo inaczej tam teraz nie można(kopią rów pod kolektor).Dzieje się to na ul.Bronowskiej,a nie Kombajnistów.Nie róbmy afery bo nie ma z czego.

 • mario5

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 10:40 mario5

  ale mi krew zmroziło czuje się taki zmrożony ,horror...łaaa

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl