Ulice

19.11.2010 10:13 Dobra wiadomość dla kierowców

Można poszerzać ul. Marsa

SERWISY:

 

Wąskie gardło na ul. Marsa, które powoduje ogromne korki na oddanym niedawno węźle, może wreszcie zniknąć. Wojewoda wydał pozwolenie na  poszerzenie arterii aż do ul. Żołnierskiej - dowiedziała się TVN Warszawa.

- Zezwolenie dotyczy odcinka od ulicy Naddnieprzańskiej do skrzyżowania Marsa – Rekrucka – Żołnierska – informuje Ivetta Biały, rzecznik wojewody mazowieckiego. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor, czyli ratusz może przystąpić do prac.
Projekt zakłada budowę dwujezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Przejmowanie działek

Jednocześnie Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapowiada podpisanie umowy z wykonawcą w ciągu miesiąca.
Niezależnie od procesu przejmowania działek przez inwestora, w urzędzie wojewódzkim będą toczyły się postępowania odszkodowawcze. Właściciele, którzy oddadzą działki w ciągu 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia, będzie powiększona o 5 proc. wartości nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego. W przypadku budynków mieszkalnych wysokość odszkodowania będzie dodatkowo powiększona o 10 tys. zł.

Wąskie gardło

Budowa węzła Marsa, czyli wielopoziomowego skrzyżowanie ul. Marsa, Trasy Siekierkowskiej i ul. Płowieckiej, zakończyła się pod koniec października. Jednak kierowcy wciąz tkwią w korku, zarówno na estakadzie w stronę Rembertowa, jak i na rondzie. Zdaniem ekspertów, węzeł nie spełnia swojej funkcji m.in. dlatego, że ul. Marsa zwęża sie zaraz za węzłem. Teraz jest szansa, że ulica zostanie poszerzona.

mjc/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 08:00 ~Paweł

  Błąd został popełniony już na etapie projektowania węzła Marsa - Płowiecka. Kompletnie pominieto faktyczne natęzenie ruchu w tym rejonie, w wyniku czego przpustowość tego skrzyżowania jest znacznie mniejsza od czasu przed tą wielomilinową inwestycja. Kolejnym błędem jest dziwna polityka inwestycyjna miasta polegajaća na rozpoczynaniu nowych inwestycji przed kompleksowym zakonczeniem wcześniej rozpoczętej. Wynikiem tego nie jest usprawnianie ruchu, ale "przesuwanie korków" w inne rejony miasta. Mozliwe chyba było zrobienie juz wcześniej pasa do skrętu w prawo w ul. Okularową, co niewatpliwie poprawiłoby płynność ruchu. Kompletnie przy tych pracach pomija się sytucję Rembertowa - dzielnicy praktycznie odciętej od reszty miasta. Pokonanie przejazdu kolejowego na ul. Marsa w godzinach szczytu siega 40 minut. Natomiast w stronę miasta, a wgodzinach popołudniwych ul. Marsa jest zakorkowana na odzinku od przejazdu do skrzyzowania z ŻoŁnierską.

 • Mieszkaniec z okolicy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 19:44 ~Mieszkanie…

  A Ja nie chcę bezkolizyjnego skrętu w ul.Chełmżyńską a dlaczego? Dlatego że przy tej ulicy mieszkam i już w tej chwili rano muszę solidnie się naczekać jak sznur samochodów pseudo "warszawki" z Ząbek, Zielonki, Marek itp... łaskawie się zatrzyma lub zwolni (nawiasem mówiąc rano na tej ulicy samochody nie jeżdżą z prędkością 50km/h tylko dużo szybciej, pomimo, że przy ulicy stoi radar pokazujący kierowcom, że przekraczają prędkość). Już na tą chwilę jest to nie droga lokalna ale skrót-tranzytowy a takim w założeniu miała być ul.Żołnierska. Ale cóż ząbkowiczanie w większości flancowane warszawiaki mają świetny skrót a nam zostaje wdychanie spalin i odskakiwanie spod ich kół aby przez przypadek nie spóźnili się do pracusi. Ja tam chcę progów zwalniających a nie bezkolizyjnego zjazdu!

 • zoltek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2010 22:11 ~zoltek

  co prawda osobiście mnie nie dotyczy wysiedlenie ale byłoby wskazane żeby ludzie których się pozbawia domów otrzymali godziwą rekompensatę w postaci innej nieruchomości lub przyzwoitą kasę .SZANOWNI URZĘDNICY postawcie się na ich miejscu.

 • MIESZKANKA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 19:24 ~MIESZKANKA

  Wszyscy rozprawiają o tym jak się będzie jeździć, ale nikomu nie przeszkadza, że tam mieszkają ludzie tacy sami jak oni, że będą musieli przejść piekło biurokratyczne, bo w państwie prawa muszą bronić swojej własności. W trybie natychmiastowej wykonalności muszą zebrać dorobek całego życia, a nawet dwóch pokoleń, a mamienie 5% od niewiadomej to chyba żart za spakowanie całego życia w ciągu 30 dni. Do tej pory nie wiemy gdzie mamy się wyprowadzić, ani kiedy dostaniemy odszkodowanie, dlaczego mieszkańcy ul. Marsa mają płacić własnym majątkiem za dobro ogółu.
  Chyba ludzie wiedzą jak działają urzędnicy, tylko ich to nic nie obchodzi, ich to nie dotyczy.
  Proszę uwierzyć to jest bardzo trudne i bardzo przykre, nikomu nie życzę aby musiał przez to przechodzić.
  Od conajmniej dwóch lat wiadomo o konieczności przebudowy ul. Marsa gdzie do tej pory byli ci co teraz straszą nas natychmiastowym rygorem zabrania własności, jeszcze jej nie wycenili a o odszkodowaniu wogóle nie ma rozmowy, nikt nic nie wie, wogóle nikt nas o niczym nie informuje, ale dom mamy
  przekazać - tylko dokąd mamy iść???!!!

 • Tubyłka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 18:18 ~Tubyłka

  Musita drogowcy zdecydować się, czy chceta ruch rogowy w mieście Warszawa uspokajać czy przyspieszać. Bo jednoczesne działania na obu odcinkach denerwujom tubylców.

 • Zbynio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 17:29 ~Zbynio

  Skoro już jesteśmy w tym rejonie to chciałbym się was zapytać, do kogo należy najgorszy odcinek drogi, między ul. Strażacką a ul. Czwartaków. Aż się prosi wykonać tam frezowanie i to od dawna. Mam wrażenie że jak coś jest na pograniczu rejonu, to jeden ogląda się na drugiego a droga jest jak kartoflisko. Wstyd.

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 15:50 ~greg

  a pani HGW mówiła i pisała ostatnio, że rondo Marsa juz wykonała, nic nie rozumiem

 • Witek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 14:57 ~Witek

  Samo RONDO trzeba poszerzyc. Idiota teraz zrobil trzy pasy jezdni wstrone Grochowa i zz powrotem a przd rozbudowa bylo piec. Kolejka w dzien jest do wiaduktu.Czas wydluzono trzykrotnie. Po co to bylo ?????????

 • mammamia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 14:13 ~mammamia

  ech wy pesymiści, a ja się ciesze. Wazne, ze coś sie w tej sprawie dalej dzieje. Boje się tylko, zeby to przejmowanie działek nie zakończyło sie jak zwykle w tamtym rejonie:). Codziennie tam jade do pracy. Rano o 7.15 przejezdza się ekstra, a o 16 to juz jest taka kicha, ze szok!!!

 • Sławek 59

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 14:05 ~Sławek 59

  Moim zdaniem jest jeszcze jedna możliwość by ten problem rozwiązać. Niedługo zacznie się budowa nowych wiaduktów nad torami kolejowymi. Należałoby przedłużyć je jako estakady do skrzyżowania Marsa i Żołnierskiej łącznie ze zjazdami bezkolizyjnymi w lewo w Żołnierską i prosto do Rembertowa i w lewo w kierunku Wawra a po wybudowaniu nowych wiaduktów stare wiadukty poddać kapitalnemu remontowi i tak jak w chwili obecnej poprowadzić nim po wyremontowaniu ruch samochodów do skrzyżowania z ulicą Chełmżyńską w lewo i prawo i cały potok samochodów będzie uregulowany i płynny.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl