Ulice

25.08.2019 12:49 na DW 571 koło Nowego Dworu Mazowieckiego

Motocyklista uderzył
w samochód i zginął na miejscu

SERWISY:

Śmiertelny wypadek w powiecie nowodworskim. Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym na drodze wojewódzkiej numer 571. Droga jest zablokowana.

Do wypadku doszło około godziny 11.30 w miejscowości Dobra Wola.

- Motocykl zderzył się z toyotą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty wykonywał skręt w lewo i nie zauważył nadjeżdżającego motocyklisty - informuje Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodaje, kierowca jednośladu nie żyje.

Policja wykonuje na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora. Miejsce wypadku zabezpiecza straż pożarna. - Początkowo zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Obecnie na miejscu zostały trzy. Ich zadaniem jest wsparcie działań policji i wyznaczenie objazdów - informuje Paweł Zieliński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kierowcy jadący DW 571 muszą liczyć się z utrudnieniami - Droga jest zablokowana - ostrzega Zieliński.

Wypadek na Żołnierskiej

W niedzielę rano na Żołnierskiej doszło do innego tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty. - Kierowca jadący audi wyprzedzał volkswagena. Nie zauważył motocykla. Doszło do zderzenia - relacjonował Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, 31-letni kierowca jednośladu został ciężko ranny. Zanim trafił do szpitala, był reanimowany.

Kierujący audi został przebadany alkomatem. - Badanie wykazało 0,12 miligrama w wydychanym powietrzu - zaznaczył Świstak. To nieco ponad 0,2 promila.

Mapa wypadków

W tym roku policja uruchomiła "Mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2019", na której prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

W ten sposób służby chcą przemówić do wyobraźni kierowców i ograniczyć niebezpieczne zachowania drogowe.

Mapa, aktualizowana codziennie, pod koniec wakacji jest już niemal nieczytelna. Nad nią na stronie policji widnieje czerwony licznik ofiar śmiertelnych. Dzisiaj rano wskazywał 513. Jutro te dane będą już nieaktualne.

Informowaliśmy także o śmiertelnym potrąceniu pieszej w miejscowości Boża Wola w powiecie legionowskim:

kk/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2019 09:59 ~antek

  Wypadek miał miejsce jadąc od strony Płońska zaraz za wzniesieniem i znakiem "teren zabudowany" - na wlocie do Borkowa. Podobno wcześniej jechał bardzo szybko, a kierujący Toyotą nie mógł go zauważyć bo prawdopodobnie widział tylko szczyt wzniesienia. Toyota w zasadzie stała już w poprzek głównej drogi prawie dotykając kołami drogi poprzecznej w którą skręcała. Po prostu tym razem było za szybko zwłaszcza, że motocyklistę i motocykl dzieliło od siebie ze 40 metrów. Sprawdźcie sobie ukształtowanie drogi na Google maps. Kierujący toyotą nie mógł go zobaczyć na czas.

 • sammler

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2019 08:49 ~sammler

  Jan~Jan

  Gnał ze 200 na godzinę, to nic dziwnego, że kierowca mógł go nie zauważyć.


  Znów rozważania teoretyczne, które życia nie przywrócą. Sprawa jest prosta: jeżeli kierowca odpowiednio wcześnie włączył kierunkowskaz, motocyklista nie miał prawa wyprzedzać go z lewej (są wyroki sądu, które mówią, że w takiej sytuacji kierowca nie ma obowiązku spoglądać w lusterko). Jeżeli kierowca nie włączył kierunkowskazu i nie spojrzał w lusterko - nic dziwnego, że motocyklisty, który mógł go już wyprzedzać, nie zauważył.

  Jak zwykle nic nie wiadomo. Nawet tego, czy skręt w lewo odbywał się na skrzyżowaniu (znów: winny motocyklista), czy na zjeździe do posesji (to nie jest skrzyżowanie i nie ma zakazu wyprzedzania).

  Policja leje krokodyle łzy z powodu liczby wypadków, a nigdy nie powie, co wynika ze wstępnych ustaleń, żeby pary czytaczy coś sobie może przemyślało. Do d*py taka policja. A raczej "rozliczacze zdarzeń drogowych".

 • Lipek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2019 08:04 ~Lipek

  Kakol~Kakol

  No cóż, jadąc drogą nie można zakładać, że innymi pojazdami kierują komputery, które wszystko zauważą i w porę zareagują. Ludzie zawsze popełniają błędy, coś przeoczą i należy brać to pod uwagę, dać sobie margines tolerancji, żeby mieć czas na naprawienie czyjegoś błędu.

  Słucham nieraz kierowców, którzy narzekają, że inni jeżdżą jak lebiegi, nie znają przepisów itp. Pytam więc ich dlaczego na szosie nie biorą tego pod uwagę i jadą tak, jakby ci inni byli mistrzami rajdowymi, nie popełnią błędu i nie zajadą im drogi? Zwykle brak sensownej odpowiedzi.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2019 20:54 ~Jan

  Gnał ze 200 na godzinę, to nic dziwnego, że kierowca mógł go nie zauważyć.

 • biker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2019 20:20 ~biker

  Dziś przejeżdżałem tamtędy motocyklem od strony Szczypiorna do Borkowa i Nasielska kolo godz 13... w Borkowie stał patrol i pachołki na ulicy ...trochę mnie to zdziwiło a teraz wiem dla czego...wyrazy współczucia

 • amelie2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2019 17:22 ~amelie2

  Kierowcy aut często "nie zauważają" motocyklisty i stają się zabójcami niewinnych ludzi. Hasło MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE niech sobie te asy kierownicy nalepiaja na przedniej szybie swoich rzęchów.

 • Kakol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2019 14:03 ~Kakol

  No cóż, jadąc drogą nie można zakładać, że innymi pojazdami kierują komputery, które wszystko zauważą i w porę zareagują. Ludzie zawsze popełniają błędy, coś przeoczą i należy brać to pod uwagę, dać sobie margines tolerancji, żeby mieć czas na naprawienie czyjegoś błędu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl