Ulice

10.11.2011 19:26 zakończona inwestycja

Most w Konstancinie otwarty

SERWISY:

Było przecinanie wstęgi, brawa i przemówienia. Most w Konstancinie nareszcie otwarty. Nareszcie, bo kierowcy nową przeprawą mieli przejechać już w czerwcu tego roku.

 - Na ten most mieszkańcy Konstancina czekali z niecierpliwością, ale i pełnym zrozumieniem - tymi słowami rozpoczął uroczystość burmistrz Konstancina Kazimierz Jańczuk.

- Most w

sposób zasadniczy poprawi warunki życia, poprawi komfort przejazdu do Warszawy, ponadto podniesie także prestiż Konstancina. Tutaj warto mieszkać i osiadlać się - dodał dumnie burmistrz Jańczuk.

Zaproszeni na uroczystość samorządowcy otworzyli most przecinając wstęgę. Na ten moment  z niecierpliowścią czekali kierowcy i zgromadzeni tłumnie mieszkańcy miasta. - Na miejscu jest ok. 150-200 osób - relacjonował z Konstancina Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.  

Ok. 13:30 pierwsi kierowcy mogli przejechać nową przeprawą. 

Opóźniona inwestycja przez pogodę i dokumenty

Budowa mostu rozpoczęła się w styczniu tego roku. Pierwszym terminem oddania inwestycji do użytku był koniec czerwca. Następnym wrzesień, w rezultacie skończyło się na listopadzie. Monika Burdon, rzeczniczka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wyjaśniła w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że przyczyny opóźnień związane były z wysokim stanem wód gruntowych na wiosnę i wzmożonymi opadami w lecie. -  Nie mogliśmy wykonać prac związanych z utwardzaniem terenu, m.in. palowania, na grząski grunt nie mógł wjechać ciężki sprzęt - wyjaśniła na początku listopada Burdon.

Zakończenie inwestycji to jedno. Oddanie do użytku drugie. Prace na przeprawie zakończyły się na przełomie wrzesnia i października, jednakże na przejazd mostem kierowcy musieli czekać aż do dzisiaj. Wszystko przez kompletowanie dokumentów powykonawczych oraz odbiory techniczne, które trwały od 21 października. 

Przebudowa drogi Warszawa - Konstancin

Budowa obiektu jest jednym z elementów przebudowy drogi nr 724 - z Warszawy do Góry Kalwarii na dł. 17 km. Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. W ramach przebudowy na odcinku 2 km od Konstancina do Warszawy powstała druga nitka jezdni.

Zakres robót drogowych obejmował również wymianę całej infrastruktury technicznej (sieci energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne itp.), budowę ciągów pieszo-rowerowych w Konstancinie oraz chodników w miejscowościach na całym odcinku od Warszawy do Góry Kalwarii. Przebudowane zostały istniejące ronda w Konstancinie, a na skrzyżowaniach z ulicą Borową oraz zjazdem do biurowca Polskich Sieci Elektroenergetycznych powstała wyspa centralna z sygnalizacją świetlną.

Ostateczne zakończenie robót zaplanowane jest na kwiecień 2012 r. Łączny koszt inwestycji 55 mln 260 tys. zł.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/as

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Koperkowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2011 13:27 ~Koperkowa

  Nareszcie! Banda nierobów skończyła robić. A otwarcie, prawie jak za Gierka - jakby się było z czego cieszyć. Inwestycja spóźniona o kilkadziesiąt lat!!!!!!

 • Elan Vita

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2011 12:31 ~Elan Vita

  A ja tak bardzo czekam na most ze strony Józefowa do Konstancina. Kiedy w końcu ktoś pomyśli, że bardzo jest potrzebny!! "Za wielka woda Ty, za wielką wodą Ja.."

 • Gregor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2011 10:49 ~Gregor

  A ksiądz nie mógł wcvześniej? Czy tyle czasu się targował burmistrz, zeby księżulo wziął mniej.

 • leonidas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2011 08:24 ~leonidas

  Ale jazda po tym moście będzie świętokractwem, bo po poświęconym nie powinno sie jeździć.

 • janka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2011 07:40 ~janka

  A co łączy ten most Konstancin z Konstancinem?! Rozumiem gdyby łączył Konstancin z Józefowem...

 • szczur46

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 23:44 ~szczur46

  XXI wiek, ludzie na księżyc latają a w Polsce nic nie może się odbyć bez czarów.
  Kiedyś na każdej uroczystości były władze partyjne i państwowe. Teraz są kościelne i państwowe.
  Tyle, że kiedyś w konstytucji zapisana była kierownicza rola partii a teraz jest tam coś o rozdziale kościoła od państwa.
  Wychodzi na to, że komuchy mniej obłudni byli.

 • Jaceg z Grapy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 22:53 ~Jaceg z Grapy

  Chcesz spowolnić ruch - zainstaluj światła.
  Chcesz mieć wypadki i potrącenia - wykonaj ronda, na których można wjechać w przystanek, tył autobusu, albo wypaść na sąsiedni pas.
  KONSTANCIN DZIĘKUJE!
  Skutecznie zjeb*ście sprawę remontu DW724

 • donpadre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 22:10 ~donpadre

  Zgadzam się korek teraz gigant jest więc nie dziwi mnie że nadal wielu jedzie za szkołą amerykańską i bielawską, dzisiaj miałem nieprzyjemność ratować się z tego klopsa, na rondzie w centrum konstancina myślałem że to korek bo pociąg jedzie choć wiem że o tej godzinie na siekierki nie kursuje odbiłem w bielawską bo korek był już na rondzie uratowała mnie turbina że mogłem skręcić mimo korka w prawo jadąc od strony grapy i nowego mostu na jeziorce w bielawską, ku mojemu zdziwieniu ruch był tam też spory. Muszą zbudować obwodnicę konstancina. Mam nadzieję że ten klops powstał z powodu jedynie chęci większej ilości osób pojechania otwartym mostem i obym miał rację bo inaczej biada nam mieszkańcy konstancina biada.

 • polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 22:01 ~polak

  taka POLSKA wszyscy stoją na baczność przed kościołem

 • patriota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 22:00 ~patriota

  pierwsze zdjęcie oddaje świeckość naszego państwa w 100%

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl