Ulice

12.01.2011 18:42 popołudniowe korki

"Masakra na ulicach Żoliborza"

SERWISY:

 

Środa nie rozpieszczała kierowców. W ciągu dnia doszło do kilku groźnych wypadków. Po południu zmotoryzowani utknęli w większych niż zwykle korkach. – To trzeci świat – pisze na warszawa@tvn.pl zdenerwowany Kuba.

To nie jedyny sygnał od kierowców. – Dzwonią Państwo co chwilę z informacją, że dziś wyjątkowo ciężko jeździ się po Warszawie – relacjonował Igor Sokołowski, prowadzący program "Miejski Reporter".

Czym kłopoty kierowców były spowodowane, próbował odpowiedzieć Adam Piśko, z redakcji "Ulic" TVN Warszawa. – Częściowo możemy to tłumaczyć poważnym wypadkiem na moście Grota, gdzie po południu zderzyło się aż siedem samochodów, ale to z pewnością nie jedyna przyczyna – mówił.

Sprawdź aktualną sytuację na ulicach

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • malinka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2011 18:24 ~malinka

  to jest prawda, za kazdym razem, gdy z niewyjśnionych przyczyn stoję w korku około 16 przy rondzie Babka, to przy Międzyparkowej okazuje się, że policja kieruje ruchem podobno po to, aby rozładować korek na Międzyparkowej i Konwiktorskiej. natomiast dzis pobili rekord świata, od arkadii do międzyparkowej jechałam godzinę - a jest to może 400 metrów. korek zaczynał się od powązkowskiej, a jescze nie było 16-tej. w konsekwsncji ludzie nie mogli wyjechac z parkingu z arkadii, stała burakowska, powązkowska i wszystkie drogi dojazdowe do ronda 'babka'. czegoś takiego jak żyję nie widziałam, a na międzyparkowej - pusto. ja po godzinie wydostałam się stamtąd zadzwoniłam na 112 i przekazałam im, żeby kogos powiadomili, bo takim brakiem umiejętności zablokowali cały Żoliborz, centrum i centrum handlowe. dla mnie jest to niewyobrażalne i ktos cos z tym powinien zrobić, bo to, co oni robią to skandal, i jescze pluję sobie w brodę, że to z moich podatków.
  w konsekwencji nie dojechałam na umówione spotkanie, a dziecko ze szkoły odebrała sąsiadka, bo ja nie mogłam dojechac do domu zmiejsca, gdzie praktycznie nie ma korków przed godziną 16.

 • gra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 15:53 ~gra

  Korek do Ronda Radosława jest codziennie całe popołudnie! Kiedy jedzie od strony śródmieścia tyle samochodów długość zielonego światła powinna być przedłużona! Niestety od paru lat w zasadzie nic się tam nie poprawilo...

 • Jerry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 16:54 ~Jerry

  Ną CB mówią że przy Międzyparkowej ok 16-18 policjanci przepuszczają wracających z pracy z sądów przy Senatorskiej, jeżeli to prawda i dostali prikaz to musieli tam stać

 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 10:07 ~Andrzej

  Miałem wczoraj identyczną reakcję na widok policjantów przed mostem Gdańskim. Korek od ronda Babka i przez cały Żoliborz jak smok, wszyscy uciekają z trasy Toruńskiej, żeby jakoś na pragę przejechać a panowie z lizakami przed Międzyparkową urządzili sobie niemalże blokadę i zamiast rozładować ten ruch od Arkadii, trzymali tam wszystkich przez kilka zielonych świateł puszczając ruch z Międzyparkowej gdzie wogóle nie było korka !!! Czy ktoś widzi sens takiego działania. Poprostu żenada. Nawet jak to teraz piszę, to się mocno powstrzymuję żeby mięsem nie rzucać.

 • sfinks85

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 08:49 ~sfinks85

  Wczorajszy korek na Żoliborzu to wina POLICJI!!! Wiedząc, że jest korek na moście Grota, było oczywiste, że większy ruch skieruje się na most Gdański, a policji zachciało się przed mostem Gdańskim kierować ruchem, co zamiast rozładować ruch doprowadziło do paraliżu znacznej części Warszawy. 2h zajął mi dojazd ze skrzyżowania Prostej i Towarowej do mostu a samochód spalił mi chyba hektolitry benzyny za, którą w tym momencie powinna zapłacić drogówka lub pomysłodawca takich działań! Dokładnie wyglądało to w taki sposób, że gdy byłem już przed samym mostem na skrzyżowaniu Międzyparkowej i Słomińskiego, patrze policja kieruje ruchem i to w taki sposób, że blokowała cały ruch od ronda trzy zielone światła mnie trzymali puszczając samochody z Międzyparkowej!!! Przecież to jakiś absurd, gdzie oni mają głowę, totalny debilizm!!! Oczywiście nie wspomnę już, że stały trzy radiowozy, tylko dwóch kierowało ruchem a czterech patrzyło się w niebo i chyba myślało o niebieskich migdałach albo pilnowali pozostałych dwóch, żeby ich kierowcy nie zlinczowali.

 • qwe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 00:59 ~qwe

  Korek powstał bo o 17:15 wraki nadal stały i blokowały ruch na dwóch pasach. To jest ponad4h. Korek to wina policji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Najpierw niech posprzątają wraki i udrożnią miasto a potem zajmą się formalnościami.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2011 23:11 ~warszawiak

  Wiecie co posłuchejcie siebie nawzajem
  dajcie spokój słoikom i moherom oni sie juz nie zmienią -tak jak moja tesciowa zawsze ma rację

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2011 23:07 ~Marian

  22:54 ~donkichot

  No i tak ma właśnie być, nazwa powstała spontanicznie, wszyscy się przyzwyczaili i niech zostanie.

 • cruenzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2011 23:04 ~cruenzo

  jak się zna objazdy to się w korkach nie stoi :-)))))

 • donkichot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2011 22:54 ~donkichot

  Rondo "Babka" to nie była oficjalna nazwa tylko takie "ludowe" nazywnictwo, a znaczuło rondo imienia góry piachu, powstało w latach 45-50 gdzie w tym miejscu wyrzucano piach z budowy mostu, więc gratuluję tym osobom które chcą nazwy - "Rondo imienia góry piachu"

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl