Ulice

30.09.2011 19:26 Utrudnienia w ruchu

Masa Krytyczna
zdominowała ulice

SERWISY:

Około 700 rowerzystów przejechało przez Warszawę w poszukiwaniu stojaków rowerowych obiecanych przez miasto już ponad rok temu. - Masa Krytyczna poważnie zakorkowała stolicę - informował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl

Rowerzyści tym razem wyruszyli z placu Piłsudskiego i przez plac Konstytucji pojechali w stronę Służewia. Później zawrócili na Powiśle. Przejazd zakończyli na pl. Piłsudskiego. Powodowali duże utrudnienia.

- Kilkuset rowerzystów, jadących ślimaczym tempem, musi zakorkować Warszawę - tłumaczył Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl

band/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Olgierd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 22:58 ~Olgierd

  @bosmanmat Mrówa: życzę ci byś kiedyś trafił na kogoś komu nie spodoba się twoja gęba i doprowadzi do sytuacji, że na widok twojego otworu jamowego ortodonta rozłoży ręce i powie "przykro mi, nic się nie da z tym zrobić".

 • Olaff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 22:55 ~Olaff

  @anty: czemu masa jest w piątek? Wpisz w wikipedię "critical mass" i poczytaj. Ciesz się, że w Warszawie nie było jak kiedyś w Budapeszcie (70.000 rowerzystów)

 • Mariusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 15:27 ~Mariusz

  Chciałbym prosić ZM i wszystkich uczestników Masy Krytycznej żebyście raz pojechali za "Rowerzystów przejeżdżających na czerwonym świetle"

  Może jak rozpoczniecie akcje uświadamiającą że tak się nie robi i rower nie zwalnia z bycia w zgodzie z kodeksem ruchu drogowego i jakie konsekwencje takie zachowanie niesie.

 • Warszawiak33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 11:44 ~Warszawiak33

  Powinno się tego zabronić sam jeździłem kiedyś na masę i przejrzałem na oczy... to jest paranoja żeby organizować przejazd w piątek po południu w godzinach szczytu komunikacyjnego , kto wydaje na to pozwolenia... ???

 • bosmanmat Mrówa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 12:28 ~bosmanmat Mrówa

  Do @2a
  Trochę zbyt optymistycznie patrzysz na świat. "Urzędasy" maja swoje limuzyny z kogutami przejadą choćby po chodniku, albo pod prąd. Żadna masa kretyniczna nie zrobi na nich wrażenia. A o "jednolitym systemie ścieżek rowerowych" zapomnij, nie ma na to szans. Popatrz lepiej, jak to się odbywa w innych miastach na zachodzie, choćby w takim Muenster w Wesfalii. Tam rowerów jest więcej niż samochodów i wąskie uliczki w śródmieściu. Wszyscy rowerzyści jeżdżą chodnikami, choć i chodniki tam nie za szerokie. Ale nikt się na nikogo nie obraża i nie robi drugiemu na zlość. Kierowcy maja ulice, piesi i rowerzyści - chodniki. Jest w tym logika. Róznica prędkosci miedzy pieszym i rowerzystą na takiej drodze to 10 km/h. Na jezdni róznica predkości między rowerzystą i samochodem to 45 km/h. Wniosek prosty, gdzie kryje się wieksze niebezpieczeństwo.

 • bosmanmat Mrówa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 12:18 ~bosmanmat Mrówa

  do @anka.
  Przyłączam się do Twojego apelu. Dopóki masa kretyniczna będzie blokować moje miasto, ja uprzykrzę życie miłośnikom pedałowania.

 • 2a

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 12:08 ~2a

  W imieniu Masy dziękuję wszystkim tym, którym nie podobają się korki spowodowane przez Masę. Może dzięki Wam drodzy Narzekający Urzędasy przynajmniej połączą istniejące ścieżki rowerowe w jednolity system, a może nawet zbudowane zostaną następne. Narzekajcie jak najwięcej i róbcie to jak najgłośniej.
  NIE WALCZYMY O WIĘCEJ KORKÓW - WALCZYMY O WIĘCEJ ŚCIEŻEK ROWEROWYCH CZYLI WIĘCEJ MIEJSCA DLA KIEROWCÓW I ROWERZYSTÓW

 • Rysiu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 12:00 ~Rysiu

  W korkach w Europie prowadzi Bruksela potem Warszawa a 3 miejesce ma Wrocław. Jesteśmy na podium !!

 • anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 11:49 ~anka

  on alert - weź słownik i poczytaj:
  korek - ........
  blokada - ..............
  w normalnie funkcjonującym mieście są korki, mniejsze i większe każdy to wie i jakoś się dostosowuje, wcześniej wyjeżdża itp. tak jest na całym świecie.
  blokada - zatrzymany całkowicie wszelki ruch inaczej całkowity paraliż czasowy może być ze względów bezpieczeństwa - przejazd ważnych osób - albo jak to robi masa kretyniczna dla jaj żeby innym dopiec.
  *** nigdy nie ułatwię przejazdu żadnemu rowerzyście dokąd ta kretyniczna masa będzie jeździć - dołączajcie się wszyscy kierowcy i piesi - pokonamy tą bandę chuliganów!!!!

 • bosmanmat Mrówa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 11:48 ~bosmanmat Mrówa

  I druga kwestia. Jak to jest, że nie kupisz w salonie samochodu bez świateł, ale rower - też pojazd do poruszania się po drodze - zawsze? Uważam, że powinien być zakaz sprzedawania rowerow, ktore nie są wyposażone zgodnie z przepisami. I zakaz uzywania takich rowerów. To potencjalni zabójcy i ofiary.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl