Ulice

19.09.2011 09:30 tramwaje nie kursowały kilkanaście minut

Marynarska: "17"
uderzyła w osobówkę

SERWISY:

Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii 17 na skrzyżowaniu ul. Marynarskiej z Postępu. Tramwaje nie kursowały w kierunku Żwirki i Wigury. Nikomu się nic nie stało. O zdarzeniu poinformował nas reporter Kontaktu 24 - Paweł.

- Trwamwaj linii 17 jadący Marynarską w kierunku pętli Służewiec uderzył w zjeżdżającą ze skrzyżowania osobówkę - poinformował tvnwarszawa.pl Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich. - Udało się już udrożnić ruch - dodaje.

Były utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Tramwaje nie kursowały ok. 20min. Utworzył się korek tramwajowy.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

 as/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • PRZECINAK149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 19:41 ~PRZECINAK149

  do~kierowca..jeśli robisz fotki tramwajom łamiącym przepisy, to rób je także pieszym i kierowcom...
  i nie sugeruj mi,że łamie przepisy (nie mogę wypowiadać się za innych przedstawicieli mego zawodu)..
  szkoda,ze nie mam kamerki,bo ciekawe filmiki powstały by z tego,co robią kierowcy i piesi !!!
  tvn warszawa, jeśli zamieszcza jakiś artykuł,to niech pisze rzetelnie i sumiennie,czyli np. czyja była to wina,bo bywają tu nie raz jałowe dyskusje..
  pozdrawiam

 • PRZECINAK149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 08:38 ~PRZECINAK149

  do~kierowca
  widzę,że niedokładnie przeczytałeś mój komentarz !!!,ponieważ ja nie bronię,ani kierowcy,ani motorniczego...
  a to,że kierowca auta dostał w kuper nie może świadczyć o tym,iż akurat nie wjeżdżał na skrzyżowanie (w ty przypadku torowisko)...
  Mnie tam bez różnicy,czy zamieścisz foto wjeżdżającego tramwaju na czerwonym świetle,czy nie !!!
  Na tym skrzyżowaniu,to nie tylko kierowcy wjeżdżają na czerwonym w chwili,gdy tramwaj już ma zielone (kreseczka pionowa),ale i ''piesi'' przechodzą/przebiegają na czerwonym,bo im śpieszno do tramwaju (na cmentarz) !!!
  JESZCZE RAZ POWTARZAM ''NIKT Z MOTORNICZYCH NIE POWODUJE KOLIZJI Z SAMOCHODAMI,BO MA TAKI KAPRYS" !!! GDYBY NIE TO,ŻE MOTORNICZOWIE - W PRZECIWIEŃSTWIE DO INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU (''KIEROWCY', ''PIESI'') - STOSUJEMY ZASADĘ OGRANICZONEGO ZAUFANIA,TO CO CHWILE DOCHODZIŁO BY DO KOLIZJI, A NIE RAZ I TRAGEDII !!!
  Ja kilkadziesiąt razy byłem świadkiem,gdy kierowcy wjeżdżali na czerwonym lub gdy nie mogli opuścić skrzyżowania,a potem przejeżdżali przed pieszymi,bo przypomniało im się,że tramwaje tu jeżdżą.
  Miałeś przyjemność z tramwajem - no to jak to się zakończyło ???
  A co nie którym ''kierowcom'',to proponuję zrobić kurs na motorniczego,to wtedy zobaczą oni,jaka jest droga hamowania tramwaju i może,ale to może przestaną cwaniakować..

 • kerowca :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 09:42 ~kerowca :)

  do~PRZECINAK149
  Jak widać na załączonym zdjęciu samochód osobowy został zahaczony w sam tył. Oznacza to prawdopodobnie że był dużo wcześniej przed "przecinakiem" na skrzyżowaniu a nie wcisnął się przed niego (wtedy powinien dostać w przód albo w bok)
  Sam miałem kiedyś nieprzyjemność spotkać się z tramwajem i na 100% nie była to moja wina a jedynym tłumaczeniem motorniczego jest długa droga hamowania. Skoro twierdzisz że przystanek jest blisko to tym bardziej tramwaj nie miał takiej prędkości żeby nie wyhamować. Co do czerwonego światła to jeśli chcesz to jeszcze w tym tygodniu mogę umieścić tu zdjęcia na których widać jak tramwaj wjeżdża na skrzyżowanie przy czerwonym świetle - kreseczka pozioma :) i wmów mi że sam tego nie robisz!!!

 • PRZECINAK149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2011 08:25 ~PRZECINAK149

  do~kierowca z 19.09.2011 14:43
  nie wiem skąd ci się wzięło,że tramwaj stał daleko na przystanku ??!! skoro do kolizji doszło zaraz po ruszeniu tramwaju z tegoż przystanku,co widać na załączonym zdjęciu !!
  Kierowca osobówki jadący od strony ul. Wynalazek skręcał na lewoskręcie z ul. Marynarskiej w ul. Postępu. Owszem kierowcy mają tam osobny cykl do wykonania takiego manewru,tylko jest tak,że za każdym razem znajdzie się jakiś cwaniaczek,który wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle,że nie wspomnę o tym,iż ''kierowcy'' wjeżdżają na skrzyżowanie po mimo tego,że później nie mogą opuścić !!!
  Nie było mnie tam,więc nie wiem czyja była to wina,ale wiedz ''kierowco'',że motorniczowie (w tym i ja) nie walą specjalnie w samochody,ponieważ nie mamy z tego żadnej satysfakcji !!!
  Więc za nim zaczniesz swoje wywody (myśli) tu opisywać,to zastanów się nad tym porządnie.
  Pozdrawiam
  P.S. Jeśli kierowca nie poczuł się do winy i zażyczył sobie policji,to jeśli ta uznała jego winę,to kierowca dostał mandat i punkty karne !!!,a tak podpisałby tylko oświadczenie i było by po sprawie. Tylko kto pokryje straty zakładom za nie wykonane kursy ???
  Jeśli to wina motorniczego,to niestety premia pójdzie w odstawkę,a szkody kierowcy pokryje ubezpieczyciel tramwajów.

 • kalina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 09:30 ~kalina

  A ja dziękuje bardzo kierowcy, który podrzucił mnie do metra Wilanowska.
  - :)

 • kerowca :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2011 14:43 ~kerowca :)

  Ja myślę że było to tak. Tramwaj stał daleko na przystanku więc kierowca wykonał lewoskręt - miał zielone, wolno mu było. Zatrzymał się przed pasami, przepuszczał pieszych. W tym momencie tramwaj ruszył i na 100% motorniczy widział samochód na torowisku. Kierowca Forda chciał się schować jednak zabrakło mu dosłownie pół metra może metr. Motorniczy miał w nosie w końcu tramwaj nie jest jego :( Zgaduję że tuż przed uderzeniem w samochód zadzwonił jeszcze dzwonkiem żeby mieć usprawiedliwienie że samochód wjechał przed niego a on nie wyhamował! Standardowe zachowanie motorniczego. Jestem pewien ze tak to wyglądało a więc moim zdaniem winny jest motorniczy bo nie umożliwił kierowcy Forda bezpiecznie opuścić skrzyżowania.

 • pasażerek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2011 14:12 ~pasażerek

  A na kilka sekund przed zderzeniem kierowca zdążył pokazć jeszcze motorniczemu środkowy palec. To się doigrał :)

 • drrrryń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2011 14:08 ~drrrryń

  do Hater_Gonna_Hate:
  Tymczasem w innej częsci miasta... "Samochód osobowy dachował na Wale Miedzeszyńskim. Kierowca był nietrzeźwy. Przez kilkadziesiąt minut zablokowane były dwa z trzech pasów w strone Otwocka." Bez komentarza :)))

 • drrrryyń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2011 14:03 ~drrrryyń

  Do Hater_Gonna_Hate:
  Tymczasem... "Na ul.Łazienkowskiej zderzyły się trzy samochody. Jeden został ściągnięty z jezdni, pozostałe dwa blokują przejazd. Utrudnienia w ruchu są duże."
  Bez komentarza :)))

 • prosektorium

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2011 13:47 ~prosektorium

  -Tata, tramwaj!
  -Przecież zdążę!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl