Ulice

21.02.2015 15:59 po pożarze mostu łazienkowskiego

Malowali buspas na moście.
Był korek w stronę Pragi

SERWISY:

Na moście Poniatowskiego, którym prowadzi główny objazd zamkniętego po pożarze mostu Łazienkowskiego, w sobotę po południu drogowcy malowali buspas w stronę Pragi. Powodowało to duże utrudnienia w ruchu, które zaczynały się już na wysokości ulicy Żelaznej.

Od najbliższego poniedziałku mają zacząć działać buspasy na moście Poniatowskiego, Wale Miedzeszyńskim i w Al. Jerozolimskich - czytaj więcej na ten temat.

Malowanie pasów zaczęło się w sobotę. Buspas na Pragę będzie funkcjonował tylko w szczycie popołudniowym od godz. 15 do 19.

- Na przejazd między rondem Czterdziestolatka a rondem Waszyngtona trzeba przeznaczyć nawet pół godziny - powiedział po godz. 15 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Kierowcy są zaskoczeni, że w sobotnie popołudnie, kiedy spodziewają się, że sprawnie i szybko będą poruszać się po mieście, trafiają na takie utrudnienia. To nie jest dobry pomysł, żeby buspasy malować w dzień, nawet jeżeli to sobota. To powinno odbywać się w nocy - przekonywał reporter.

Przedsmak poniedziałku?

Po godz. 13.00 Targeo.pl podawało, że podróż autem Alejami Jerozolimskimi, od Marszałkowskiej i dalej trasą mostu do Zielenieckiej, zajmował około 20 minut. Na rondzie de Gaulle'a ruchem kierowała policja.

- Korki w poniedziałek mogą być podobne - ocenia Zieliński.

//lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 00:58 ~kierowca

  A co z tymi którzy pracują w sposób który wymusza korzystanie z samochodu. Poza tym po co robić bus pas wzdłuż torów tramwajowych. Nie lepiej zwiększyć liczbę linii tramwajowych

 • lupus71

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 16:29 ~lupus71


  aneta~aneta

  dlaczego dlaczego .... malują w trakcie dnia, takie prace drogowe robia w nocy w kazdym innym kraju!!!
  Bartek~Bartek

  Nie przyszło ci na myśl, że w nocy jest trochę za zimno?

  hahaha! i ciemno!!!
  I straszno!!!

 • lupus71

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 16:26 ~lupus71


  Nikoś~Nikoś

  Macie lemingi swoją Hanusie. Hłe, hłe, hłe...
  jar~jar

  bo to wina Hanki że sie most spalił.....no kretyn

  brak organizacji pracy, procedur, zabezpieczeń to jej wina. Nie potrafi dobrać odpowiednich ludzi, specjalistów, nie potrafi zadbać o organizację, brak jej wizji, pomysłów, wiedzy, kompetencji, wyobraźni.
  To wyłącznie jej wina.

  Most spalił się pierwszy raz 40 lat temu. Gdzie były zabezpieczenia? Gdzie są procedury opracowane na podstawie tamtych działań? Od czego jest to całe centrum zarządzania kryzysowego? Gdzie koordynacja działań w takiej sytuacji?Siedzą tam starzy ormowcy i zomowcy i biorą forsę za nic.

 • lupus71

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 16:15 ~lupus71


  wujek dobra rada~wujek dobra rada

  jeszcze miala pomysł zeby zasypac przejscia podziemne Marszałkowska/Jerozolimskie i zrobić przejścia dla pieszych na jezdniach..
  tgt3~tgt3

  A co w tym złego?

  paraliż ruchu, w tym pieszego, klocu!
  Sprawdź w praktyce przy Wileńskim jak to wygląda

 • nemesis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 16:13 ~nemesis

  mieszkanka Saskiej Kępy~mieszkanka Saskiej Kępy

  po 1.osoba używająca chociaż trochę rozumu nie powinna cytowanymi słowami obrażać inne osoby,niezależnie od zajmowanego stanowiska,bowiem każdemu człowiekowi należy się szacunek,wyrażany słowami.Popieram pomysł,aby piesi w MOIM RODZINNYM MIEŚCIE, Z KTÓREGO OD 40 L. NIE WYJEŻDŻAŁAM,przechodzili przez pasy na jezdni i wszystkie podziemne przejścia dla pieszych, z upływem 2 lat powinny być zlikwidowane.
  Jeśli ktoś uwielbia chodzić podziemiami może to czynić we własnym zakresie, a gdzie podpowiem:BAZAR RÓŻYCKIEGO O 24.00,PODZIEMIE PRZY NARODOWYM

  widzę, że straszne żniwo zbierają choroby weneryczne!!!!
  Za takie pomysły szacunek się nie należy

 • lupus71

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 15:59 ~lupus71

  SEBBAXSEBBAX

  moim zdaniem wszędzie tam gdzie są dwa pasy w jednym kierunku - jeden powinien być zarezerwowany dla komunikacji publicznej - sam poruszam się poza pracą - wszędzie samochodami bo mnie na to stać i lubię jeździć - ale uważam, że komunikacja miejska powinna mieć priorytet, bo takim autobusem jada dziesiątki ludzi, a w samochodzie jadę zazwyczaj sam. dziwi mnie, że miasto nie wprowadza na bus pasach monitoringu - jaka kasa by z tego była dla budżetu...

  całkowita zgoda!

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2015 20:09 SEBBAX

  adel~adel

  Chcieliście HGW, to ją macie. Najpierw zwężono ważne ulice, a teraz nie ma możliwości rozprowadzenia ruchu. Tam gdzie są korki - będą BUSpasy i jeszcze większe korki - tyle ma do zaproponowanie HGW. Po 9 latach swoich rządów!
  Mati~Mati

  marudzić potrafią wszyscy ale własne 4 litery to każdy wiezie w samochodzi sam... 1 osoba wtedy na drodze zajmuje kilka m2 podczas gdy do 20-22 metrowego autobusu wchodzi kilkadziesiąt osób...

  absurdy~absurdy

  Już teraz jest ścisk w ZTM podczas godzin szczytu. Wyborażasz sibie co by było gdyby wszyscy podróżujący samochodami wzięli sobie do serca i przesiedli się do ZTM? Nie wsiadłbyś do autobusu/trawmwaju. W godzinach szczytu komunikacja miejska nie jest zwymiarowania na przyjęcie większej ilości pasażerów...
  taktylko~taktylko

  Jest ścisk bo jest KOREK!!! Skoro przez te wasze korkowanie ulic, jeden autobus dogania drógi to wiadomo że w przeciwnym kierunku już go brakuje więc jak podjedzie to ludzie się pakują "po dach" i przez was muszą jeździć jak sardynki!!!
  podach~podach

  Jak KOREK? Autobusy jadą zgodnie z rozkładem jazdy i to jest fakt, bo czasem poruszam się komunikacją miejską. To oznacza, że po prostu brak w nich miejsca. A dlaczego? Bo jeżdżą zbyt rzadko. Ot i całe rozwiązanie zagadki tłkou w ZTM.


  dokładnie tak - jest ścisk bo jest korek... ostatnio na 117 na odcinku od Brukselskiej do Ronda Waszyngtona było opóźnienie 30 minut, bo osobówki blokowały skrzyżowania...
  dodatkowo niestety wiele osób zaczyna prace o podobnej porze i wszyscy chcą być na styk w pracy.. a niestety nie ma tak, że o 8.00 podjedzie 5 autobusów tej samej linii...

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2015 20:06 SEBBAX

  Mariusz z Targówka~Mariusz z Targówka

  Na Radzymińskiej od dawna jest buspas a i tak dużo kierowców ma to w dupie.. jak jest korek na dwóch pasach to jadą buspasem lub aby nie stać jako 20-ty do świateł to ustawia się jako jeden z pierwszych na buspasie. Policji nigdy tam nie widziałem aby co jakiś czas weryfikowała zachowania takich kierowców.

  bo miasto nie chce montowac kamer na bus pasach - kiedyś była kamera na spalonym moście - i jako, że każdy przed kamerą zmieniał pas i blokował go jeszcze bardzie -miasto usunęło kamerę - i dlatego cwaniactwo nadal jeździ bus pasami...

 • kika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2015 19:21 ~kika

  SEBBAXSEBBAX

  moim zdaniem wszędzie tam gdzie są dwa pasy w jednym kierunku - jeden powinien być zarezerwowany dla komunikacji publicznej - sam poruszam się poza pracą - wszędzie samochodami bo mnie na to stać i lubię jeździć - ale uważam, że komunikacja miejska powinna mieć priorytet, bo takim autobusem jada dziesiątki ludzi, a w samochodzie jadę zazwyczaj sam. dziwi mnie, że miasto nie wprowadza na bus pasach monitoringu - jaka kasa by z tego była dla budżetu...


  dokładnie tak!!!!!

 • Targowica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2015 17:17 ~Targowica

  cykada~cykada

  Bus pas na Poniatowskim O.K. Otwierać śląsko Dąbrowski ale już !!!!!!!!!!!!1

  Tylko patrzeć, jak Hanna osobiście położy się przy wjeździe na most Śląsko Dąbrowski i jak Rejtan rozerwie na biuście różową garsonkę. " Po moim trupie " !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl