Ulice

26.06.2015 13:00 początek wakacji z utrudnieniami

Lucerny, Senatorska, Szwedzka.
W weekend dużo utrudnień

SERWISY:

Drogowcy i wodociągowcy nie mają wakacji. Na najbliższe dni zaplanowali wiele prac. Ulica Szwedzka, Senatorska, Podwale, Rzekotki i Lucerny - to miejsca, w których kierowcy powinni spodziewać się utrudnień.

Weekendowe utrudnienia na Szwedzkiej

Od 26 (piątek) do 28 (niedziela) czerwca w godzinach nocnych zwężona będzie ul. Szwedzka pomiędzy ul. Letnią a Kamienną. Prace zostały podzielone na dwa etapy.

Od piątku od godz. 22.00 do soboty do godz. 6.00 wyłączony z ruchu będzie pas prowadzący w kierunku al. Solidarności. Następnie, od soboty od godz. 22.00 do niedzieli do godz. 6.00 zamknięty będzie pas w kierunku ul. Starzyńskiego.

W tym czasie ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na pozostałej części jezdni. Powodem utrudnień na ul. Szwedzkiej jest odtwarzanie nawierzchni po budowie przyłącza kanalizacyjnego.

Zamknięta Senatorska i Podwale

Przez prawie cały następny tydzień (od poniedziałku 29 czerwca do soboty 4 lipca) wyłączona z ruchu będzie ul. Senatorska na odcinku od ul. Miodowej do ul. Podwale oraz fragment ul. Podwale od ul. Senatorskiej do Pałacu Branickich.

Dojazd do ul. Podwale będzie możliwy ul. Kapitulną.

Z utrudnieniami będą musieli liczyć się także piesi. Zamknięty będzie chodnik wzdłuż ul. Senatorskiej i Podwale po zachodniej stronie oraz przejście dla pieszych przez ul. Senatorską na skrzyżowaniu z ul. Miodową (bliżej pl. Zamkowego). Przejście wzdłuż ul. Senatorskiej w kierunku pl. Zamkowego będzie możliwe przy wejściu na schody ruchome Trasy WZ.

Utrudnienia związane są z remontem nawierzchni jezdni i chodnika.

Wodociągowcy na Rzekotki...

Do 6 sierpnia zamknięty będzie popularny skrót pomiędzy Wilanowem a Ursynowem. Wodociągowcy wejdą na ulicę Rzekotki. Od poniedziałku całkowicie arteria zostanie zamknięta dla ruchu pomiędzy ul. Nowoursynowską a Podgrzybków.

Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji, natomiast dojazd do ul. Gąsek będzie możliwy tylko od strony ul. Drewny i Przekornej.

Utrudnienia związane są z budową kanalizacji i wodociągu i potrwają do 6 sierpnia.

... Lucerny...

Również w związku z pracami wodociągowców od środy - 1 lipca zwężona będzie ul. Lucerny na odcinku od ul. Trakt Lubelski do ul. Mydlarskiej.

Jak informuje miasto, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpocznie budowę kanału, który połączy się z wybudowanym pod ulicą Zwoleńską, Traktem Lubelskim, Kadetów i Zabielską kolektorem wawerskim. -

Kanalizacja będzie budowana metodą tzw. mikrotunelingu czyli za pomocą maszyny drążącej i układającej kolektor pod ziemią. Konieczne jest jednak wybudowanie komory startowej dla maszyny oraz studni rewizyjnych, dlatego plac budowy znajdzie się na środku jezdni ul. Lucerny i będzie przesuwał się etapami od ul. Trakt Lubelski w kierunku ul. Mydlarskiej - możemy przeczytać w komunikacie.

W czasie prac utrzymany będzie ruch w obydwu kierunkach. Utrudnienia potrwają do połowy września.

...i Włodarzewskiej

W poniedziałek, 29 czerwca zamknięta dla ruchu będzie ul. Włodarzewska na odcinku od ul. Harfowej do Usypiskowej. Dojazd do posesji będzie możliwy.

Dla kierowców wprowadzony zostanie objazd ulicami: Dickensa – Drawską – Al. Jerozolimskimi.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy sierpnia.

Utrudnienia związane są z przebudową ul. Włodarzewskiej wraz z budową systemu odwodnienia drogowego na odcinku od ul. Grójeckiej do Usypiskowej.

su/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marian Paździoch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2015 15:48 ~Marian Paździoch

  Jest tak, jak napisał @26.06.2015 14:45 ~crunch. Cały ruch z Modlińskiej przeniosł się na Odrowąża z autobusami włącznie. Jakby jeszcze zamknęli w ten Weekend Wincentego, to byłaby rzeźnia

 • Robi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2015 07:31 ~Robi

  borys~borys

  A kiedy druga połówka Wincentego? Miały być kolejne weekendy czerwca. Odnowili połowę i teraz niewiadomo kiedy druga część.


  I to odnowili tą lepszą część, a tą drugą z dziurą na dziurze zostawią.

 • Sadulczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2015 00:03 ~Sadulczyk

  rys2345~rys2345

  chore , czy nikt nie mysly powaznie ...

  Mało to juz utrudnień w Wawrze, budowa tunelu, zamknięty przejazd w Międzylesiu, zamknięte ulice wokół, objazdy... to jeszcze dowalą kanalizację. Brawo


  Bo Wawer to chyba najbardziej zacofana dzielnica Warszawy. Przejezdność będzie zachowana w obu kierunkach więc nie ma co płakać. Czekanie z kanalizacją kolejne 1,5 roku jak skończą tunel to byłoby parażka. Od lat mieszkańcy osiedla Sadul i Wawer czekają na ten kanał aby pozbyć się szamb. Niech go robią i to jak najszybciej.

 • rys2345

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 21:16 ~rys2345

  chore , czy nikt nie mysly powaznie ...

  Mało to juz utrudnień w Wawrze, budowa tunelu, zamknięty przejazd w Międzylesiu, zamknięte ulice wokół, objazdy... to jeszcze dowalą kanalizację. Brawo

 • sedes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 18:33 ~sedes

  a kiedy reszta Wincentego? Już mi wszystkie plomby powypadały.

 • borys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 16:33 ~borys

  A kiedy druga połówka Wincentego? Miały być kolejne weekendy czerwca. Odnowili połowę i teraz niewiadomo kiedy druga część.

 • Agen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 16:23 ~Agen

  Wawer dzielnica cudów

 • Remont

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 15:52 ~Remont

  Remont Senatorskiej odwołany

  Planowana przebudowa ul. Miodowej, która miała rozpocząć się po 26 czerwca, czyli po zakończeniu prac wodociągowych została wstrzymana. Zarząd Dróg Miejskich uznał, że roboty na ul. Miodowej należy połączyć z planowaną na przyszły rok rewitalizacją pl. Krasińskich. Ze względu na funkcję reprezentacyjną przestrzeni publicznej, którą pełni ul. Miodowa, planowane jest również przeprowadzenie konsultacji społecznych. Rewitalizacja zostanie przygotowana we współpracy z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków

 • Kisiel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 15:06 ~Kisiel

  Wjazd na Podwale przez Kapitulną, ale czy podwale w stronę pl. Zamkowego będzie jako ulica dwukierunkowa? Co z mieszkańcami kamienic przy Podwalu 3 i 5 ? Jak mają dojechać do domu? Ktoś coś?

 • ryba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 15:02 ~ryba

  Wawer~Wawer

  Zamknęli przejazd kolejowy w Międzylesiu a otwierają przejazd w Aninie. Wszystkie samochody pojadą Lucerny na skróty, a wodociągowcy zwężą Lucerny. Gratulacje dla idioty z Wodociągów, który nie może poczekać do końca budowy tunelu w Międzylesiu, wtedy otworzą Zwoleńską

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl