Ulice

22.02.2015 08:18 prace za ponad 80 mln zł

Likwidują wąskie gardło.
Spore utrudnienia na Wołoskiej

SERWISY:


Od poniedziałkowego wieczora, w związku z poszerzaniem ulicy Wołoskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na skrzyżowaniu z Racławicką. Drogowcy zamknęli część skrzyżowania, a kierowcy w wtorkowy poranek utknęli w korku. To przedsmak planowanych na marzec utrudnień, kiedy linia 17 przestanie dojeżdżać do zagłębia biurowego na Służewcu.

We wtorkowym porannym szczycie komunikacyjnym kierowcy mieli spore problemy z nową organizacją ruchu. - Wołoska w stronę centrum stanęła. Korek zaczynał się za skrzyżowaniem z ulicą Woronicza - mówił tuż po 9 rano Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Kierowcy jeździli też na pamięć ulicą Odyńca. - Jadąc od strony al. Niepodległości kierowcy dojeżdżali do zwężenia jezdni tuż przed skrzyżowaniem, tam ustawiono blokady oraz zakaz wjazdu, ponieważ na tym krótkim fragmencie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Część kierowców zgodnie z przepisami zawracała przed barierami, jednak niektóre auta łamały przepisy i pod prąd dojeżdżały do skrzyżowania z Wołoską - dodaje Szmelter.

Wąsko przy Wołoskiej

Poszerzanie ulicy Wołoskiej wchodzi w fazę, gdy warszawiaków czekają spore utrudnienia. 23 lutego o godz. 21 zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu – informował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Zwężone są północne części jezdni ul. Racławickiej i ul. Odyńca przy skrzyżowaniu z Wołoską.

Co to dokładnie oznacza dla kierowców? "Na ul. Racławickiej kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, natomiast na ul. Odyńca jeden - w kierunku od ul. Wołoskiej do al. Niepodległości. Zamknięty został też wlot ul. Racławickiej po wschodniej stronie ul. Wołoskiej, a sama Wołoska za skrzyżowaniem w kierunku północnym zwężona jest do jednego pasa" – wyjaśniają drogowcy.Te ograniczenia w ruchu związane są z budową ronda na skrzyżowaniu. Taka organizacja ma obowiązywać do maja. Później zamykane będą południowe fragmenty jezdni, z ruch przeniesie się na nowo wybudowane części ronda. "Dla kierowców etap ten nie przyniesie większych zmian - na ul. Racławickiej zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, na ul. Odyńca będzie można się poruszać tylko w kierunku al. Niepodległości" – zapewnia ZMID.

Zmiany na torach

Jak już pisaliśmy, spore zmiany czekają pasażerów komunikacji od marca. Zablokowane ma być torowisko na ul. Wołoskiej od strony centrum. Tramwaje, jadące od Dworca Centralnego, będą dojeżdżać tylko do pętli Kielecka. Do zagłębia "białych kołnierzyków" będzie można jedynie dojechać innymi tramwajami ul. Woronicza, od strony stacji Wierzbno.

W wakacje zamknięte ma być torowisko na ul. Woronicza przed ul. Wołoską. Wtedy żaden tramwaj nie dojedzie na Służewiec. Do dyspozycji pasażerów udostępniona zostanie komunikacja zastępcza

Bez wąskiego gardła

Przebudowa ulicy Wołoskiej ma na celu zlikwidowanie wąskiego gardła pomiędzy ul. Wiktorską a ul. Konstruktorską. Ulica na całej długości będzie miała po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie z ulicą Woronicza, a na skrzyżowaniu z ul. Racławicką i ul. Odyńca powstanie rondo.

Wydzielone zostanie także torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Wołoskiej i Woronicza oraz wybudowana zostanie pętla tramwajowa. Powstaną: chodniki i ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie jezdni, kanalizacja deszczowa, znaki i monitoring.

Koniec inwestycji zaplanowano na luty 2016 roku. Miasto zapłaci za nią 81,7 mln zł.

O utrudnieniach rozmawialiśmy w listopadzie z rzeczniczką ZMID.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2015 08:56 ~Ada

  Dzisiaj przejazd autobusem 136 do Gwardii do Wołoskiej trwał 25 minut - REWELACJA

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 20:13 ~gość

  Proponuję aby pracownicy Domaniewskiej wyszli na ulicę :)

 • qlka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 11:32 ~qlka

  eedek~eedek

  Ja się zastanawiam po co budują tam rondo. Skrzyżowanie i rondo ze światłami to jedno i to samo. Rondo ma sens wtedy gdy nie ma świateł a pierwszeństwo wjazdu jest z prawej strony. Tak jak na największym rondzie w Europie a może i na świecie: Palc Ch de Gaull'a w Paryżu. Ruch jest płynny i o kolizjach jakoś nie słychać.


  kolizje na tym rondzie w Paryży są codziennie, po kilkanaście lub kilkadziesiąt przypadków. Jest nawet niepisane prawo między kierowcami, że jak stukną się na tym rondzie to płacą po połowie niezależnie od tego kogo była wina.
  Owszem to rondo posiada ruch płynny, ale nie bezkolizyjny.

 • janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 09:20 ~janusz


  Malicious~Malicious

  Wypada się przesiąść na rower lub kombinować Żwirkami.
  Gościu~Gościu

  Kombinować Żwirki. To jest ulica Franciszka Żwirki i Aleksandra Wigury. Pewnie jeszcze zamiast mówić "ulicą (Jana Pawła) Woronicza" mówisz "ulicą Woroniczą", co?


  jak bym słyszał moją babkę od polskiego :P

 • sdsdsds

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 07:30 ~sdsdsds

  biorac pod uwage aktualna sytuacje w miescie, dodatkowe buspasy itd. no to madra decyzja jest. Jak tam mysle, ze najlepiej to niech w pizdu wogole zamkna pol mokotowa. A co! A jak blokowac z to rozmachem...

 • Malicious

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2015 00:13 ~Malicious

  Woroniczą nie, ale z pewnością Marszałkowską. Ciekawe zatem, skąd się wzięła ulica PŁASKOWICKA albo mieszkać NA Wilanowie w ustach rodowitych.

  cytat_2106450]
  Oto jak proste zdanie "Odynca bedzie jednokierukowa od Woloskiej w strone Niepodleglosci" mozna napisac tak, zeby bylo malo zrozumiale :-)
  [/cytat_2106450]

 • eedek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2015 23:50 ~eedek

  Ja się zastanawiam po co budują tam rondo. Skrzyżowanie i rondo ze światłami to jedno i to samo. Rondo ma sens wtedy gdy nie ma świateł a pierwszeństwo wjazdu jest z prawej strony. Tak jak na największym rondzie w Europie a może i na świecie: Palc Ch de Gaull'a w Paryżu. Ruch jest płynny i o kolizjach jakoś nie słychać.

 • prof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2015 22:13 ~prof

  będzie kolejna rzeźnia, nawet nie napiasali jak długo ?

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2015 21:24 ~smerf_maruda

  mike~mike

  Ten remont to skandal, jak można 1,5 roku poszerzać ulicę? Tam się nic nie dzieje! Kiedy miasto zacznie wybierać firmy wg czasu wykonania?


  Kiedy ostatni raz byłeś w tamtej okolicy? Bo chyba za czasów obowiązywania tabliczki ul. Komarowa. Jakież to warszawszko-polaczkowate: nic tylko jęczęć i narzekać, nie mając pojęcia o budowie czy remontach dróg.

 • mike

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2015 20:42 ~mike

  Ten remont to skandal, jak można 1,5 roku poszerzać ulicę? Tam się nic nie dzieje! Kiedy miasto zacznie wybierać firmy wg czasu wykonania?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl