Ulice

29.09.2015 13:45 prace przez 10 dni

Krakowskie Przedmieście do remontu. "Przywrócimy estetykę ulicy"

SERWISY:


Drogowcy zamkną na 10 dni jezdnię Krakowskiego Przedmieścia. W tym czasie wymieniana będzie podbudowa i przekładana kostka brukowa.

Jak tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich, prace mają na celu przywrócenie estetycznego wyglądu zapadniętej nawierzchni jednej z reprezentacyjnych ulic miasta jaką jest Trakt Królewski.

Utrudnienia przez 10 dni

Prace rozpoczną się 2 października. "Tym razem oprócz weekendowego zamknięcia, na odcinku ulic Królewska - Senatorska w dniach od 2 października do 10 października przeprowadzimy prace związane z wymianą podbudowy i przełożeniem kostki brukowej" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Prace rozpoczną się o północy w piątek 2 października. Ze względu na technologię i konieczność związania betonu, arteria zostanie udostępniona dla kierowców i komunikacji miejskiej w poniedziałek, 12 października o godz. 4.00 rano.

Zakaz ruchu na odcinku objętym pracami nie będzie obowiązywał m.in. mieszkańców. Dla nich możliwy będzie dojazd od strony ul. Miodowej do ul. Koziej. Od strony ul. Miodowej będzie także zapewniona obsługa Pałacu Ślubów.

Autobusy na objazdach

Jak podał urząd miasta, konieczna będzie zmiana tras autobusów. Od poniedziałku, 5 października od początku kursowania do piątku 9 października inaczej pojadą linie:

- 116, 178, 180, 503, 518, N44: w kierunku krańców CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA, NOWODWORY, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska pojadą ulicami: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa i dalej swoimi trasami; w kierunku krańców WILANÓW, PKP URSUS, NATOLIN PŁN., DW.CENTRALNY od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami;

- 128, 175: w kierunku krańców SZCZĘŚLIWICE, LOTNISKO CHOPINA od skrzyżowania Moliera/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami;

- 222:
w kierunku krańca BIELAŃSKA od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska i dalej swoją trasą; w kierunku krańca SPARTAŃSKA od skrzyżowania Bielańska/Senatorska/Wierzbowa: Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą.

Tak wyglądały prace na Krakowskim Przedmieściu w 2014 roku:


ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • claire

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2015 21:46 ~claire

  bez przesady, kostka nie wyglada zle, sa wazniejsze sprawy np zasmiecone lasy i pobocza drog, monitoring w miejscach gdzie brudasy wyrzucaja smieci

 • Jac

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 10:46 ~Jac

  Puścić tam więcej linii autobusowych i dalej puszczać wszelkie pojazdy, pomimo zakazu, na pewno to pomoże.

 • eusebio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 10:16 ~eusebio

  Znowu!

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 08:48 ~podatnik

  Rozumiem, że remont będzie w ramach gwarancji?

 • dert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 08:47 ~dert

  bass~bass

  Czekam na ten tramwaj na Krakowskim Przedmieściu.Tylko nie jakiś tam szybki, tylko taki z lat 30-tych XX.Cały ten Trakt Królewski powinien znów odzyskać blask dawnych lat.Podobno do 2040 roku ma się spełnić.


  Skansen ci się marzy?
  Jak żyjesz na zasiłku, to może będziesz łaskawy żyć poza warszawą?

 • picuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 05:41 ~picuś

  A może wreszcie wymaluje ktoś zebre na jezdni do przechodzenia ?

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 04:39 ~nick

  Ależ się remontów posypało! Każdy jeszcze chce bakczyszu złapać.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 21:30 ~asd

  Niestety nie można liczyć na to, że ktoś się opamięta i położy asfalt zamiast tego czegoś, po czym ani chodzić ani jeździć się nie da.
  Cóż, byle do referendum...

 • Mieszczuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 21:27 ~Mieszczuch

  Mam nadzieję, że remont pójdzie sprawnie i za 10 dni, nie będzie żadnego śladu ubytków w bruku :)

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 21:04 ~warszawiak


  wawiak~wawiak

  Znowu ten sam wałek,kto na tym zarabia?ta nawierzchnia żadnego remontu nie wymaga za to na placu Krasińskich góry doły i o remoncie mowy nie ma,tak się wyrzuca w błoto publiczne pieniądze.
  Klęska~Klęska

  Przypominam, że ci szkodnicy z Ratusza już się szykowali do przebudowy ulicy Miodowej. Mam nadzieją, że nie zdążą przed zmianą rządu.

  To nie 'szkodnicy' a zwykłe łobuzy i chamy (w wersji żeńskiej także)!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl