Ulice

08.07.2016 21:40 budowa tunelu pod torami kolejowymi

Koniec utrudnień w Wawrze

SERWISY:


Koniec utrudnień drogowych związanych z budową tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu. W piątek wieczorem drogowcy otworzą ul. Patriotów i Żegańską.

To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców Wawra, tale także Otwocka cz Józefowa – otwarty zostanie przejazd ul. Patriotów i Szpotańskiego przy stacji Warszawa Międzylesie oraz ul. Żegańska do Dworcowej.

Układ ulic sprzed budowy

Zostanie przywrócony układ ulic sprzed budowy tunelu - pod ul. Patriotów i torami kolejowymi linii otwockiej. Nie będzie jedynie przejazdu przez tory ponieważ sam tunel zostanie oddany do ruchu w listopadzie (na czas budowy przy stacji Warszawa Anin uruchomiono przejazd tymczasowy).

"Na skrzyżowaniu ul. Patriotów i Żegańskiej jest rondo, a ulica Żegańska do ronda na skrzyżowaniu z Dworcową ma jedną jezdnię, dopiero za  nim została poszerzona do dwóch jezdni. Na nich wyznaczono po jednym pasie ruchu, miejsca parkingowe oraz dodatkowe pasy do skrętów przed rondami. Dwie jezdnie z tunelu włączą się w ul. Żegańską na rondzie przy ul. Dworcowej, natomiast po drugiej stronie torów połączą się z rondem na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej i Mrówczej" - czytamy w komunikacie prasowym urzędu miasta.

Ale to nie oznacza, że remonty w tym rejonie zostaną zakończone. Nadal będą trwały prace przy budowie tunelu drogowego pod linią kolejową oraz przy przejściach podziemnych dla pieszych – pod ul. Żegańską na wysokości urzędu dzielnicy oraz pod obydwoma jezdniami ul. Patriotów i torami kolejowymi.

Tunel w Międzylesiu

Prace związane były z budową tunelu w Międzylesiu. Ten ma ma ułatwić życie mieszkańców, a przede wszystkim kierowców, którzy na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej, Żegańskiej i Patriotów utykają w korkach.

O konieczności budowy mówiło się od wielu lat z uwagi na częste kursy pociągów KM i SKM, wymuszające zamykanie szlabanów i ogromne korki w godzinach szczytu. Prace za 87 mln zł wykonuje firma Strabag. Wszystkie prace mają się zakończyć w listopadzie 2016 r.

W tym miejscu powstanie nowy tunel:

kz/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pkkc2pur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2016 23:54 ~pkkc2pur

  a kto wpadł na pomysł na głównej drodze stawiać śpiącego policjanta przecież to kompletny idiotyzm

 • Spes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 22:20 ~Spes

  Katia~Katia

  Szkoda, że nie ma ścieżek rowerowych wzdłóż nowo budowanych jezdni.


  Jeśli tak samo, jak ortografię, znasz przepisy ruchu drogowego, to może lepiej nie wychodź z domu...

 • Katia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 11:49 ~Katia

  Szkoda, że nie ma ścieżek rowerowych wzdłóż nowo budowanych jezdni.

 • TOMASZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 09:06 ~TOMASZ

  UTRUDNIENIA TO BYŁY BEZ TUNELU , BUDOWANIE TO NIE SĄ UTRUDNIENIA

 • mamuśka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 08:32 ~mamuśka

  teraz czas na tunel w Falenicy,bo leniwy szlaban się zmęczył

 • SławekR4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2016 22:25 ~SławekR4

  Teraz ma być w Rembertowie.!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl