Ulice

20.09.2011 10:46 jest rada na korki?

Koniec korka w Jerozolimskich? Inżynier przestawi światła

SERWISY:

34 sekundy zielonego i grubo ponad minuta czerwonego - tak ustawione światła znów zakorkowały w porannym szczycie rondo na węźle Łopuszańska. To już ostatni raz - obiecuje Ratusz. Dziś zmieni się tam syganalizacja świetlna. Aleje Jerozolimskie zyskają kilkanaście dodatkowych sekund zielonego.

Oddane w ubiegłym tygodniu nowe rondo miało odciążyć wiecznie zakorkowane Aleje Jerozolimskie. Stało się wręcz przeciwnie. Problem tkwi w sygnalizacji świetlnej. Zielone świeci się bardzo krótko.

Przyglądali się...

Już w zeszły czwartek rano, po otwarciu ronda na węźle Łopuszańska, Al. Jerozolimskie od Pruszkowa w kierunku węzła stanęły. Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych uspokaja wtedy zniecierpliwionych kierowców: - Na miejscu jest wykonawca, który przygląda się sytuacji na rondzie. Jeżeli będzie taka potrzeba, na pewno światła zostaną przeprogramowane - zapewniała.

... i interweniowali

Dziś od rana sytuację na węźle Łopuszańska badał nasz reporter. Przejechać nadal było trudno. - Zielone światło trwa trochę ponad pół minuty, podczas gdy czerwone ponad dwa razy tyle - relacjonuje z miejsca zdarzenia Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Jeżeli otwarcie tego trzypasmowego ronda miało rozładować sytuację w Alejach Jerozolimskich, to stało się inaczej - dodaje.

Kierowcy od wczesnych godzin porannych stali w kilkukilometrowym korku. Jak poinformował nas Janusz Galas, Miejski Inżynier Ruchu, to już po raz ostatni.

- Dziś w ciągu dnia zmieni się sygnalizacja świetlna na węźle Łopuszańska. Wczoraj zatwierdziłem zmieniony projekt, a dziś około południa konserwator sygnalizacji świetlnej wgra nowe oprogramowanie - mówi Galas. - Wydłużone zostanie zielone światło w Alejach Jerozolimskich w obu kierunkach, kosztem Łopuszańskiej i Kleszczowej. Projektant założył wcześniej za duże obciążenie tych ulic, podczas gdy w godzinach szczytu są puste - wyjaśnia.

Węzeł jeszcze w tym roku

Na dobre przepustowość w tym miejscu poprawi dopiero otwarcie całego węzła. To ma nastąpić jeszcze w 2011 roku, chyba że znowu coś się nie uda. Oddanie węzła jest opóźnione. Kierowcy mieli pojechać nim już w maju.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ilona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.09.2011 08:47 ~Ilona

  Niby Warszawa, taka inteligencja a jak czytam wasze wypowiedzi na temat mieszkańców innych miast to jest mi za was wstyd.

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 10:30 ~ja

  Do Biały:
  Wiem, że autobus nie zmieni trasy.
  Ale jeśli zmotoryzowani jeździliby Spisaka czy Ryżową to autobusy miałyby luźniej, nieprawdaż?

 • m45

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 08:58 ~m45

  ~Anonim po twoim komentarzu widać, że zwykły niedouczony słoik jesteś...

 • lm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 08:01 ~lm

  Znam tego @Barabasz co tak nieprzyjemnie wyraził się o podwarszawskich słoikach z Pruszkowa. Mieszka na Skoroszach. Kredyt na 30 lat we franku. Ojce mają hektary i trochę pomagają. Robi na kasie w Makro. Jeździ śliwkowym golfem trójką - przez okno slychać najczęściej utwor "Daj wina daj - w golfie muza ostro gra..." Kiedyś można go było zakwaterować w hotelu robotniczym - bo tak jak w domu kładł sie na wóz w waciaku i gumiakach.
  Teraz na golfie ma dumne WK - wcześniej widziany był z WLS.

 • jones 007

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 23:47 ~jones 007

  Ludzie żyjecie w mieście tam są czasem korki, ja jako nieliczna tutaj cieszę się z tej nowej drogi, bo stara była okropnie rozjechana. wolę cieszyć się tym co jest niż wymyślać innym

 • lisek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 21:33 ~lisek

  kleszczowa stoi - 40 minut od ryzowej do jerozolimskich!!!! Inżynier człowieku coś ty zrobił???

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 20:58 ~Adam

  Do Anonim:
  Gdybyś nie wiedział to Ci przypomnę, Ursus należy do Warszawy i nie musimy jeździć do stolicy bo stolica jest też w Ursusie

 • Bialy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 20:26 ~Bialy

  -> do ja
  Tak trudno jest się wydostać na Jerozolimskie, szczególnie komunikacji miejskiej. Zapomniałeś, że kierowca autobusu nie może dla swego widzimisię zmienić trasy. Zaznaczam, że sam najczęściej jeżdżę samochodem. Proponuję każdemu zmotoryzowanemu tydzień pokory i przesiadkę na autobus, ciekawe co wtedy powiecie.

 • kar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 20:25 ~kar

  jesli ludzie nie beda spac za kierownica a ruszac na zielonym jak sie tylko zmieni to tez wiecej samochodow przejedzie. dla mnie to zakala kierowcow - na wszystko maja czas...oczywiscie najwiecej Ci przyjezdni

 • ona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 20:16 ~ona

  Widać, że ktoś ważny z TVN Warszawa,mieszka w Pruszkowie lub okolicach Pruszkowa :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl