Ulice

16.01.2012 06:47 na drogach jeszcze kosmetyka

Koniec drogowego
"pakietu Euro 2012"

SERWISY:

Coraz bliżej Euro - czas konczyć remonty na drogach. Na ten rok zostało jednak jeszcze trochę kosmetycznych prac. Drogowcy z ZDM wiedzą, że przydałyby się jeszcze dwa większe remonty: na Trasie Łazienkowskiej i ulicy Pułkowej. Konkretów jednak na razie nie podają.

- Pakiet Euro 2012 właściwie się skończył, ale zostało trochę prac do wykonania - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Na wyremontowanym odcinku Alej Jerozolimskich (od mostu do Dworca Centralnego) zamontowane zostanie nowe oświetlenie. - Nie będziemy go wykonywać przy niskich temperaturach - mówi rzecznik.

Na montaż oświetlenia ZDM ma ogłosić przetarg. Kwota na inwestycję nie jest więc jeszcze określona.

Nowe chodniki

Z kolei na Wale Miedzeszyńskim i ulicy Zamoyskiego, na wysokości wiaduktu mają być remontowane chodniki. To też część planu z zeszłego roku, który od początku zakładał jednak, że część prac może się przesunąc na 2012. Pieniądze będą pochodziły z zeszłorocznej puli.

Wieżyce mają być jak nowe

- Odświeżymy też wieżyce na moście Poniatowskiego - dorzuca Sobieraj.

Remontowane niedawno, są w niezbyt dobrym stanie. Były dewastowane. - Trzeba je umyć, powstawiać wybite szyby, gdzieniegdzie usunąć ślady po bezdomnych - wylicza drogowiec. Prace obejmą trzymaście konstrukcji. Świeża farba pojawi się na barierach mostu.

Z kolei pechowa, czternasta wieżyca, której remont odsuwał się w czasie, wreszcie ma się go doczekać. Na jesieni pisaliśmy, że wykonawca czeka na pozwolenie od wojewody. - To była długa historia. Ostatnio z kolei wykonawca prac nie mógł się uzgodnić z inżynierem ruchu odnośnie wyłączenia części jezdni na moście na czas prowadzenia niektórych robót- opowiadają drogowcy.

Na wszystkie prace utrzymaniowe w 2012 roku ZDM przeznaczy 18 mln zł. Z części tych pieniędzy sfinansuje doraźne remonty na moście.

Łazienkowska i Pułkowa w planach

Większych remontów już nie będzie. Chyba że... - Chcielibyśmy jeszcze wymienić nawierzchnię na Trasie Łazienkowskiej na odcinku ochocko-śródmiejskim: od pomnika Lotnika mniej więcej do Rozdroża - deklaruje Sobieraj. - Planujemy też wymianę nawierzchni na Pułkowej, chodzi o wlot do Warszawy - dodaje.

Jak mówi, te prace miałyby zostać zlecone w ramach tegorocznych frezowań i odbyć na wiosnę. O ich szczegółach jednak mówi niechętnie. Lista ulic do frezowania już jest, ale ZDM jeszcze uzgadnia ją z innymi podmiotami, które planują prace w pasie drogi. Chce między innymi uwzględnić plany remontowe Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Nie ogłoszono więc jeszcze przetargów, nie ma w związku z tym żadnych konkretów.

Blisko 50 mln na remonty w 2011

Szczegóły odnośnie frezowań mamy poznać za około miesiąc. Na razie ZDM pochwalił się w komunikacie na swojej stronie internetowej ulicami wyremonowanymi w 2011 roku. Są wśród nich frezowania za niecałe 40 milionów, wymiany chodników za blisko 9 i dwie drogi rowerowe za ponad 500 tysięcy złotych, a także prace wykonywane pod kątem mistrzostw. Łączny koszt Pakietu Euro 2012 to około 15 mln zł.

Te drogi wyremontowano w zeszłym roku - zobacz zestawienie ZDM.

mz/roody//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mistrz.prostej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 17:45 ~mistrz.prostej

  Powiem krótko i wyraźnie:

  Ma - ry - wil - ska !!!

  :/

 • BEMOWOOO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 16:41 ~BEMOWOOO

  CO Z DŹWIGOWĄ - KIEDY OTWARCIE??!!

 • Tomasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 15:28 ~Tomasz

  Zamknięcie na Euro Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej też w tym pakiecie ?

 • mark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 13:56 ~mark

  08:38 ~anioł
  jaki pan /pani/, taki kram.

 • Waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 13:48 ~Waw

  z moich wyliczeń wynika ze frezowanie plus asfalt tj 121,31 za metr kwadratowy
  chodnik 112zł za metr Kw ...??? czemu tak drogo??

  ścieżka rowerowa 188zł za metr Kw trzeba było asfaltową zrobić taniej by wyszło pewnie
  I dla czego Zatoki autobusowe są az tak drogie ??? za metr kw az 559zł ponad:(

  Kontrole nad frezowaniem kosztowały 190 tyś zł ????

  za te pieniądze mozna by dodatkowo 1500metrów KWdratowych nawierzchni wymienic??? czy kontrole nie powinny być prowadzone przez słuzby dyzurne które i tak są na pensji??

 • Guzzi1980

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 11:42 ~Guzzi1980

  A możze ktoś z ZDMu odpowie co z ul Dzwigową ??! Coś mi się wydaję że szybciej zakończy się budowa POW na odcinku Bemowo-Ursus niż zakończą Dzwigową....

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 09:58 ~kierowca

  A latarnie od Mostu Poniatowskiego do ul. Wersalskiej są całkowicie skorodowane i niebezpieczne. To jedna z największych fuszerek tego pakietu. ZOBACZ: http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,o-latarniach-zapomnieli,359716.html

 • slawek2586

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 09:40 ~slawek2586

  Co do Zamoyskiego to już Zrobili nie wiem czy do końca ale robili

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 09:30 ~Szemot

  Frezowanie Trasy Łazienkowskiej jest poprostu konieczne. To chyba najbardziej błagająca o pomoc ulica a przecież to trasa a nie osiedlowa uliczka. Wiadomo, że mało kto trzyma tam predkośc dozwloną i niszczy sobie podwozie ale nawet jadąc 60km/h konkretnie mozna je uszkodzic. I po frezowaniu będa jeździć duzo szybciej ale chyba bezpieczniejsze będzie to niż i tak szybka jazda na wybojach bo łątwiej tak po poślizg

 • biełan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 09:24 ~biełan

  mówisz partia (w domyśle: lenin)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl