Ulice

13.12.2015 07:54 w związku z manifestacjami

Komunikacja na objazdach.
Prawie 30 linii zmienia trasy

SERWISY:


Niedziela upłynie w Warszawie pod znakiem marszy i manifestacji. Dla kierowców oznacza to problemy ze swobodnym przejazdem, szczególnie przez centrum i Mokotów. Na utrudnienia muszą przygotować się także pasażerowie komunikacji miejskiej. Swoje trasy może zmienić w sumie blisko 30 autobusów i tramwajów.

Już około południa kierowcy powinni omijać okolice pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskie. O godz. 12 na placu zaczną się zbierać uczestnicy V Marszu Wolności i Solidarności organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. O godz. 13 uczestnicy pochodu mają ruszyć Al. Ujazdowskimi przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha (pierwotnie mieli skończyć przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze). Utrudnień w tym rejonie trzeba spodziewać się do godz. 16. Organizatorzy zgłosili, że w marszu weźmie udział około 5 tys. osób.

Będą się modlić na Mokotowie

W niedzielę ulicami stolicy przejdzie także Pokutny Marsz Różańcowy. Organizatorzy zapowiadają, że może w nim wziąć udział około 20 tys. osób. Czasowo z ruchu wyłączone mogą być ulice na Mokotowie. Na początek, o godz. 12.30, uczestnicy pochodu, spotkają się na mszy św. w kościele św. Kazimierza Królewicza Patrona Polski przy ul. Chełmskiej.

Następnie przejdą ulicami: Chełmską, Czerską, Chełmską, Dolną, Puławską i Woronicza. Jak informują organizatorzy, podczas przemarszu modlić się będą "o nawrócenie środowisk dziennikarskich, o zaprzestanie kłamstw i nienawiści w mediach".

 

Przejdą na al. Szucha

W niedzielę wieczorem utrudnień można spodziewać się także na Starym Mieście i Trakcie Królewskim. Jak informuje stołeczny ratusz, w godz. 16.45-21.00 przed Kościołem Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej 10 odbędzie się zgromadzenie publiczne, którego uczestnicy przejdą ulicami: Świętojańska, pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Wiejska, Matejki, Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu i al. Szucha. Organizatorzy zgromadzenia zapowiadają, że weźmie w nim udział około 300 osób.

Zmiany w komunikacji

Jak informuje ZTM, w związku z niedzielnymi marszami i manifestacjami utrudnień powinni spodziewać się także pasażerowie komunikacji miejskiej.

Swoje trasy czasowo zmienić mogą linie autobusowe: 107, 108, 116, 118, 119, 127, 141, 159, 166, 171, 172, 174, 180, 195, 218, 222, 501, 503, 519, 522, 700 oraz tramwaje numer: 4, 10, 14, 18, 31 i 35.

W sobotę na ulice wyszli uczestnicy marszu organizowanego m.in. przez Komitet Obrony Demokracji:


jk/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Peryskop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 10:21 ~Peryskop

  annna~annna

  Rzeczywiscie brak konkretnego zajecia,bo uwazaja ze marsze pomogą.Uwżam ze przekrzykiwanie posłow w sejmie świadczy o bardzo niskiej kulturze osobistej.Posel Krzywonos powinna byc usunięta z lawy poselskiej,bo tylko wstyd przynosi nam Polakom zyjacym po za granicami Polski.

  Chyba nie słuchasz,nie czytasz zagranicznych mediów w ich ocenie wstyd przynosi nam obóz rządzący.

 • wawak878

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 14:18 ~wawak878


  war00~war00

  Oooo. Dziś PiSIS w akcji. Ale bez Jareczka, bo się zamknął w domku na Żoliborzu i POlicja go pijnuje. Tak na wszelki wypadek, żeby do natepnej miesiączki dotrwał.
  Look~Look

  A ty wczoraj uczestniczyłeś w marszu oszołomów i odsuniętych od koryta ? Kwiku było co niemiara.

  Nie, ja z daleka się trzymam od moherów z PiSIS i od Nowoczesnych moherów też. Szkoda zdrowia na jakieś szopki.

 • sdrtyj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 13:11 ~sdrtyj

  Warszawiak~Warszawiak

  Marsz był wczoraj-prawdziwy marsz! Dziś jest nie potrzebny!

  Dokładnie tak.

 • annna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 13:05 ~annna

  Rzeczywiscie brak konkretnego zajecia,bo uwazaja ze marsze pomogą.Uwżam ze przekrzykiwanie posłow w sejmie świadczy o bardzo niskiej kulturze osobistej.Posel Krzywonos powinna byc usunięta z lawy poselskiej,bo tylko wstyd przynosi nam Polakom zyjacym po za granicami Polski.

 • omg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 12:51 ~omg

  ...boze chron ojczyzne, to jest smieszne i glupie !:) Zaraz dostane raka od tego ;)! Pokutny marsz rozancowy...o podlozu politycznym...co tu sie wyrabia? Wczorajszy marsz byl potrzebny i wyszedl z wladnej inicjatywy ludzi...a to dzisiaj, poco to? Jak jest problem to sie robi marsz to naturalne...ale jak sie ma inne zdanie..heh

 • Annual

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 12:50 ~Annual

  Liberty~Liberty

  Mały ziejący nienawiścią wódz mocherowych beretów, będzie dziś prowadził swoją armie pełnych miłości do bliźniego w duchu nauczania kościelnego prawdziwych Polaków. Ten gorszy sort Polaków musi zniknąć i mocherowa armia jest zmobilizowana. Ich wódz ten który w stanie wojennym pod łóżkiem popijał przygotowane przez mamę gorące kakao będzie udowadniał ze bez niego nic by sie nie zmieniło. Tylko jego moc po wypiciu kakao dodała otuchy milionom ...

  Dzisiaj mija kolejna tragiczna rocznica NIEARESZTOWANIA Jara przez SB.

 • Bełkot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 12:48 ~Bełkot

  Jacek Orzechowski~Jacek Orzechowski

  Jest akcja to jest i reakcja. Chcecie "majdanu" to go będziecie mieli, ale skoro demokratyczny wybór nie wystarczył aby przyciąc wasze macki, to wykopiemy was tą metodą do której sam nawołujecie.
  Twój nieskładny bełkot przeplatany obelgami świadczy o dużym stopniu wzburzenia i o bezsilności
  Jak patrzę na manipulacje TVNu, te patetyczne podkłady muzyczne jakby wczoraj normalnie Powstańcy ruszyli ulicami... jak słucham tych otumanionych ludzi bredzących o TK i "zamachu na demokrację", to ręcę mi opadają.

  Gdzie byliście gnoje, jak PO zawłaszczyło 100% składu TK i jak to się ma do 5 sędziów o których słusznie walczy PiS ze względu na zachłanną ustawę PO z czerwca ubiegłego roku?

  Jacy z was inteligenci skoro nie pojmujecie, że 10 to zawsze będzie więcej niż 5 i żadnego zagrożenia demokracji nie ma... za to było jeszcze parę miesięcy temu. Nie bez powodu ten skład TK uprawomocnił skok poprzedniej ekipy na OFE i uszczuplenie naszych emerytur o kilkanaście miliardów. A dzisiaj lament, że jak PiS przywróci poprzedni wiek emerytalny to emerytury będą niskie.

  Rzygać się chce na was. Nie wiem czy uważacie wszystkich Polaków za takich idiotów czy może sami aż tak niedomagacie robiąc ten lament w tak tragikomiczny sposób.

  Twój nieskładny bełkot przetykany obelgami świadczy o dużym stopniu wzburzenia i o kompletnej bezsilności wobec obywatelskiej demonstracji w takiej skali. Słowem : Uważaj na siebie, bo ci żyłka pęknie.

 • Jacekcichon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 12:47 Jacekcichon

  Mam nadzieje , ze dzis maszerujacy okaza tyle pogody ducha, poczucia solidarnosci i humoru, jak uczstnicy wczorajszego Marszu w Obronie Demokracji:) Jezeli chodzi o frekwencje, jestem gotow pojsc do bookmakera i postawic na NAS wczoraj:)

 • Zapytuję

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 12:42 ~Zapytuję


  war00~war00

  Oooo. Dziś PiSIS w akcji. Ale bez Jareczka, bo się zamknął w domku na Żoliborzu i POlicja go pijnuje. Tak na wszelki wypadek, żeby do natepnej miesiączki dotrwał.
  PiS~PiS

  Idź się lecz człowieku, lepiej zrobisz

  A Kaczyński dlaczego odmawia pójścia do lekarza ?

 • Demo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 12:40 ~Demo

  Yogi~Yogi

  A czy zapewniono im opiekę psychiatryczną ?

  Nie będzie potrzebna, bo prezes został w domu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl