Ulice

17.02.2017 16:39 Były utrudnienia

Kolizja w al. Jana Pawła II

SERWISY:

 

- Na al. Jana Pawła zderzył się tramwaj linii 17 z taksówką – informował dziennikarz tvnmwarszawa.pl. Przez kilkanaście minut były utrudnienia w stronę Żoliborza.

- Do zdarzenia doszło między Nowolipiem a Nowolipkami na znajdującej się tutaj zawrotce – mówi Andrzej Rejnson z tvnwarszawa.pl. Jak dodaje, tramwaj jechał w kierunku Tarchomina Kościelnego i zderzył się z taksówką.

Były utrudnienia w ruchu. – Powstał korek, w którym stanęło co najmniej sześć tramwajów. Pasażerowie w większości wysiadali – mówił.

Jak dodaje Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl, nikomu nic się nie stało.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby Tramwajów Warszawskich. Samochód szybko zjechał z torowiska i po kilkunastu minutach udało się udrożnić przejazd.

Zderzenie potwierdził rzecznik TW Michał Powałka. Jak powiedział, doszło do niego o 16.24 i po dziewięciu minutach ruch wznowiono.

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Irena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2017 20:14 ~Irena

  Nie ufam taksiarzom, jeżdżą jak by byli panami ulicy.

 • Wzorowy Motorniczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2017 11:01 ~Wzorowy Motorniczy

  Kiedyś Patron to był autorytet. Najlepszy z najlepszych , który jeszcze potrafił swoją wiedzę przekazać nowemu pracownikowi , nie chowając nic dla siebie. Wystarczy tylko przypomnieć jak tłumaczył prostą rzecz. PATRZ W LUSTERKO !!! Jeśli jedzie za tobą drugi tramwaj , jedź tak , żeby mu nie utrudniać i żeby ruszył z przystanku razem z tobą. Jakie proste. Wjeżdżają na przystanek i ruszają dwa składy. A teraz ? NIE PATRZ W LUSTERKO !!! Co cię obchodzi ten z tyłu , pilnuj swojego nosa. Taką zmianę zafundował Zarząd tej Spółki wprowadzając nowy program z Patronami , czego efektem była rezygnacja starych na korzyść nowych , młodych bez przygotowania.

 • mot R 20

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2017 07:40 ~mot R 20

  Myślałem , że taksówkarze trochę lepiej rozumieją zasady ruchu ulicznego.A tu masz. Wjechał sobie taki i tyle kłopotów narobił. Zwłaszcza motorniczemu , bo teraz będą go męczyć głupimi pytaniami , co mogłeś zrobić , żeby tego uniknąć. Zwłaszcza Patroni mają wolną rękę do wymierzania samemu opinii, że gdybyś był bardziej przewidujący , to by do tego nie doszło. Ot taki tramwajowy MOBBING.

 • kolega_z_R3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 23:33 ~kolega_z_R3

  Pozdrowienia dla Pana Motorniczego :)

 • On 84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 21:01 ~On 84

  Przynajmniej raz w miesiącu jak nie dwa razy w tej okolicy jest jakiś wypadek. Drugie pechowe skrzyżowanie, to z Nowolipkami. Właśnie najczęściej jest w stronę Żoliborza, bo w stronę Centrum jakoś rzadko bywa. Jakoś dwa miechy temu ktoś na banku wylądował.

 • mlody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 20:12 ~mlody

  Realista_Praga~Realista_Praga

  Ech, standardowo zawrotka przy Nowolipiach...

  Jeśli już to przy Nowolipiu .

 • co dwie minuty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 19:30 ~co dwie minuty

  Ciekawe czy po tym wypadku 17-tki też będą jeździć co 2 minuty, jak zapowiada ZTM. Idiotów na drogach nie brakuje, a na torach wystarczy jeden, by wstrzymać wszystkie. Powodzenia na białołęce!

 • Realista_Praga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 18:45 ~Realista_Praga

  Ech, standardowo zawrotka przy Nowolipiach...

 • drrrrrryń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 18:01 ~drrrrrryń

  Jestem motorniczym tramwaju i siedząc, jako pasażer, na przednim fotelu w autobusie lub samochodzie, bardzo często sobie myślę, że gdybym ja w taki sposób kierował tramwajem, to nie przejeździłbym nawet jednego dnia bez co najmniej jednej kolizji.
  Nie chcę powiedzieć, że kierowcy autobusów jeżdżą źle! Przeciwnie, mam ogromny szacunek do ich umiejętności. Ale kierując tramwajem i zachowując znacznie, ZNACZNIE większą ostrożność, ocierającą się wręcz o asekuranctwo, jestem dużo bardziej narażony na udział w kolizji niż kierowcy autobusów i samochodów.
  Myślę, że jest tak dlatego, bo na torach robicie rzeczy, których NIGDY nie odważylibyście się zrobić na jezdni. Przykład pierwszy z brzegu: skręcając w lewo boicie się nawet bliżej podjechać do przeciwnego pasa ruchu, bo wiecie, że jeśli wychylicie się choćby na centymetr, to zaraz dostaniecie dzwona. Ale stać centralnie w poprzek torów tramwajowych zupełnie się nie boicie! Musicie mieć ogromne zaufanie do motorniczych :)
  I myślę, że ten pan taksówkarz NIGDY nie skręciłby tak przez jezdnię, jak to zrobił przez tory.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl