Ulice

25.04.2016 15:44 ZABRAŁA GO DRUGA ZAŁOGA

Kolizja na Książęcej. Honda
uderzyła w karetkę z pacjentem

SERWISY:

– Karetka na sygnale wjechała na skrzyżowanie, na czerwonym świetle. Z lewej strony nadjeżdżała honda, która uderzyła w pojazd uprzywilejowany – informował reporter tvnwarszawa.pl.

Karetka pogotowia jechała z pacjentem do Szpitala Klinicznego im. Prof. Orłowskiego. – Jechała ulicą Książęcą z placu Trzech Krzyży. Dość szybko wjechała na skrzyżowanie, na czerwonym świetle. Z lewej strony, z ulicy Kruczkowskiego wjechał w nią kierowca hondy. Miał zielone światło, nie przepuścił karetki – mówił Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

Samochód uprzywilejowany ma zniszczony przód i bok od strony kierowcy. Jak dodał nasz reporter, pacjent został szybko zabrany inną karetką do szpitala. - Hondą kierował mężczyzna, któremu nic się nie stało – mówił Tomasz Zieliński.

Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na ulicy Książęcej.

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jasno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 12:52 ~jasno

  widziałem to osobiście a i ze zdjęć widać że to karetka uderzyła w hondę a nie jak w treści artykułu honda w karetkę - chyba że jechała bokiem

 • VoxDemos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 01:08 ~VoxDemos

  Gdyby jezdnia była szersza to by wszyscy jechali szybciej i hondziarz by zdążył i karetka dowiozłaby rannego szybciej!

 • Misio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2016 10:53 ~Misio

  To, że wg przepisów karetka jest winna zdarzenia, nie zmienia faktu, że polscy kierowcy są zupełnymi egoistami i nie widziałem widziałem jeszcze, by przepuszczali tak karetkę, by nie musiała co 5 sekund sie zatrzymywać. Przecież kierowca karetki nie jedzie do McDonalda tylko próbuje uratować komuś życie.
  A kierowca osobówki, który ma to w poważaniu, jest współwinny w nieudzieleniu pomocy - tak, w cywilizowanych krajach to jest karane.
  Ale zrozumiecie to dopiero, gdy najbliższa osoba będzie umierać w korku, bo przecież "pojazd uprzywilejowany nie ma pierwszeństwa", a polscy kierowcy przestrzegają prawa... gdy tak im wygodnie.

 • ratmed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2016 08:32 ~ratmed

  Od kilku lat jestem kierowcą karetki w Wawie. Sygnały nie zwalniają od myślenia, jak również zielone światło. W Wawie ciężko jeździ się na sygnałach bo wielu kierowców nie potrafi odpowiednio umożliwić przejazdu. Łatwiej byłoby pomagać sobie nawzajem niż utrudniać.
  Jednak przepisy są najważniejsze w tej sytuacji i winę ponosić w pełni kierowca ambulansu.

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2016 19:09 ~jan

  tylko zawodowy kierowcy, powinni jeździć karetkami, szkoda że pozwolono byłemu dyrektorowi pozbywać się tych kierowców

 • mlody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2016 19:07 ~mlody

  Gość~Gość

  Skąd ten palant ma prawo jazdy? Robił na wsi i nie wie jak się w mieście jeźedzi?

  JAk widać po wsi karetką sie łatwiej jezdzi :-)

 • MAJA1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2016 18:15 ~MAJA1

  KIEROWCY.. trzeba być przytomnym prowadząc samochód pojazd uprzywilejowany ma pierwszeństwo. !!!
  To miasto, a nie .....

 • JoteS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2016 18:11 ~JoteS

  Gość~Gość

  Skąd ten palant ma prawo jazdy? Robił na wsi i nie wie jak się w mieście jeźedzi?

  Ciekaw jestem czy tak samo byś śpiewał o kierowcy karetki gdyby jechał "nisko i powoli" do umierającego kogoś z twojej rodziny. Ze wsi to poprzyjeżdżali tacy jak TY - FURA SKÓRA I KOMÓRA, MUZA W AUCIE NA FUL I WIO BAŚKA PRZEZ MIASTO reszta palantów won z drogi. Nie bronię kierowcy karetki ale zanim coś napiszesz to się czasami zastanów czy słusznie kogoś osądzasz.

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2016 18:03 ~mmm

  Dlaczego mial przepuscic karetke , jazda na sygnale nie zwalnia z myslenia i uwazania na innych uzytkownikow a szczegolnie gdy jedzie sie na czerwonym , Jakis idiota w tej karetce co uwaza ze go nic nie dotyczy , Powinien sam zaplacic za naprawy karetki

 • WARSZAWIAK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2016 17:31 ~WARSZAWIAK

  Niestety...wygląda mi to na KARETKA-SPRAWCA...szkoda tylko pacjenta :( ...no i ja na miejscu hondziarza strasznie bym się zestresował...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl