Ulice

26.05.2011 18:32 zablokowany ruch tramwajowy w obu kierunkach

Kolizja karetki na rondzie Dmowskiego

SERWISY:

Późnym popołudniem doszło do kolizji karetki pogotowia z samochodem osobowym na rondzie Dmowskiego. Zablokowany był ruch tramwajowy w obu kierunkach.

- Jadąca po torowisku i na sygnale karetka pogotowia uderzyła w passata, gdy ten przejeżdżał przez rondo - inforumuje tvnwarszawa.pl Edyta Adamus z biura prasowego KSP.

Mężczyzna najprawdopodobniej nie zauważył karetki i doszło do zderzenia. Na szczęście nikt nie został ranny. Rozbite samochody zablokowały jednak ruch tramwajów w obu kierunkach Marszałkowskiej. 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/roody 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Shwari

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 09:05 ~Shwari

  Czy Wy potraficie czytać? o.O Przecież jest wyraźnie napisane: "Mężczyzna najprawdopodobniej nie zauważył karetki i doszło do zderzenia. " Trzeba mieć naprawdę napompowane ego żeby zignorować karetkę na sygnale. Kierowca sam jest sobie winien. Uznał, że jest na drodze ważniejszy od karetki. Kompletnie nie rozumiem czemu się czepiacie kierowcy pogotowia.

 • student ratmed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 00:44 ~student ratmed

  do marecki:

  łatwiej z ratownika medycznego zrobić kierowcę niż odwrotnie. Żeby być ratownikiem trzeba mieć WYKSZTAŁCENIE a żeby być kierowcą nie trzeba nic większego - prawo jazdy i jakiś śmieszny kwitek.

  To że przywozisz pacjentów z europy świadczy o tym, że pracujesz jako zwykły noszowy w karetce transportowej - to nie ma nic wspólnego z pracą ratowników z pogotowia ratunkowego. Wy wozicie babcie ze sraczką w ustabilizowanym stanie a pogotowia lata do stanów bezpośredniego zagrożenia życia.

  Porównanie: ty jedziesz na piknik zabierając dużo słoików - musisz uważać żeby się nie potłukły a pogotowie wiezie pęknięty słoik, który się rozlewa do gościa, który go naprawi. Jeśli nie dowiozą go na czas to się rozleje - człowiek umiera. Transportowa może jechać sobie powoli i ostrożnie słuchając radia a pogotowie lata do naprawdę ciężkich stanów :)

  Powodzenia w uzyskiwaniu wykształcenia.
  Mam nadzieję, że niedługo wszystkie te "policealne szkoły medyczne" zostaną zlikwidowane i nie będzie produkowało się głąbów, którzy wiedzą tylko czym się różni ręka od nogi. Stawiajmy na Ratowników Medycznych PO STUDIACH!

  Pozdrawiam

 • marecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2011 21:33 ~marecki

  do edward ! chłopie nie powiem , że nie masz racji bo i ja miałem kilka kolizji w tym jedna z mojej winy czego się nie wstydzę , ja mam na myśli tych kierowców-ratowników którzy prócz kursu na prawo jazdy kat b i kilku godzin za kierownica nie jeżdzili zawodowo i zaczynają z grubej rury i dzięki śmiesznej ustawie wsiadają od razu za kierownice karetki !!! ja akurat cały czas jeżdżę karetkami , także po europie skąd przywożę pacjentów do kraju i nie mam problemu z pracą . mimo wszystko widzę jak młodzi kierowcy ambulansów prowadzą i jak się zachowują na drodze czego nie pochwalam . od ratowania ludzkiego życia powinien być ratownik a od kierowania kierowca zawodowy co nie przeszkadza aby był też ratownikiem . Pozdro !!!

 • edward

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2011 21:10 ~edward

  Do marecki !!

  Widocznie jesteś tym zawodowym kierowca co nigdy nie miał wypadku/kolizji?? i co pewne (da sie do odczuć w twojej wypowiedzi) zwolnili cie z pogotowia. A miałeś czas aby sie krztałcic w kierunku ratownictwa... ale, że Ci sie nie chciało to masz teraz "ale" do całego świata.. uwierz mi jeźdze z ludzmi, którzy jeźdza po 20 lat w pogotowiu i zdarzaja im sie takie wpadki, o których nie śniłes. A co do tego iż młodzi saiadaja za kierownice karetki to Masz racje ale wiadomo nasz kochany rząd oszczedza na czym sie da i mamy tego skutki nie tylko w pogotowiu... pozdrawiam

 • marecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2011 19:15 ~marecki

  więcej młodych ratowników bez doświadczenia za kierownicą karetek a nie kierowców zawodowych i będzie więcej kolizji i wypadków z udziałem ambulansów
  ! pogotowie warszawskie oszczędza na etacie bo np zamiast dwóch ratowników i kierowcy w karetce jeżdzi kierowca-ratownik i ratownik i proszę bardzo są skutki , niestety co raz częściej kolizji i wypadków z udziałem miejskiego pogotowia !!!

 • aril82

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2011 18:55 ~aril82

  to jest idealny pomysł coby karetki na sygnale śmigały po torach... nie raz widziałem jak taka jedzie zamiast przepychać się przez tłum samochodów.a wiadomo że czasem każda chwila "zwłoki" się liczy

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl