Ulice

20.11.2017 21:30 były utrudnienia

Kolizja dwóch aut na Wisłostradzie. Z jednego wypadł silnik

SERWISY:

Na Wisłostradzie zderzyły się dwa samochody osobowe: peugeot i volkswagen. Nikomu nic się nie stało. Przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w ruchu. Informacje o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24.

Do kolizji doszło na odcinku Wisłostrady między mostem Grota i mostem Północnym, na jezdni w kierunku Łomianek.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący obu pojazdów byli trzeźwi. Policja jest na miejscu, rozlicza zdarzenie - poinformowała nas około godziny 20.20 Ewa Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Na miejsce przyjechała też straż pożarna, która pomagała ściągnąć uszkodzone pojazdy z trasy na pobocze. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Zablokowany był pas w kierunku Łomianek.

- Z relacji świadków wynika, że kierowca volkswagena wpadł w poślizg i uderzył w barierki. W wyniku tego uderzenia wypadł silnik. Na to wszystko wjechał peugeot - powiedział reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

 

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Sławek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 11:24 ~Sławek


  Sławek~Sławek

  nastała moda na informowanie o wypadających silnikach. A mnie to nie interesuje. Ja chcę wiedzieć o wypadających skrzyniach biegu.
  greg~greg


  We współczesnych autach silnik i skrzynia biegów stanowią jeden monolityczny podzespół - więc spokojnie możesz przyjąć, że jeśli widzisz oderwany "silnik", na 99% jest przy nim także skrzynka biegów a nawet półosie!

  Dzięki za info. Trochę mnie tym uspokoiłeś.

 • Sebix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 10:09 ~Sebix

  no cóż... mistrzowie kierownicy jakich wielu

 • Olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 09:40 ~Olek

  Chyba zapomniał przykręcić silnik po przekładce. Żeby wypadł silnik w moim aucie musiałbym uderzyć przy prędkości 600 km/h

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 08:42 ~greg

  Widzę tutaj wielu fachoffcuff, którzy utożsamiają solidność auta z pewnym mocowaniem silnika do reszty nadwozia. Należy wam się pewne drobne wyjaśnienie: We współczesnych autach zespół napędowy (wraz z jego mocowaniem) to jeden z el. szeroko rozumianej kontrolowanej strefy zgniotu i po przyjęciu części impetu uderzenia jego rolą jest bezpiecznie "schować się" pod spód samochodu, tak aby nie wpaść do kabiny wraz z przegrodą czołową. Oczywiście w części kolizji, siły poprzeczne działające na auto powodują, że silnik wraz ze skrzynią "opuszczają" na dobre resztę pojazdu i pozostają gdzieś obok :-)

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 08:30 ~greg

  Sławek~Sławek

  nastała moda na informowanie o wypadających silnikach. A mnie to nie interesuje. Ja chcę wiedzieć o wypadających skrzyniach biegu.


  We współczesnych autach silnik i skrzynia biegów stanowią jeden monolityczny podzespół - więc spokojnie możesz przyjąć, że jeśli widzisz oderwany "silnik", na 99% jest przy nim także skrzynka biegów a nawet półosie!

 • Ludvigg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 08:27 ~Ludvigg


  benek~benek

  Kiedy osobówkarze przestaną blokować miasto? Może jakieś opłaty wprowadzić za korkowanie miasta, 20 zł za dzień jazdy i od razu korki się zmniejszą.
  mieszkaniieć~mieszkaniieć

  słoju nie pasi to wróć na swoja wies tam bedziesz miał luzy na polu


  Właśnie ty napisałeś jakbyś był typowym (współ)właścicielem pojazdu z rej. typu: LLU, WML lub WG. Zapewne taki właśnie z ciebie Warszawiak. A i jeszcze jedno prowincjale: w Stolicy używamy polskich znaków...

 • eewfwef

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 08:20 ~eewfwef

  Vpp~Vpp

  Wchodząc tu bylem pewny ze to z VW wypadł ten silnik, no ale co niemieckie to najlepsze podobno


  z niemieckiego to tu juz tylko znaczek VW został

 • ewdewd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 08:19 ~ewdewd

  a VW jak igła :) niemiec rozpaczał i rwał włosy z głowy jak sprzedawał. No i nie bity, nawet nie zarysowany... ten silnik to wyleciał przez przypadek :)

 • Matt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 07:57 ~Matt

  zulu gula~zulu gula

  jak nic składany składany u "Mirka" w garażu..


  Składany to on dopiero będzie. I nie u Mirka, a Janusza. I nie w garażu, a w stodole koło Ursusa. I to gazem, żeby zdąrzyć na wiosnę sprzedać taki ładny ciągnik w kabrioleciku.
  Bo w to, że on pójdzie na złom to nie uwierzę. Zwykłego golfa z tego rocznika by kleili migomatem,a co dopiero tego. Klient się zawsze znajdzie. Ewentualnie pójdzie na przeszczep ćwiarki/połowy do rzeźbienia innego ulepa.

 • zulu gula

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2017 07:33 ~zulu gula

  jak nic składany składany u "Mirka" w garażu..

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl