Ulice

13.12.2018 16:32 na drewny

Kobieta z dwójką dzieci
potrąceni na przejściu

SERWISY:


Na przejściu dla pieszych na ulicy Drewny doszło do wypadku. Samochód osobowy potrącił kobietę z dwójką dzieci.

Do potrącenia doszło około godziny 15.20 na jezdni w kierunku Konstancina-Jeziorny.

- Samochód potrącił 62-letnią kobietę z dwójką chłopców. Jeden z nich ma około czterech, pięciu lat, drugi - siedem, informuje Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji. I potwierdza, że stało się to, gdy rodzina była na przejściu dla pieszych.

Cała trójka trafiła pod opiekę ratowników medycznych. - Kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Trafił tam też młodszy z chłopców - dodaje Brodowska.

27-latek za kierownicą

Na miejscu pojawiły się trzy karetki pogotowia. Swoje czynności nadal wykonuje tam policja. - Funkcjonariusze ustalili, że fordem kierował 27-letni mężczyzna. Był trzeźwy - zaznacza policjantka.

- Przejście dla pieszych jest dobrze oznaczone i oświetlone, nie ma na nim sygnalizacji świetlnej - relacjonuje Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl.

Kierowcy jadący w kierunku Konstancina-Jeziorny muszą liczyć się z utrudnieniami. - Zablokowane są dwa z trzech pasów. Policjanci kierują ruchem - ostrzega nasz reporter.

kk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 15:10 ~realista

  Wiechecki~Wiechecki

  Szanowni Państwo,
  To przejście dla pieszych nie może funkcjonować bez pełnej sygnalizacji świetlnej. W tym miejscu, zarówno od strony Konstancina-Jeziornej (bardziej Bielawy), jak i Warszawy (od strony hotelu Mrówka) samochody pędzą z dużą prędkością. To cud, że mimo bliskości Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Centrum Kultury Wilanów (filia w Powsinie), które znajdują się w odlełgości 200m, nie doszło do tej pory do śmiertelnych wypadków. W imieniu rodziców dzieci oraz wszystkich mieszkańców tej okolicy proszę o jak najszybsze podjęcie decyzji w sprawie pełnej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.

  U mnie, niedaleko gdzie mieszkam jest przejście dla pieszych, kierowcy z daleka widzą, że ludzie czekają, wielu nawet nie zwolni... Dalej jest skrzyżowanie, sygnalizacja na czerwone i zielone światło dla pieszego - nie zatrzymuje co poniektórych i jest to naprawdę nagminne. Głupota ludzi to jedno ale mało jest kulturalnych kierowców.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 13:15 ~qwerty


  Fre3534fr~Fre3534fr

  Ilość zabitych pieszych NA PASACH na milion mieszkańców:
  Polska: 24
  Francja: 7
  Dlaczego? Wprowadzono bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych na pasach.
  W Polsce wolność źle rozumiana, a to alkohol na stacjach benzynowych czy też 24/h, a to Budyń opowiadający, że żarówka z żarnikiem to jest wolność dla Polaków... Paranoja
  Wesoły~Wesoły


  Widocznie w Warszawie mamy innych pieszych, bo w 2017 w wypadkach śmiertelnych z udziałem pieszych, w prawie 2/3 przypadków sprawcą był pieszy. Najczęściej ignorujący czerwone światło.

  A dzieciom i mamie życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  to Ci się cyferki w excelu poprzestawiały, bo 2/3 wypadków to spowodowali kierowcy.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 12:38 ~xyz

  end~end

  Bezdyskusyjna zasada obowiązująca od ponad pół wieku, we wszystkich cywilizowanych krajach europejskich: pieszy i jego życie to najwyższa wartość, zbliżasz się do pasów ZWOLNIJ! widzisz pieszych zmierzających do przejścia STAJESZ!!!!!!
  Większość naszych kierowców to .....


  Jesli masz problem z narkotykami to popros kogos o wsparcie, sa osrodki, w ktorych pomoga Ci zerwac ze szkodliwym nalogiem.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 12:25 ~xyz


  jot~jot

  ludzie zakładajcie odblaski !!!!!!
  Roman~Roman

  Pieszy nie ma obowiązku zakładać odblasków.
  Kierowca ma obowiązek mieć dobry wzrok.

  Cmentarze pełne są ludzi, którzy mieli racje / przepisy prawa po swojej stronie.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 10:48 ~Nick

  FundacjaAdUrbem~FundacjaAdUrbem

  Przypominamy pieszym że są winni każdego potrącenia na takich pasach bo zgodnie z kodeksem drogowym art.14 nie mogą wejść na przejście jeśli coś jedzie. Skoro doszło do potrącenia to znaczy że weszli gdy coś jechało a więc to jest ich wina

  A jak będzie coś jechało przez 24 h non stop, to co wtedy ma zrobić pieszy. Dokleić sobie skrzydła i przefrunąć nad jezdnią. Twój komentarz jest tak bezsensowny. Przeczytaj znów ten słynny art 14, na który się powołujesz. Powinni ci odebrać prawo jazdy. Jeśli w ogóle go masz.

 • TakaTam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 10:41 ~TakaTam
  Ann~Ann

  A może nie uważni piesi? Teraz pełno takich, którym tak bardzo się spieszy, ze nawet nie maja czasu rozejrzeć się wchodząc na pasy - wprost pod samochód
  hhaku~hhaku

  Dlatego trzeba zmienić przepisy aby były jednoznaczne. Pieszy zbliżając się do przejścia musi mieć bezwzględne pierwszeństwo i może wtedy jako kierowcy będziemy zwalniać przed każdym przejściem. Może pójść metodą z Emiratów gdzie za wjazd na przejście, na którym jest pieszy należy uiścić karę 30 tyś zł. No i jakoś nawet szejk umie zahamować przed przejściem gdy ktoś podąża w jego kierunku.
  TakaTam~TakaTam


  Wolę jednak gdy piesi sygnalizują, że chcą przejść.
  Ostatnio starszy pan stał częściowo na przejściu (jedna noga na nodze, druga na chodniku) i rozmawiał z jakąś kobietą. Zatrzymałam się. Grzecznie poczekałam i ruszyłam, bo okazało się, że pan jednak nie przechodzi.
  Po takich sytuacjach odechciewa się być miłym.
  wotyp~wotyp

  Gdybyś w przepisach miał zapis, że musisz bezwzględnie ustąpić pieszemu pierwszeństwa to by Ci się nie odechciewało tylko stałbyś jak na czerwonym świetle. Jakoś przed przejazdem kolejowym lub przy skrzyżowaniu nikomu się nie chce przejeżdżać gdy nie ma pierwszeństwa. Ale... wtedy kierowca może zginąć? No właśnie.


  Chodzi mi bardziej o szacunek dla pozostałych uczestników drogi. Skoro piesi nie szanują kierowców i wysyłają im mylne sygnały, to jak kierowcy maja szanować pieszych?
  A co do przejazdów kolejowych - częściej widać pieszych przechodzących przez zamknięte szlabany. Kierowcy raczej pokornie stoją.

 • FundacjaAdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 10:35 ~FundacjaAdUrbem

  Przypominamy pieszym że są winni każdego potrącenia na takich pasach bo zgodnie z kodeksem drogowym art.14 nie mogą wejść na przejście jeśli coś jedzie. Skoro doszło do potrącenia to znaczy że weszli gdy coś jechało a więc to jest ich wina

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 09:52 ~miki

  Kiedy nie dochodzi do potrąceń pieszych? Kiedy pieszy nie wejdzie na pasy puki auto się nie zatrzyma. Jakie to proste i genialne

 • karlgustaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 09:32 ~karlgustaw

  Uważam, że pieszego trzeba szanować, nie ma szans w kontakcie z pojazdem i pomimo tego,że ich przeklinam codziennie(młodzież i studentów szczególnie) zawsze im ustępuję i przepuszczam. Dla nich tylko jedna przestroga: na cmentarzu pełno jest takich co mieli pierwszeństwo. Pozdrawiam

 • Drogówek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2018 09:27 ~Drogówek

  mza~mza

  odnośnie: Bezdyskusyjna zasada obowiązująca od ponad pół wieku, we wszystkich cywilizowanych krajach europejskich: pieszy i jego życie to najwyższa wartość, zbliżasz się do pasów ZWOLNIJ! widzisz pieszych zmierzających do przejścia STAJESZ!!!!!!
  Większość naszych kierowców to .....
  "

  masz absolutną rację ale trzeba dodać też punkt dla pieszych: "nie masz 100% pewności że wszyscy kierwcy się zatrzymają: NIE wchodź na to przejście!".

  Jeśli bezpieczeństwo będziemy opierali na rozwadze tylko i wyłączenie jednej strony to piesi zawsze będą ginąć. Zyczenie żeby miliony kierowców w 100% sytuacji zatrzymali się na przejściu (czyli kilka miliardów takich zatrzymań miesięcznie) to totalny nierealizm.


  i co myślisz, że w tych twoich "cywilizowanych krajach" ludzie nie giną na przejściach. Zasada jest taka, że wszyscy muszą uważać a nie tylko jedna strona. U mnie w okolicy, co chwila kogoś skunie auto, bo wszyscy biegną na pałę do tramwaju po drugiej stronie ulicy, nie ważne zdrowie i życie, ważne żeby zdążyć na tramwaj.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl