Ulice

15.12.2010 10:02 ISO dla drogowców

"Każdy wychodzi zadowolony, nawet z wezwaniem do zapłaty"

SERWISY:

Zarząd Dróg Miejskich dostał certyfikat jakości ISO. – Jesteśmy najlepsi. Od nas każdy klient wychodzi uśmiechnięty nawet, jeżeli dostanie wezwanie do zapłaty – mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

- Jesteśmy najlepsi – mówi krótko rzecznik ZDM, Adam Sobieraj. – Zdajemy sobie sprawę z naszych słabości, ale staramy się, żeby każdy klient wyszedł od nas zadowolony. Nawet jeśli za wycieraczką znalazł wezwanie do zapłaty, bo nie zapłacił za płatne parkowanie – przekonuje.

ISO to międzynarodowa norma określająca standardy, które muszą spełniać firmy, starające się o certyfikat.

Zdobycie go nie jest takie proste. Zanim system jakości uda się wdrożyć w danej firmie, musi się odbyć kilka szkoleń dla pracowników. Trzeba też usprawnić komunikację wewnątrz firmy i z klientami. Ważna jest modernizacja sprzętu.

bf/mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • frajer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 16:56 ~frajer

  Ciekawe czy zadowoleni sa ci co dostali wlasnie mandaty za 2005 rok od ZDMu.
  Nie jestem w stanie przypomniec sobie w jakich okolicznosciach parkowalem 5 lat temu na podanej w wezwaniu do zaplaty ulicy, ale sadze ze wykupilem bilet parkingowy (bo mam taki obrzydliwy zwyczaj placenia za parkowanie). Ani ja, ani chyba nikt nie trzyma bilecikow parkingowych sprzed 5 lat, wiec udowodnic ze zaplacilem nie moge.
  Natomiast sadze ze bez problemu, ktos mogl uznac ze taki bilet jest nieczytelny, lub go za szyba nie widac jesli nawet byl i wlepic mi mandat.. informujac mnie po 5 latach kiedy juz na pewno o tym nie bede pamietal..
  Zaplace wiec 50zl. pewnie jak pozostale 100tys innych parkujacych i podreperuje budzecik miejski na kilka milionow.
  prawo czy sprawiedliwosc?

 • Mścisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 16:47 ~Mścisław

  A ile nas to podatników kosztowało ? No i jak tu czytam- unikną w ten sposób zwolnień. Czy w pracy również wykazują się takim sprytem i zaradnością?

 • donkichot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 16:38 ~donkichot

  He-he - ISO śmiso, a drugi dziurawe, regulacja drug do kitu, korki i korki. ZDM'owi to należy się KWD (kop w d..) a nie żadne ISO !

 • Naravas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 16:06 ~Naravas

  Dlaczego ISO? Bo urzędy które wprowadzą ISO do końca roku będą zwolnione z obowiązku redukcji personelu o 10%. Wot i cała tajemnica - wot i cała reforma!

 • Jacobobo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 15:54 ~Jacobobo

  ISO to ZDM dostał ale kliszę fotograficzną . Na tejże rolce filmu jest napisane ISO 400 . LOL , haha , hihi . Sami zobaczcie jakie zdjęcie ma urzędoszkodnik z ZDM rzeczniczek płacowy pan Adam . Napewno ma duże iso na tym zdjęciu .

 • mikivi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 15:23 ~mikivi

  do Warszawa Ursynów

  Niestety pomimo naszych najszczerszych chęci wszystkich uczestników dróg obowiązują na równi znaki poziome oraz znaki pionowe.

  Niewidoczne pasy (pod warstwą śniegu) mogą jedynie stanowić podstawę do odmówienia przyjęcia mandatu za nieświadome wjechania na buspas - poza przypadkami oczywistego naruszenia, czyli jechania skrajnie prawym pasem jezdni.

  Sugeruję lekturę Kodeksu Drogowego przed zarzucaniem innym, że nie myślą.

  Pozdrawiam,

 • model

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 14:36 ~model

  WYCHODZI DYREKTOR ZDM I JEST UŚMIECHNIĘTY.

 • Warszawa Ursynów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 14:06 ~Warszawa Ursynów

  Chciałem powiedzieć wszystkim kierowcom, że jak ulica jest mocno zaśnieżona i nie widać linii oddzielającej pasów, to buspas nie istnieje.

  Zgodnie z prawem pionowy odpowiedni znak F19 oznacza, że na jezdni znajduje się wyznaczony pas jezdni tylko dla autobusów. Dopełnieniem tego znaku jest znak poziomy, linia, która wskazuje gdzie jest ten buspas.

  Jeżeli ulica jest tak zaśnieżona, że tej linii nie widać (za oczyszczanie drogi odpowiadają odpowiednie służby) to znaczy, że nie ma buspasa, bo go nie widać. Kierowca nie ma w oku miarki, żeby stwierdzić czy jedzie po buspasie całym autem, czy połową samochodu.

  Od utrzymania czystości jezdni i widoczności znaków drogowych poziomych są odpowiednie służby, więc ja bym takiego mandatu nie przyjął.

  Po prostu nie widać znaku.

  I nie wciskajcie, ze jest znak pionowy. Jest ale co z tego, po znaku pionowym się nie jeździ. PRZYPOMINAM. Znak pionowy wskazuje na obecność znaku poziomego. To znak poziomy dyscyplinuje kierowcę do jechania po odpowiedniej części jezdni. Jeżeli znak poziomy jest niewidoczny TO GO NIE MA.

  Pozdrawiam myślących.

 • :/

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 14:01 ~:/

  dobra dobra. które ISO ? bo jest ich kilka, i raczej żadne nie dotyczy "zadowalania" klientów...

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 13:46 ~marta2

  ISO- jak czytam w internecie to raczej mało skuteczna organizacja pozarządowa. Taki moloch urzędniczy. Pewnie , jak zwykle chodziło o szkolenia. Urzędnicy uwielbiają szkolenia. Na ogół są b.drogie. Z tego co zrozumiałam taki papierek nic nie znaczy i do niczego nie zobowiązuje . To właśnie taki dyplomik ze szkoleń. Uśmiech p.Sobieraja dla mnie całkiem zrozumiały.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl