Ulice

31.12.2015 18:09 W 2017 roku pojadą ulicą Nowokabacką

Jest umowa, będzie połączenie
Ursynowa z Wilanowem

SERWISY:

 

Dobre wiadomości dla mieszkańców Wilanowa i Ursynowa. Doczekają się wreszcie wygodnego połączenia drogowego między swoimi dzielnicami. W 2017 roku pojadą ulicą Nowokabacką.

- Umowa na budowę Nowokabackiej podpisana - ogłosił właśnie burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski. Odcinek Nowokabackiej od ul. Drewny do granicy z Ursynowem zbuduje firma PORR Polska Infrastructure SA. - W 2017 r. powstanie połączenie drogowe Wilanowa z Ursynowem z komunikacją publiczną - zapowiedział burmistrz w jednym z portali społecznościowych.

Również w 2017 roku ma być gotowy ursynowski odcinek drogi.

Dwie jezdnie po dwa pasy

Nowokabacka połączy ul. Drewny z ul. Rosnowskiego. Ponad kilometr ulicy znajdzie się na terenie Wilanowa. A 200 metrów na Ursynowie.

Jak pisaliśmy, na razie istnieje jedynie odcinek po stronie Wilanowa. Ulica ma jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu, jednak wybudowany fragment prowadzi donikąd. To się zmieni.

- Przetarg dotyczy budowy 500-metrowej nowej arterii na terenie Wilanowa, czyli od ul. 3KUL (nazwa robocza  - red.) do skarpy ursynowskiej. Nad ul. Gąsek ulica Nowokabacka przejdzie niewielkim wiaduktem - tłumaczył we wrześniu Rakowski.

Ponadto, w ramach inwestycji, wyłoniony wykonawca dobuduje drugą jezdnię do istniejącego 600 metrowego fragmentu ulicy, zrealizowanego przez dewelopera. W ten sposób na całej długości Nowokabacka będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

Potrzebne połączenie

Choć obie dzielnice to administracyjne sąsiadki, komunikacja między nimi woła o pomstę do nieba. Główne połączenie to wiecznie zakorkowana Dolina Służewiecka. Mieszkańcy Imielina czy Kabat mogą jeszcze kombinować i próbować korzystać ze skrótu Rosoła, Nowoursynowska, Rzekotki, Podgrzybków, Gąsek którym da się dojechać aż do Przyczółkowej.


Jednak ta alternatywa nie urządza kierowców z Ursynowa Północnego czy Stokłos, bo musieliby tym samym nadkładać nawet kilkanaście kilometrów – dla porównania droga z al. KEN w okolicach metra Ursynów do Świątyni Opatrzności Bożej przez Dolinę to niespełna 6 km drogi. Trasa przez ul. Podgrzybków to prawie 15 km, paradoksalnie jednak czas podróży bywa krótszy.

kś/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • autochton na emigracji

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2016 11:04 ~autochton…

  Ci obecnie przyjezdni z poza Warszawy w większości urodzili się w Warszawie. Sama uciekłam z miasta bo już się mi tu nie podoba.

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2016 17:01 ~Boom

  niki~niki

  Olbrzymia większość ruchu miedzi Ursynowem (Kabatami) a Wilanowem (Powsinem) to przejezdni którzy używają tę trasę jako "południową obwodnicę" do/z Konstancina. Czyli ruch jest generowany z poza Warszawy. Budowa tej drogi tylko ułatwi tym nielokalnym kierowcom przecinać przez Ursynów do Centrum i z powrotem i powiększy przez to ruch na lokalnych drogach w Ursynowie. Nic nie zrobi dla mieszkańców Wilanowa poza tymi w Powsinie którzy będą mieli jeszcze większy ruch na ich ulicach. Tylko budowa prawdziwej Południowej Obwodnicy przez Ursynów zlikwiduje te "szczurze ścieżki".
  Przez to ta inwestycja jest zmarnowaniem pieniędzy.(Sam jestem mieszkańcem Kabat)


  Rzeczywiście, o wiele lepiej jest się poprzeciskać przez Ursynów niż pojechać Przyczółkową. Po co łączyć ze sobą w ogóle dzielnice? Może od razu odgrodzić szlabanami.

 • niki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2016 16:31 ~niki

  Olbrzymia większość ruchu miedzi Ursynowem (Kabatami) a Wilanowem (Powsinem) to przejezdni którzy używają tę trasę jako "południową obwodnicę" do/z Konstancina. Czyli ruch jest generowany z poza Warszawy. Budowa tej drogi tylko ułatwi tym nielokalnym kierowcom przecinać przez Ursynów do Centrum i z powrotem i powiększy przez to ruch na lokalnych drogach w Ursynowie. Nic nie zrobi dla mieszkańców Wilanowa poza tymi w Powsinie którzy będą mieli jeszcze większy ruch na ich ulicach. Tylko budowa prawdziwej Południowej Obwodnicy przez Ursynów zlikwiduje te "szczurze ścieżki".
  Przez to ta inwestycja jest zmarnowaniem pieniędzy.(Sam jestem mieszkańcem Kabat)

 • Max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2016 11:59 ~Max

  Ulica miała nosić nazwę Nowobogacka. No cóż, zmienili...

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2016 09:54 ~karol

  Autochton~Autochton

  Jako mieszkaniec Wilanowa a konkretnie Powsina potwierdzam, że jest to pierwsze NORMALNE połączenie dwóch dużych dzielnic Warszawy. Wstyd, że dopiero teraz ale z drugiej strony w końcu! Ktoś pisze, że 25 lat czekaliśmy. Ja czekałem 34 lata, dokładnie wtedy droga pojawiła się na mapach. Wtedy we wsi Kabaty było tylko kilka domów gdzie mieszkali prawdziwi mieszkańcy Warszawy. Teraz nazjeżdżało się różnego towarzystwa, które nie zna historii miejsca, do którego się sprowadziło i jest zdziwione połączeniem planowanym od lat. Więcej szacunku do miasta, które Was żywi i gdzie mieszkacie a na weekendy, święta i wakacje ewakuujecie się do Matuli. Władzom Wilanowa, Ursynowa i Warszawy należą się brawa! Szkoda, że zwlekali tyle czasu ale w końcu się udało! Przyjezdni! Szanujecie miejsce, w którym teraz mieszkacie.

  normalne polaczenie ale chyba dla jadacych do sandomierza. normalne to by bylo na przedluzeniu ciszewskiego - os krolewska ale tego nie mozna zrobic bo to pomysl guziala, a wszystko co zrobil trzeba w g. obrocic.

 • wilanow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2016 07:46 ~wilanow

  Rzeczywiście szeroka droga droga jest potrzebna, Wilanów to tereny zalewowe i w razie klęski musi być możliwość szybkiej ewakuacji mieszkańców. Ups, wydało się... a chyba wszyscy chcieli o tym zapomnieć...

 • bbbb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2016 19:59 ~bbbb

  a ktoś może mi powiedzieć na co mieszkańcom Ursynowa to połączenie? Albo mieszańcom miasteczka Wilanów?To jest wjazd do miasta ale dla Konstancina. Miasto finansuje drogę dla mieszkańców ościennych gmin.

 • Mms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2016 18:14 ~Mms

  Autochton~Autochton

  ... Teraz nazjeżdżało się różnego towarzystwa, które nie zna historii miejsca, do którego się sprowadziło i jest zdziwione połączeniem planowanym od lat. Więcej szacunku do miasta, które Was żywi i gdzie mieszkacie a na weekendy, święta i wakacje ewakuujecie się do Matuli. Władzom Wilanowa, Ursynowa i Warszawy należą się brawa! Szkoda, że zwlekali tyle czasu ale w końcu się udało! Przyjezdni! Szanujecie miejsce, w którym teraz mieszkacie.


  Jestem jednym z przyjezdnych, związany z Warszawą już blisko 20 lat. Szanuję to miasto i traktuję jak swój dom. Dziwią mnie nieraz decyzje władz, które nie wychodzą na przeciw potrzebom mieszkańców, zarówno tych przyjezdnych jak i autochtonów. Akurat tą decyzję uważam za potrzebną.

  A Ciebie, Drogi Internauto, na Nowy Rok 2016, proszę, żebyś szanował także przyjezdnych i nie wrzucał wszystkich do jednej szuflady.
  Pozdrawiam!

 • pacwok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2016 13:14 ~pacwok

  A gdzie są komentarze ekooszołomów o "przewymiarowanej kabatostradzie"? Przecież to skandal - powinien powstać wyłącznie deptak ze ścieżką rowerową oraz tęczą na obu końcach drogi.

  To oczywiście żart - nie mam nic do rowerów (sam dużo jeżdżę) ani tęczy. Po prostu tak mi się skojarzyło z "tarchostradą" i "przewymiarowanym" mostem Krasińskiego.

  Do siego roku :)

 • Alfred

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2016 11:50 ~Alfred

  Dobre wiadomości dla mieszkańców ale NIE Wilanowa tylko Konstancina - dzielnice zapłacą za łącznik dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl