Ulice

01.12.2010 19:31 Kłopoty z nowymi autobusami

Jazda z otwartymi drzwiami

SERWISY:

- Nowe autobusy robią dobre wrażenie. Wyświetlacze, siedzenia z nadrukiem, biletomat i inne bajery. Ale jest jeden problem... fotokomórka nad drzwiami – pisze na warszawa@tvn.pl Maciej i wysyła nam film. Widać na nim, jak kierowca ma problemy z zamknięciem drzwi.

 O kłopotach z fotokomórkami z nowych autobusach pisaliśmy na tvnwarszawa.pl na początku października. Niektórzy kierowcy nie chcąc tracić cennych minut, zasłaniają urządzenia taśmą.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lala 232

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 12:57 ~lala 232

  o zal bo je zamknely i co ma podzjare

 • Mat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 09:07 ~Mat

  Wczoraj identyczna sytuacja spotkała mnie na linii 501 na przystanku Mangalia w kierunku Stegien. Co ciekawe nie był to najnowszy Urbino 18,a jakiś starszy rocznik (jego numer taborowy to 8161). Niestety nie zdążyłem uwiecznić sytuacji na filmie. Czyżby blokadę przed ruszeniem z otwartymi drzwiami zdejmowano w zajezdni ??

 • inwizibel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 08:58 ~inwizibel

  A wystarczy zabrać swoją girkę z tego 5cm żółtego paska...

 • ulka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 08:48 ~ulka

  Ja wczoraj jechałam równie nowym tramwajem z fotokomórką. Dopóki nie było dużo ludzi to wszystko spoko działało. Jednak przy DH Smyk wsiadło tyle ludzi, że drzwi nie chciały się zamknąć! staliśmy tam około 5-6 minut bo ludzie pchają się na chama, a wystarczy poczekać 1 min na następny tramwaj lub przejść ten jeden przystanek (do Centrum) piechotą.

 • krzyś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 08:15 ~krzyś

  i to jest właśnie ukazanie buractwa autora filmu - zamiast dopchnąć drzwi żeby się zamknęły to nie, lepiej wyjąć komórę i kręcić i się cieszyć, że wyśle się filmik do tvn ! brawo !!! bardzo pan pomógł !!!

 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 08:08 ~Andrzej

  taka krótka informacja.
  w autobusach MAN jest możliwość dezaktywowania fotokomórki przez trzymanie cały czas guzika aż do zamknięcia drzwi.
  W solarisach takiej funkcji nie ma, wiec osoby które nie znają tematu niech się nie wypowiadają na temat kierowców i ich wiedzy czy nie wiedzy.

  Po za tym mowa w artykule jest o autobusie A70x, czyli ktoś kto pisze o że to kierowcy MZA też się nie zna ani trochę na taborze w mieście.
  Jest to autobus z zajezdni MOBILIS.

  A tak swoja drogą widać że albo solaris nie założył lub mobilis grzebał w układzie zapobiegającym odjazd z otwartymi drzwiami, co jest niezgodne z wytycznymi przetargu, które zajezdnia Mobilis musiała spełnić i wygrać aby zakupić nowe autobusy.

  Ciekawe co na to powie rzecznik ZTM, p Igor Krajnow???????

 • dont

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 07:58 ~dont

  Wcale sie nie dziwie ze kierowca podjechal dalej od przystanku, przeciez jak by sie nie ruszył to by cały czas jakiś BARAN! wchodził bo by myślał ze to dla niego kierowca raczył poczekać.

 • 123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 00:44 ~123

  ~goscio
  one nie są zaprojektowane do wożenia takiej dziczy

 • Pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 00:06 ~Pasażer

  Przecież wyraźnie rzecznik MZA mówił, że jeśli fotokomórka nie pozwala zamknąć drzwi, wystarczy w nowych MANach przy zamykaniu przytrzymać przycisk aż do czasu zamknięcia drzwi. Wtedy fotokomórka nie reaguje. Proste, ale jak widać kierowcy MZA mają nadal z tym problemy i wychodzą takie kwiatki.

 • wsciekly_turek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 23:57 ~wsciekly_turek

  Dobre! Ruszył, wymuszając tym samym na pasażerach odsunięcie się od drzwi. Po chwili się zatrzymał, zamknął drzwi i po sprawie. Pomysłowy kierowca!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl