Ulice

20.06.2015 14:05 ważna inwestycja w wawrze

Historyczny moment dla Wawra.
Przejazd przez tory zamknięty na zawsze

SERWISY:

Przejazd przez tory w Międzylesiu został zamknięty na zawsze. Tuż obok powstanie tunel. Kierowcy mają nim przejechać pod koniec 2016 roku.

To historyczny moment dla Wawra. Przejazd przez tory pomiędzy ul. Żegańską a Zwoleńską został zamknięty. Na zawsze. 26 czerwca zostanie otwarta tymczasowa przeprawa w Aninie, która będzie funkcjonować na czas budowy tunelu. >>>Czytaj więcej o sprawie<<<

Razem z przejazdem zamknięta została też ulica Żegańska, między Patriotów a Pożaryskiego. To oznacza, że kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Komunikacja na objazdach

Od 20 czerwca, linie autobusowe  kursują zmienionymi trasami:

115: od skrzyżowania ulic Patriotów/Żegańska/K. Szpotańskiego – ciągiem ulic: K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – Kajki i dalej swoją trasą podstawową;

119: od ronda na skrzyżowaniu ulic Lucerny/Patriotów/Widoczna ciągiem ulic: Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski – wiadukt w ciągu ulic Płowiecka-B. Czecha – Sejmikowa (powrót: Kaczeńca – K. Skrzyneckiego – Powszechna – wiadukt w ciągu ulic B. Czecha-Płowiecka – Widoczna) – Wydawnicza – K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – M. Kajki – M. Pożaryskiego – Żegańska i dalej trasą obecnie obowiązującą;

305: od skrzyżowania ulic Patriotów/Żegańska/K. Szpotańskiego ciągiem ulic: K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – M. Kajki – M. Pożaryskiego – Żegańska i dalej swoją trasą podstawową.

CZYTAJ WIĘCEJ O CZEKAJĄCYCH NA KIEROWCÓW ZMIANACH.

Inwestycja za 87 mln zł

O budowie tunelu w Międzylesiu mówiło się od wielu lat. Ze względu na częste kursy pociągów KM i SKM w godzinach szczytu szlabany opadały co około 10 minut, a przed przejazdami tworzyły się ogromne korki.

Budowa 80-metrowego tunelu w Międzylesiu, który umożliwi bezkolizyjny przejazd przez tory, ma kosztować 87 mln złotych. Za roboty odpowiedzialne jest firma Strabag. Prace obejmą przebudowę obecnych  skrzyżowań, budowę tunelu i dojazdów, lecz także przebudowę podziemnych instalacji, m.in. kanalizacyjnych, gazowych i teletechnicznych.

Sam tunel nie powstanie dokładnie w miejscu dzisiejszego przejazdu przez tory, a kilkadziesiąt metrów dalej, w stronę ulicy Lucerny.

>>> WIĘCEJ O TUNELU PRZECZYTACIE TUTAJ <<<

O pożegnaniu jednego z domów (przy ulicy Żegańskiej 2) pisaliśmy w styczniu.

Dowiedz się więcej o szczegółach tych prac:


ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • magimed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2015 04:16 ~magimed

  Międzylesie jest w dzielnicy Wawer. Wszystkie miejscowości do Falenicy włącznie.

 • laik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2015 08:52 ~laik

  Z tym "na zawsze" też bym nie przesadzał. Stwierdzenie - do czasu remontu tunelu, byłoby bardziej prawdziwe.

 • Vkid

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2015 00:42 ~Vkid

  Memont? ryly :) ktoś z wydawców czyta te nagłówki?

 • Scooter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2015 21:11 ~Scooter

  To jednak budują tunel w Wawrze!? Miał być w Międzylesiu.

 • Agen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2015 14:27 ~Agen

  Wawer dzielnica cudów

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl