Ulice

12.09.2011 06:33 kolejne utrudnienia dla kierowców

Globusową zwężą we wtorek

SERWISY:

Ulica Globusowa miała być zwężona w poniedziałek rano. Tymczasem kierowcy wciąż mogą jeździć obiema jezdniami. W ostatniej chwili datę rozpoczęcia remontu zmieniono na wtorek. Nie bardzo wiadomo jednak, kto podjął tę decyzję.

Nowa organizacja ruchu miała obowiązywać od poniedziałkowego poranka. Inwestor, firma PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała o tym stołeczne Biuro Koordynacji Miejskich Inwestycji Drogowych.

- W poniedziałek o godzinie 8:00 ulica była przejezdna - informował tymczasem z Włoch reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Kilka godzin później okazało się, że zmian na razie nie będzie. - Ulica będzie zwężona dopiero jutro o 22:00 - poinformował Ratusz.

Okazuje się, że i ten termin nie jest pewny. Nie wiadomo też właściwie, kto zmienił plan. Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK odesłał nas w tej sprawie do wykonawcy remontu.

Nikt się nie przyznaje

Komentarz wykonawcy - firmy INTOP Warszawa - był krótki: - Proszę zadzwonić do Zarządu Dróg Miejskich. To oni zmienili datę wprowadzenia nowej organizacji ruchu.

Tak też zrobiliśmy. - My? - dziwi się Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. - A dlaczego do nas? Proszę zadzwonić do PKP PLK- odpowiada. - To koleje, jako że są zleceniodawcami remontu, decydują o zmianach w ruchu - dodaje.

W poszukiwaniu instytucji odpowiedzialnej za zmianę planów zadzwoniliśmy też do Tomasza Kunerta, rzecznika miejskiego koordynatora inwestycji i remontów. Kto zmienił termin wprowadzenia nowej organizacji? - Firma INTOP Warszawa, czyli wykonawca remontu - poinformował Kunert. - Nie wiem czemu została zmieniona data wprowadzenia nowej organizacji. Wykonawca złożył wniosek o zajęcie pasa drogi, na którym widniała data 12 września, czyli poniedziałek, jako termin nowej organizacji ruchu na ul. Globusowej. Nie wiem dlaczego tak się nie stało - dodaje.

Z pytaniem o powody zmiany ponownie zadzwoniliśmy więc znów do firmy INTOP. - Dopiero dziś dostaliśmy dokumenty z Zarządu Dróg Miejskich. To oni są zarządcą drogi i to oni musieli nam ją przekazać, wraz z innymi dokumentami potwierdzającymi możliwość wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu - mówi pracownik firmy INTOP. - Mamy już podpisany projekt organizacji ruchu i możemy zacząć ją wprowadzać - dodaje. 

Szukania odpowiedzi ciąg dalszy

Zarząd Dróg Miejskich nie ma sobie jednak nic do zarzucenia. - Z naszej strony nie ma żadnych zaniedbań - odpowiada na zarzut za późno wydanych dokumentów Adam Sobieraj. - Faktycznie firma INTOP odebrała od nas dokumenty dzisiaj - dodaje.

Z tego, co udało nam się ustalić, firma INTOP mogła wejść na ul. Globusową dopiero wtedy, kiedy zostaną zakończone prace przy remoncie wiaduktu kolejowego w ciągu ulic Cegielniana - Sympatyczna. - Inżynier ruchu Janusz Galas nie pozwolił rozpocząć prac na Globusowej wcześniej - wyjasnia jeden z pracowników firmy INTOP. - Remont na Cegielnianej został zakończony, więc od razu przeszliśmy na ul. Globusową - dodaje.

Na pytanie, czy to spowodowało opóźnienie w prowadzeniu nowej organizacji na ul. Globusowej nie usłyszeliśmy odpowiedzi. - Nie wiem dlaczego tak się stało - odpowiada praconik INTOP.

Remont od jutra od 22:00?

Planowany termin zamknięcia ulicy to wtorek, godzina 22. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, i ten termin nie jest jednak pewny.

Jak zapowiada miejskie biuro inwestcji drogowych, w pierwszym etapie robót zamknięta będzie jezdnia Globusowej w kierunku Bemowa, pod wiaduktem kolejowym. Ruch w obydwu kierunkach będzie się jezdnią zachodnią.

Kierowcy jadący w kierunku Bemowa przejadą na jezdnię zachodnią za skrzyżowaniem z ul. Popularną, a wrócą na jezdnię wschodnią za wiaduktem kolejowym. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 25 września.

Jak się jednak dowiedzieliśmy termin ten jest bardzo zagrożony i nowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie najprawdopodobniej dopiero w połowie tygodnia.

II etap pod koniec września

W kolejnym etapie robót, który zacznie się od 26 września, zamknięta będzie jezdnia w kierunku Ursusa, a ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię w kierunku Bemowa.

Powodem zmian jest remont wiaduktu kolejowego. Inwestor zapowiada, że remont zakończy się 9 października.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mały

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 09:35 ~mały

  dzisiaj rano nie było zwężenia

 • cc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 06:00 ~cc

  "To nie URSUS tylko WŁOCHY - no chyba, ze my o czyms nie wiemy??? moze zmienili nazwy dzielnic a my szaraczki nie musimy byc doinformowani"

  Skoro mozna zmienic nazwe petli Okecie, ktora funkcjonowala od zawsze to i zmienia w koncu nazwe wszystkich pozatykanych miejsc an Ursus i przynajmniej statystyka im sie poprawi.

 • jj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 02:07 ~jj

  kurd, drewniane mosty trza budowac!

 • KTOS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 21:37 ~KTOS

  Od kiedy Cienista to Ursus? Taki duperel, ale żeby nawet tego nie umieć dopilnować?

 • cxy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 17:33 ~cxy

  Może to jak z tą kozą, co ją mądry rabin poradził wziąć..., a potem oddać... Po otwarciu od razu zrobi się luźniej ;-)

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 13:48 ~tubylec

  Ze starego tunelu na Globusowej został betonowy strop na którym jest jezdnia ulicy Świerszcza. Odpadają z niego kawałki betonu i widać skorodowane pręty zbrojeniowe.
  W przyszłości pewnie trzeba będzie zamknąć Globusową jak kawał betonu trafi w przejeżdżający samochód.
  Teraz jest okazja, żeby go wzmocnić ale ulica to nie jest obiekt kolejowy i żeby Pendolino mogło szybko przejeżdżać przez Włochy ulica Świerszcza nie jest potrzebna.

 • Aniaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 13:04 ~Aniaa

  pogrzało kogoś do reszty z tymi remontami w tym rejonie miasta!!!!! Nie można było tego trochę odłożyć aż zakończą się inne ważne remonty/budowy w tej części Warszawy? Niedługo trzeba będzie kupić helikopter.... Po za tym przecież ten wiadukt jest dość nowy... już trzeba go remontować?!

 • gitchlopak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 12:55 ~gitchlopak

  Oooo.... Nie wiedziałem, że w Ursusie mieszkam.

 • rodowity warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 12:30 ~rodowity…

  i tak to przez LLU

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2011 12:15 ~tubylec

  Jak uważniej popatrzeć to widać, że trwa remont linii kolejowej. Jest dużo sprzętu, praca jest dobrze zorganizowana. Wymieniane są tory, sieć trakcyjna i sygnalizacja. Wczoraj (niedziela) koło Lidla ustawiano nowe słupy trakcyjne.
  Co z tego, że stalowy wiadukt kolejowy na Globusowej zbudowano 12 lat temu?
  Trzeba go konserwować, wymienić szyny i podkłady żeby pociągi mogły jeździć szybciej.
  Narzekanie na zwężenie Globusowej to nieporozumienie. Korki są z powodu sygnalizacji na skrzyżowaniach.
  Na Cegielnianej i Globusowej nic się nie popsuło tylko nie da się modernizować przejazdu pod torami bez ograniczenia ruchu samochodów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl