Ulice

12.05.2011 21:26 został naprawiony jeden z kanałów

Dźwigową zamknęli i otworzyli

SERWISY:

Drogowcy szybko uporali się tym razem z przeglądem Dźwigowej. Tunel był nieprzejezdny od czwartku wieczora do dziś do 8.00 rano. Teraz ruch ul. Dźwigową odbywa się już normalnie.

Drogowcy wspólnie z wodociągowcami przeprowadzili kontrolę systemu odwodnienia jezdni.

 Chcieli sprawdzić źródło ciągłych problemów w tym miejscu. Piesi mogli chodzić tunelem. Ulica była jednak nieprzejezdna na odcinku od ulicy Parowcowej do Połczyńskiej. ZDM zdecydował się ją otworzyć w środku porannego szczytu: około godziny 8.00 i na razie nie planuje powrotu robotników na dłużej.

- Na Dźwigowej odbył się przegląd kanałów pod jezdnią oraz naprawa jednego z kanalików - poinformowała tvnwarszawa.pl Urszula Nelken z biura prasowego ZDM.

Niekończąca się historia

Historia zapadania się Dźwigowej ciągnie się od dłuższego czasu. Fragment ulicy przeszedł gruntowny remont w październiku ubiegłego roku. Drogowcy ostrzegali jednak, że jezdnia może się ponownie zapadać.

- Gwarancja wykonanej prawidłowo roboty jest, ale co zrobi woda w nasypach kolejowych, tego nikt nie wie – mówił kilka miesięcy temu Wiktor Wojewódzki, dyrektor Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

Niestety nie pomylil się. Już w lutym tego roku jezdnia znów się zapadła, ale w innym miejscu.

bf/roody/as//mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • daniel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2011 22:37 ~daniel

  A mi sie podobało!!!

 • Prezydent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2011 11:22 ~Prezydent

  Objazd ustawili na rogu popularnej i chrobrego czy to oznacza, że dźwigową zamkną znowu ? Głupi ZDM ;/

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 16:18 ~podatnik

  Dać następną nagrodę dla ZDM. Przecież oni robią co mogą a my bydło psujemy ich ciężką pracę. Nie dalej ZDM kradnie, PO obroni. Brawo dla Tuska opiekuna złodziei pieniędzy podatników.

 • Ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 16:12 ~Ola

  Nikt o tym nie powiedział bo zabrali nam TVN Warszawa z TV i informacje się teraz powoli rozchodzą. Nie każdy ma czas rano włączyć komputer...

 • Gom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 15:42 ~Gom

  Mam za swoje.. miałem jechać do pracy rowerem, ale wystraszyłem się deszczu. Piątek 13-ego szybko dał o sobie znać, autobus zamiast pojechać prosto przez "włoskie" tunele, skręcił sobie radośnie w lewo i pomknął przez Zachodni. A raczej "pomknął" - zamiast być w biurze o 7:45, byłem o 8:20. Mam za swoje, cienka guma jestem ;-)

 • EWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 14:50 ~EWA

  DLACZEGO NIKT O TYM NIE POWIEDZIAŁ?

 • Grześ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 14:24 ~Grześ

  wyszedłem z domu o 7.10 w pracy w centrum byłem 9.15 to przecież skur...two, ponad 2 godziny, zero informacji wczesniej o zamkniętej drodze. straciłem godzinę na odolanach i zawróciłem przez Piastów było trochę szybciej.

 • '

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 13:04 ~'

  Ruch puszczono wahadłowo

 • kierownik kierownicy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 12:37 ~kierownik…

  o 9.40 policja zabezpieczała nowy "krater" - ciekawe czy to w tym remontowanym miejscu. Odcinek pomiędzy tunelami czas 35 min.

 • Młoda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 11:48 ~Młoda

  Gratuluje!
  Zero informacji na przystankach, kierowcy też mało pomocni. Można oszaleć 1.5 h do centrum z Wloch! i za to mają być podwyżki biletów??
  O 8 nie otworzyli, przynajmniej tak twierdził kierowca, który uparcie jechał obiazdem i wywiózł mnie.

  Ludzie po co są weekendy?? Pewnie po to żeby tunel był przjezdny dla małej ilości osób1 za to w piatek w godzianach szczytu trzeba zamknąć tunel. Gratuluje pomysłowości.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl