Ulice

25.04.2015 07:20 weekend pełen utrudnień

Dziś bieg w maskach i nocne rolki.
Jutro maraton. Będzie ciężko

SERWISY:


Bieg antysmogowy, charytatywny maroszbieg i przejazd rolkarzy w sobotę, maraton w niedzielę - stołeczni kierowcy muszą przygotować się na poważne zmiany w ruchu w najbliższy weekend.

Pierwszych poważniejszych utrudnień kierowcy muszą spodziewać się w sobotę po południu.

"Jedna wielka autostrada"

Około godz. 16.15 stowarzyszenie Miasto Jest Nasze organizuje pierwszy Warszawski Bieg Antysmogowy. Miejscem zbiórki manifestantów, będzie róg ulicy Miodowej i Senatorskiej przy Starym Mieście.

"Biegacze oraz ich kibice poprzez swój protest chcą pokazać żółtą kartkę polityce ratusza związanej z wycinką drzew i brakiem ograniczenia ruchu samochodowego w centrum miasta. Tworzenie z serca Warszawy jednej wielkiej autostrady walnie przyczynia się do wzrostu zanieczyszczenia powietrza ponad wszelką normę co z kolei może powodować raka, choroby układu oddechowego czy serca" – informują organizatorzy.

Uczestnicy biegu dołączą o godz. 17 do charytatywnego marszobiegu "Biegam, Bo Lubię POMAGAM". Trasa poprowadzona zostanie m.in. przez pl. Zamkowy, ul. Karową i nitkę ul. Wybrzeże Kościuszkowskie przy Centrum Nauki Kopernik. Osoby, które będą chciały przejechać na prawy brzeg Wisły powinny w tym czasie skorzystać z mostów Gdańskiego, Poniatowskiego lub Siekierkowskiego. Utrudnienia mogą potrwać ok. godziny.

Początek sezonu rolkarzy

Utrudnienia w ruchu związane będą również z rozpoczęciem w sobotę sezonu przez rolkarzy. Uczestnicy NightSkating Warszawa wyruszą ok. godz. 20.30 sprzed Stadionu Narodowego i przejadą ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, pl. Bankowy, al. "Solidarności", al. Jana Pawła II, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, L. Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Bagatela, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, bulwary przy Stadionie Narodowym. Na trasie przejazdu mogą wystąpić zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Maraton utrudnień

W niedzielę ulice Warszawy opanują biegacze. W godz. 9.30–15.30 odbędą się Orlen Warsaw Marathon i bieg na 10 km. Organizacja tak dużej imprezy biegowej wiąże się z częściową reorganizacją ruchu drogowego w mieście. Ruch uliczny będzie dynamicznie otwierany i zamykany wraz z przemieszczaniem się biegaczy.

>>Zobacz całą trasę maratonu<<

Zmiany w ruchu drogowym będą dotyczyć kilku dzielnic:

Pragi - Wybrzeże Szczecińskie od skrzyżowania z mostem Świętokrzyskim do wjazdu na most Poniatowskiego wyłączone będzie z ruchu od godziny 7 do końca biegu maratońskiego. Rano niemożliwy będzie również przejazd Wałem Miedzeszyńskim na odcinku od mostu Poniatowskiego do ul. Zwycięzców. Most Świętokrzyski w godzinach porannych będzie zamknięty w obu kierunkach. Natomiast po zakończeniu rywalizacji na dystansie 10 km, odblokowana zostanie jego północna jezdnia z Pragi do Śródmieścia.

Śródmieście - Na Powiślu trasa również została wytyczona w sposób, minimalizujący utrudnienia dla mieszkańców. W godzinach porannych ulice Dobra, Solec, Górnośląska, Ludna, Czerniakowska, Rozbrat, Myśliwiecka i Szwoleżerów będą zamknięte, ale tylko przez ok. 90 minut. Po południu możliwy będzie już wyjazd na ul. Solec i Czerniakowską, a dalej w dowolnym kierunku. Zalecane jest niepozostawianie samochodów na ulicy L. Kruczkowskiego i Podchorążych.

Mokotów - Na ul. Czerniakowskiej maraton będzie zajmował jeden z trzech pasów ruchu jednak tylko na odcinku 1 km. Dzięki temu, zachowana zostanie drożność głównej arterii dojazdowej do mostów Siekierkowskiego i Poniatowskiego. W miejscach zlokalizowanych w okolicach wyjazdu z Ujazdowa na ul. Czerniakowską stworzone zostaną specjalne śluzy, które pozwolą kierowcom na wyjazd.

Na ul. Puławskiej wykorzystane będą dwa z trzech pasów prowadzących na północ. Trzeci pas – zewnętrzny – służyć będzie do wyjazdu mieszkańcom osiedli w dzielnicach Śródmieście i Mokotów. Od strony Centrum w kierunku Ursynowa ul. Puławska będzie drożna przez cały czas. Utrudnienia pojawią się także na ul. Bukowińskiej, która zostanie zamknięta na około pół godziny. Aleja W. Witosa w obu kierunkach będzie nieprzejezdna w godz. 11.00-14.40.

Ursynów - Mieszkańcy Ursynowa i Mokotowa będą mogli bez problemu dojechać do Doliny Służewieckiej i nią pojechać dalej w dowolnym kierunku. Dojazd do dzielnicy Ursynów pozostanie zachowany dzięki drożnej ul. Rolnej i al. Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkie Osiedla znajdujące się wzdłuż wschodniej strony ul. J. Rosoła będą mieć możliwość wyjazdu i dojazdu do al. gen. W. Sikorskiego, a następnie do Mostu Siekierkowskiego.

Wilanów - W godzinach 10.30 – 15.00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd do Powsina. Zalecamy również niepozostawianie samochodów przy ulicy Relaksowej w bezpośrednim sąsiedztwie trasy. Do miasteczka Wilanów będzie można się dostać przez al. Rzeczypospolitej. Na ul. Jana III Sobieskiego ruch wstrzymany będzie w kierunku północnym. Drożny pozostanie natomiast kierunek południowy i dojazd do al. Wilanowskiej.

Tak było w ubiegłym roku:


PAP/ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • TOM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2015 14:13 ~TOM

  wszystko pięknie ale dlaczego nie ma informacji na temat objazdów. Panowie w białych czapkach jedynie machają lizakami i kierują kierowców w jeszcze większe szambo. Starciłem godzinę z powodu braku INFORMACJI, bo jedyna na co stać organizatorów to znak "nakaz skrętu ..." a gdzie dana droga zaprowadzi to już nikowgo nie obchodzi. Całkowity brak wyobraźni i kompetencji ludzi organizujących i zabezpieczających imprezy. Ale coż się dziwić lepiej zatrudniać "zaufanych" niż z konkursu. Ocena dla Pani Prezydent i jej formacji - pała z wykrzyknikiem.

 • j23

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2015 11:47 ~j23

  Decydują pieniądze! Sopsorzy (z nazwą główną!) i pieniądze!

  a starzy ludzie?
  chorzy?
  dojazd do potrzebujących pomocy

  Wszystkim rządzą pieniądze i koneksje

  Kto dostaje pieniądze?
  Jakie koneksje decydują?
  Kto wydaje zgodę i w imię czego?

  Mają lasy: Kampinos itd.

  posłać NIK - niech sprawdzi kto tam decyduje i dlaczego

  może Rzecznik praw odbywatelskich się przyjrzy i odezwie?

 • BB_PW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2015 00:30 ~BB_PW

  pracuś~pracuś

  szacunek dla miłośników sportu ale to skandal aby organizować takie imprezy w sytuacji gdzie na co dzień są ogromne korki spowodowane zamknięciem jednego mostu, niestety w niedziele ludzie też pracują... wczoraj godzinę wracałem z pracy a rano jadę ok 20 min

  Rzadko używam samochodu, dziś z dwójką dzieciaków musiałem przejechać przez centrum. Współczuję tym ,którzy codziennie jeżdżą w takich korkach do pracy. Współczuję też osobom nie mającym rozumu (musi być im ciężko w życiu) i zezwalającym na jeszcze większą niżzwykle blokadę miasta.

 • Kierowca MZA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2015 00:20 ~Kierowca MZA

  Rolkarze na moście Poniatowskiego to już przesada

 • pieszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2015 23:20 ~pieszy

  oj ja myślę że pretendentem do króla szosy jest rowerzysta, po ulicy jeżdzi jak chce, i kiedy chce, na skrzyżowania coraz cześciej wieżdza z już wyciągniętym środkowym palcem, a na ścieżkach rowerowcy i chodnikach nie baczy ustąpić pieszemu, i to mnie najbardziej wkurza. Widzę ostatnio taką sytuację, droga rowerowa a na niej przejście dla pieszych a na nim dziecko z mamą.. pędził ze 40 km/h o krzyczał z drogi.. jakbym młodszy to bym bez wahania obywatelsko zatrzymał tego drania, kolarzówka błyszczaca, ubranie kolorowe a tylko w łańcuch słoma się chyba wkreciła. Wiec mi tu nie mówice że Wam wszysko wolno! Bo my piesi wyjdziemy w proteście na wasze ściezki!

 • ghroro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2015 22:46 ~ghroro

  A może w ramach równouprawnienia zorganizować rajd samochodowy po chodnikach Warszawy? Żeby piesi mogli podziwiać jak to fajnie
  Na codzień wolę poruszać się komunikacją miejską bo mogę poczytać książkę, ale czasem potrzebuję użyć samochodu i ulic wybudowanych za moje podatki do poruszania się pojazdó mechanicznych.
  Gratulacje dla organizatorów, którym wydajnie udało się zwiększyć smog w Warszawie.

 • benek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2015 22:43 ~benek

  Zawsze się muszą autofile odezwać, najbardziej uprzywilejowani użytkownicy dróg.

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2015 22:23 ~obserwator

  taka ironia albo głupota, bieg przeciwko smogowi spowoduje jeszcze więcej smogu :) A tak poważnie to zróbcie coś z tymi wszystkimi ciężarówkami, które rozjeżdzają nam Warszawę, na budowach i wokół nich pracują same stare maszyny dieselowe które po porstu kopcą, ich spalin chyba nie kotroluje żaden organ, ciężarówki walą sadzą, wszedzie unosi się kurz budowlany, a do tego i za autobusami coraz ciężej jeżdzić, szczególnie tymi troszkę starszymi, z każdek strony Warszawy elektrowania weglowa, a dotego brako mostu i organizacji ruchu. Czy tylko ja to widzę?

 • vip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2015 21:44 ~vip

  Impreza charytatywna wypuściła do atmosfery tysiące metrów sześciennych spalin z pojazdów stojących w gigantycznych korkach, więc bieg w maskach miał sens. Kto wreszcie pogoni bandę nieudaczników rządzących Warszawą?

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2015 20:53 ~kasia


  zadowolony~zadowolony

  Praga, Śródmieście, Mokotów.. jak miło, że mieszkam na Białołęce i nas omija cały ten motłoch (tak już od kilku lat). Popołudniu biorę synka i idziemy na piknik nad Wisłę.:).
  PS: do biegaczy, czy naprawdę nie wolelibyście biec np po parku kampinoskim lub lesie bródnowskim?
  Kunta kinte~Kunta kinte

  A kogo???by to obeszło ,biega się paraduje by wywołać emocje wtedy o nas napiszą. Będą bić pianę przez kilka dni. O to chodzi.


  Przeciez tu chodzi o sponsorow! Zeby wszyscy ich widzieli. Kto by zauwazyl baner takiego sponsora przy sciezce w lesie ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl