Ulice

23.01.2019 19:43 grozi im nawet 10 lat więzienia

Dwulatek zamknięty w pralce. Jest akt oskarżenia wobec dwóch osób

SERWISY:


Radomska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm
mężczyznom, którzy mieli zamknąć w pralce dwuletniego chłopca. Śledczy uznali ten czyn za znęcanie się fizycznie i psychiczne, dlatego oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas poinformowała, że oskarżeni to dwaj mieszkańcy Radomia: 22-letni Tomasz K. i 18-letni Adam B.

Dziecko w pralce i z papierosem

Tomasz K. był partnerem matki dziecka, która zostawiała chłopca pod jego opieką. Adam B. to ich znajomy.

Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód oskarżyła mężczyzn o znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem nad niespełna dwuletnim chłopcem. Według śledczych, mężczyźni zamknęli dziecko w pralce automatycznej, gdzie przebywało około minuty.

- Nagrywali z tego zdarzenia filmik telefonem komórkowym, który potem ukazał się w sieci. Naśmiewali się z chłopca, a także fotografowali go z włożonym do ust papierosem – powiedziała rzeczniczka prokuratury.

Zdaniem śledczych, mężczyźni narazili chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten jest zagrożony karą od roku do 10 lat więzienia.

Płakało w pralce, a oni się śmiali

Dodatkowo, Adamowi B. prokuratura postawiła zarzut polegający na fałszywym oskarżeniu innego kolegi o znęcaniem się nad dwulatkiem. Za fałszywe oskarżenie innej osoby o przestępstwo, której nie popełniła, grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Zdarzenie wyszło na jaw w sierpniu ubiegłego roku dzięki filmikowi, który ktoś wrzucił do sieci. Na nagraniu widać było dwuletniego chłopca zamkniętego w pralce. Dziecko zanosiło się od płaczu i bezskutecznie próbowało się uwolnić. W tle słychać było głosy śmiejących się z niego osób.

PAP/kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nemesis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2019 08:41 ~nemesis

  alonso~alonso

  Raczej "znęcanie psychiczne" niz narażenie utraty zycia lub zdrowia! Wybronią się bo pralki nie uruchomili. I na tym zakończy się postepowanie procesowe.

  dokładnie. Takie zarzuty tylko ośmieszają całe postępowanie.
  Znęcanie sie psychiczne i poniżanie godnosci dziecka, w tym kierunku to powinno pójść. Skończyłoby się grzywną ale byłaby to jakaś kara, a tak skończy nie na bzdurach

 • Marianna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2019 05:45 ~Marianna

  Jednak Gierek miał rację,nazywając mieszkańców tego miasta "warchołami".

 • alonso

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2019 20:45 ~alonso

  Raczej "znęcanie psychiczne" niz narażenie utraty zycia lub zdrowia! Wybronią się bo pralki nie uruchomili. I na tym zakończy się postepowanie procesowe.

 • lukasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2019 20:00 ~lukasz

  Nadal nie rozumiem, dlaczego o tym piszecie. Radom to nie Warszawa ;)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl