Ulice

08.08.2018 08:01 łącznie dziewięć samochodów

Dwa zdarzenia na A2 w pobliżu węzła Konotopa. Korki w obie strony

SERWISY:

Na autostradzie A2, tuż za węzłem Konotopa doszło rano do wypadku. Zderzyły się tam cztery samochody osobowe. Kilkadziesiąt minut później doszło do kolejnej kolizji - tym razem pięciu aut.

Do pierwszego zderzenia doszło około godziny 6.30.

- Na jezdni w kierunku Poznania zderzyły się cztery samochody osobowe. Jedna osoba została poszkodowana. Trafiła pod opiekę ratowników medycznych - informował Kazimierz Jaworski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Warszawa-Zachód.

Dodaje też, że na czas czynności policji, miejsce zdarzenia zabezpieczają strażacy.  - Zablokowany jest jeden pas ruchu - zaznaczał.

W drugą stronę

O 8.29 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o kolejnym zderzeniu czterech aut. Jak się okazało później, w tym zderzeniu uczestniczyło jednak pięć samochodów. Doszło do niego na jezdni w kierunku Warszawy. "Utrudnienie na A2 odcinek Poznań – Warszawa pomiędzy węzłem Pruszków a węzłem Konotopa. Brak osób rannych. Zablokowany został 1 pas jezdni w kierunku Warszawy. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 2 godzin" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Policja potwierdza, że w tej okolicy ma pełne ręce pracy. - Kierowca samochodu marki Ford nie dostosował swojej prędkości do warunków na drodze i na autostradzie A2 między węzłami Pruszków a Konotopa, w kierunku Warszawy najechał na tył jadącego przed nim hyundaia. Siła zderzenia spowodowała zderzenie jadących kolejno dalej opla, volkswagena i skody – powiedziała Marta Sławińska z KPP w Pruszkowie.

Jak poinformował st. Kpt. Karol Kroć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, nie ma osób rannych, a zdarzenie zakwalifikowane jest jako kolizja.

- Na początku nieprzejezdne były dwa pasy ruchu, trwają jeszcze prace straży pożarnej polegające przede wszystkim na usunięciu wycieków, a policja prowadzi swoje oględziny – mówił.

Około 9.30 A2 w stronę Poznania była już przejezdna. W kierunku Warszawy nadal stał korek. Marta Sławińska stwierdziła, że droga jest już uprzątnięta, ale zaciekawieni kierowcy i tak zwalniają a nawet zatrzymują się, żeby obejrzeć działania służb, co powodowało utrudnienia. Po 10 sytuacja unormowała się.

 

Zobacz też materiały o wtorkowym wypadku na trasie S8:

kk/mn/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl