Ulice

02.11.2011 08:14 zakończenie akcji "Znicz"

Drogówka podsumowuje święta: zginął pieszy, 52 rannych

Podczas pięciu dni świątecznego długiego weekendu doszło do 264 kolizji i 40 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 52 zostały ranne. Policjanci z Komendy Stołecznej zatrzymali ponad 100 nietrzeźwych kierujących. 

Już od piątku trwała policyjna akcja "Znicz" 2011 w całym kraju. Policjanci z KSP pilnowali ulic w Warszawie oraz wylotówek.

Piątek- niedziela najgorzej

Jak podają, najniebezpieczniej było w dwa dni "normalnego weekendu". Od piątku do niedzieli policjanci odnotowali 18 wypadków, w których 24 osoby zostały ranne, a jedna zgineła.

Śmierć w Mińsku Mazowieckim

Jedyny śmiertelny wypadek miał miejsce w piatek w Mińsku Mazowieckim. Samochód osobowy potrącił mężczyznę, który wtargnął na jezdnię. Pieszy trafił do szpitala, jednakże zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Funkcjonariusze KSP odnotowali również 140 kolizji.

Zatrzymano ponad 100 nietrzeźwych kierujących.

Rejestratory i alkoscany

Policjanci co roku w okresie wyjazdów na Wszystkich Świętych porwadzą akcję "Znicz". Zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają sie kierowcy. Ponadto sprawdzają trzeźwość i również stan techniczny pojazdów oraz to, w jaki sposób przewożone są dzieci.

W akcji funkcjonariusze wykorzystują policyjne wideorejestratory i alkoscany, zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Podczas akcji "Znicz" w 2010 roku doszło do 243 kolizji i 33 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 33 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 120 nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku akcja trwała o jeden dzień krócej.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wynocha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 14:09 ~wynocha

  To przez napływowych z biełostockiego i lubelskiego

 • qwe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2011 12:00 ~qwe

  ~Wojtek inżynier trafłeś w sedno, reszta szarego tłumu Cie nie zrozumie.
  ~Jan, Damyks popieram.
  ~pozostali brak słów, poziom inteligencji społeczeństwa coraz bardziej się obniża - czy wszycy w WB to pijacy, dozwolone 0.8? Gdzie artykuł wiąże pijanych z wypadkami?

 • gogi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2011 11:07 ~gogi

  Jadąc 200+ nie używasz mózgu :)

 • cc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 15:32 ~cc

  ~Wojtek inżynier mam wrażenie że usprawiedliwiasz piajaków za kierownica...a jak Ci kiedyś taki pijak zabije kogoś z rodziny też bedziesz twierdził że oni są najmniejszym zagorżeniem?

 • Ponury Żniwiarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 12:25 ~Ponury Żniwiarz

  ~Jan
  Czyli nie zapięte pasy i nietrzeźwość to dla ciebie to samo.

  Powinna istnieć zasada do trzech razy sztuka. Niezależnie od tego ile masz przekroczoną dopuszczalną dawkę w wyd. pow., masz zabierane dożywotnio uprawnienia.

 • Wojtek inżynier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 12:22 ~Wojtek inżynier

  Ale to Jan ma racje, to jest tendencyjne. To nie pijani kierowcy wymuszają pierwszeństwo wyprzedzając na trzeciego, przed wzniesieniami na podwójnych ciągłych czy skrzyżowaniach oraz przejściach dla pieszych, to nie pijani najczęściej powodują śmiertelne wypadki.

  I każdy pirat sobie pomyśli - jestem trzeźwy, jestem niezniszczalny.

  Sam jeżdżę ponad 200+ na _pustych_ ekspresówkach czy autostradach (w innym wypadku trzymam ograniczenia), ale wszędzie używam mózgu, to też wymienionych w 1. akapicie wykroczeń nigdy nie popełniam.

  BTW najwięcej pieszych zabijają w Warszawie osoby w średnim wieku, w służbowym samochodzie, nie przekraczające 70 kmh, niestety powodem nie jest prędkość, zwykle rzędu 30-40 kmh, a nie zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych/zieloną strzałką.

  Oni wszyscy są nawet w sądzie przekonani, że to pieszy, świetej pamięci, wtargnął na jezdnię. I są świetnymi bezpiecznymi kierowcami, gdyż nigdy w życiu anwet nie przekroczyli 100 kmh.

  Nie bronię pijanych, atakuję niebezpiecznych kierowców, a o 90% z nich w mediach cicho

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 10:28 ~m

  Panie Janie, z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że pijany kierowca jest większym zagrożeniem niż kierowca bez zapiętych pasów. Podejrzewam że największa część pijanych kierowców to kierowcy "kacowi". którzy dzień wcześniej spożywali alkohol i nie są świadomi, że w ich krwi ciągle płynie zła moc.

 • Damyks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 10:27 ~Damyks

  Nie mówię o upojonym, ale taki co jest wczorajszy raczej jedzie spokojnie aby nie dać powodów do zatrzymania. Ciekawe ilu pijanych brało udział w tych 264 kolizjach i 40 wypadkach a ile tych kolizji i wypadków było spowodowane prędkościa???
  Nie bronię tutaj pijanych ale tym policja sobie polepsza statystyki przestępstw i taka jest prawda.
  Ciekawe ilu tych pijanych naprawdę było pijanych ponad 0,5%, ilu dmuchnęło poniżej 0,3% a ilu z tych 100 kierowało samochodami a ilu rowerami???

  I ciekaw jestem ilu tych ze 100 wczesniej tępiło pijaków, bo ich problem nie dotyczył, bo oni jak jadą to nie piją, albo lampę wina do kolacji z żoną wypiją albo piwo a naprawdę wypili 3-4 piwa bądź lampki i im wykazało 0,22%...
  Ot i cała prawda

 • autobus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 10:27 ~autobus

  feralny weekend dla Mobilis-u.. 2 osiemnastki obite...

 • sNd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2011 09:53 ~sNd

  Tak Janie to wszystko spisek przeciwko pijanym kierowcom, których nie powinno się nawet nazywać kierowcami, bezmózgami...a tak w ogóle to wszystko wina Tuska.Żałosne

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl