Ulice

06.07.2011 08:01 zatoczki do wymiany

Drogowcy wrócili
na węzeł Marsa

SERWISY:

Choć roboty przy budowie węzła już się zakończyły, to robotnicy musieli wrócić do pracy. Na polecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych "poprawiają" trzy zatoki autobusowe.

O pracach na Węźle Marsa poinformował nas Adam – umieścił komentarz na facebookowym profilu tvnwarszawa.pl. "Czy coś Wam wiadomo o powodach rozkuwania przystanku przy węźle Marsa? Przecież to chore, żeby demolować coś, co ledwie zostało zrobione" - pisze internauta.

Praca w ramach kontraktu

Sprawdziliśmy, rzeczywiście trwa remont zatok przystanków przy ul. Płowieckiej. Dlaczego? - Prace na węźle się zakończyły, a my dokonaliśmy odbiorów w czerwcu tego roku - mówi Agata Choińska, rzecznik ZMiD. - Okazało się, że są pęknięcia betonu na trzech zatokach autobusowych. A to wymaga poprawki. Prace potrwają minimum dwa tygodnie - dodaje.

Wykonawca prac musi poprawić niedoróbki w ramach kontraktu. Jak tylko to zrobi, ZMiD zdecyduje czy praca została wykonana właściwie.

Na czas prac ZTM zawiesił funkcjonowanie przystanków Płowiecka 01 i 04, a w zamian uruchomił inne:

PŁOWIECKA 51 zlokalizowany około 50 m za podstawową lokalizacją w zatoce na tymczasowym wypłytowaniu.

PŁOWIECKA 54 zlokalizowany około 40 m za podstawową lokalizacją na istniejącym chodniku.

Za 125 mln zł

Węzeł Marsa został dopuszczony do ruchu w listopadzie ubiegłego roku. Nadzór dopuścił do użytkowania estakady i bezkolizyjnej wjazdy. Ale to nie oznaczało końca prac. Przez kolejne miesiące trwała budowa przejść podziemnych, ekranów akustycznych, trwały też prace wykończeniowe. W czerwcu dokonano odbioru całości. Koszt budowy węzła – ok. 125 mln zł.

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miłośnik_motyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2011 14:59 ~miłośnik_motyk

  Do wszystkich, którzy uważają że swiatła są tam bez sensu: Proponuję przejażdżkę z ul. Płowieckiej (od wlotu do Warszawy) w jakakolwiek stronę przez rondo w godzinach 17-19. Wszyscy "sprytni, którzy nie chca stac w korku na estakadzie do Marsa jadą dołem przez rondo tworząc potężny korek i blokując wjazd na nie. I po to są te światła. Czasami warto spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa.

 • M

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 16:13 ~M

  zamontowali światła po to, żeby kierowcy mogli zdążyć skorzystać z usługi umycia okien jak to było chyba w ostatnią sobotę.

 • Kierowca Fiata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 14:29 ~Kierowca Fiata

  Do kierowcy Opla.
  Obwodnica Warszawy droga nr 50 , wiadukt w rejonie Mińska w piątek ok 18-19 luz blus, czasami korzystam z niej aby objechać korki. Tiry oczywiście są, ale większość nie korzysta z niego, zjeżdza na rondo kompaktowe i włącza się na drogę DK2.
  A co do Kołbieli, to korki generuje droga nr 17 tam też potrzebny wiadukt.
  To są tylko przykłady.
  Ale szczyt, szczytów bezmózgowia, to modernizacja drogi nr 2 z Warszawy do Siedlec.
  Kto tamtendy jeździ to wie o co chodzi.
  TVN-turbo zrobiło nawet o tym program.
  Niestety Rondo Marsa to dopiero początek gehenny dla podróżujących z Warszawy na wschód.

 • fr3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 14:13 ~fr3

  Zrobili bezkolizyjne rondo turbinowe za grubą kasę a później zamontowali światła jak na zwykłym skrzyżowaniu!! To skandal! Ktoś powinien odpowiedzieć za tą niegospodarność!!!!!!!!!!

 • goschka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 14:06 ~goschka

  a co dalej z wiaduktem w stronę Rembertowa, tam to teraz są korki !

 • wakat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 13:56 ~wakat

  Akurat światła bardzo poprawiły bezpieczeństwo przejazdu przez rondo. Wcześniej dochodziło praktycznie non stop do niebezpiecznych sytuacji.
  A za brak wiaduktu z Płowieckiej w kierunku Ostrobramskiej podziękujcie św. pamięci byłemu Prezydentowi, to jego decyzja o zmianie pierwotnego projektu.

 • koo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 13:30 ~koo

  śmieszny ten niby węzeł pośrodku z rondem -tyle kasy wywalili na kolejny bubel budowlany.Kto to projektował,kto kupił takiego knota nie za swoje

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 13:01 ~xyz

  te światła są tam nie wiadomo po co. Przejścia dla pieszych są pod rondem, a światła tylko spowolniły ruch. Chyba ktoś przedobrzył - dać światła na rondzie

 • M

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 12:31 ~M

  przez światła korki są większe bez dwóch zdań.

  Po co to całe rondo? jak przed budową na dawnym skrzyżowaniu tworzyły się korki właśnie przez sygnalizację.
  Rondo miało usprawnić jazdę.

  Jak na razie kasa zmarnowana.

 • kikika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 12:24 ~kikika

  w zasadzie to ciężko powiedzieć, czy światła usprawniły przejazd, ponieważ zaczęły sie urlopy i ogólnie jest mniej samochodów

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl