Ulice

25.11.2010 15:56 Budowa rusza w piątek

Drogowcy obiecują nowe rondo w dziewięć dni

SERWISY:

Drogowcy mają ambitny plan. Chcą w dziwięć dni wybudować rondo na skrzyżowaniu Traktu Lubelskiego z ul. Lucerny i Kadetów. Kierowców czekają utrudnienia. Prace ruszają w piątek wieczorem.

Dzięki minimalnemu poszerzeniu wlotów ulic, wymianie nawierzchni, budowie wypełnionej kamienną kostką wyspy centralnej oraz segregujących ruch azyli, zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. A wszystko to w dziewięć dni – zapewniają drogowcy.

Utrudnienia i objazdy

Niestety budowa ronda wiąże się z koniecznością całkowitego zamknięcia skrzyżowania.

Objazd ul. Trakt Lubelski w kierunku północnym prowadzi ulicami: Zwoleńską, Szpotańskiego, Widoczną i Floriana; w stronę przeciwną: Płowiecką, Widoczną, Szpotańskiego i Zwoleńską. Dodatkowo zalecany objazd Traktu Lubelskiego to ul. Przewodowa do Patriotów i dalej po wyznaczonym objeździe oraz ul. Wał Miedzeszyński do Trasy Siekierkowskiej.

Objazd ul. Lucerny prowadzi ulicami: Szpotańskiego, Zwoleńską, Traktem Lubelskim, Bronowską i ul. Wał Miedzeszyński. Początek prac w piątek o godz. 22.00.

Budowy ronda w tym miejscu od miesięcy domagali się mieszkańcy, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo. – Niemal codziennie dochodzi tu do wypadków – alarmowali w kwietniu. Na całkowitą przebudowę skrzyżowania na razie nie ma pieniędzy – inwestycja ma być połączona z remontem Traktu Lubelskiego.

Drogowcy przygotowali za to rozwiązanie tymczasowe – minirondo. Projekt był gotowy już kilka miesięcy temu, teraz w końcu ruszają prace.

Niebezpieczne przejście dla pieszych - czytaj więcej

Skrzyżowanie Lucerny z Traktem Lubelskim to nie jedyne niebezpieczne miejsce. Sama Lucerny to miejsce wielu wypadków. Po remoncie ulicy niektórzy kierowcy przekraczali tam znacznie dozwoloną prędkość.

Po protestach mieszkańców Zarząd Dróg Miejskich na początku roku postanowił uruchomić tam pionierski system. Składa się ze znaków pionowych, poziomych i sygnalizatorów świetlnych oraz detektorów prędkości. W momencie przekroczenia dopuszczalnej prędkości czujnik wysyła sygnał do umieszczonego kilkaset metrów dalej sygnalizatora. Pojawia się wtedy sygnał czerwony. Jeżeli kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami, światło miga na pomarańczowo.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • UK777

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 23:22 ~UK777

  Czy drogowcy nie sprawdzają długoterminowej prognozy pogody? Naprawdę się zdziwili, że spadł śnieg i nastały mrozy? KTO konkretnie imiennie zadecydował o zamknięciu newralgicznego skrzyżowania Lucerny i Traktu Lubelskiego 26.11? Bardzo chcę temu geniuszowi osobiście pogratulować arogancji i nieodpowiedzialności. Jeszcze wczoraj czytałam w gazecie, że roboty mimo mrozów będą kontynuowane. Dziś pojawiła się natomiast informacja, że skrzyżowanie będzie zamknięte do odwołania. Do wiosny znaczy? Jak się ociepli? Komuno, odejdź!!!

 • użytkownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 12:09 ~użytkownik

  I już skończenie prac jest przesunięte do odwołania. Może do wiosny się wyrobią :)))
  Teraz jak to bywa w naszym pięknym kraju, ktoś (mam na myśli twórcę tego pomysłu budowy) dostanie medal albo przynajmniej wysoką premią albo awans. To tak jak w reklamie jednego z banków, która teraz leci w TV. Niezależnie od tego jak ktoś jest niekompetentny lub się obija ma podwyżkę. I skoro w zimę miało zająć im to 9 dni to czemu w wcześniej tego nie zrobili w 5 dni gdy było ciepło.

 • urzytkownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2010 13:00 ~urzytkownik

  kto wymyślił ze zrobi rondo w zimę przez 9 dni brak zorganizowanych objazdów
  ate które są zakorkowane droga do pracy
  zajmowała 25 minut teraz ponad godzinę niech włączy sobie CB i posłucha jak ludzie mu dziękują

 • ML

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 22:16 ~ML

  moim zdaniem nie dadzą rady do 6 grudnia:)nie przy tej pogodzie, no ale przecież mrózw grudniu to anomalia pogodowa:))i nikt się go nie spodziewał

 • Roberto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 21:27 ~Roberto

  Jestem ciekaw czy przebudowa ronda uwzględnia rowerzystów? Zapewne nie gdyż od lat rowerzyści są ignorowanymi uczestnikami ruchu drogowego. A gdyby tak połowa kierowców przesiadła się na rowery to wówczas problem zakorkowanych ulic by znikł i nie trzeba byłoby wydawać kolosalnych kwot na przebudowę ulic lecz można byłoby je wydać na nowe inwestycje pro-rowerowe.

 • anana kofana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2010 15:32 ~anana kofana

  jakiś idiota wymyślił ze zrobi rondo w zimę przez 9 dni

 • wanda105

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2010 22:02 ~wanda105

  Na Lucerny system działa, tak że osoba jadąca szybko przekracza prędkość przejeżdża,a osoba jadąc za nią prawidłowo jestem zatrzymywana.Jestem zdania,że kierowcy jadący prze denną robią to świadomie.Mieszkam w okolicy Lucerny jadę kilka razy dziennie,sysem jest do d.............

 • roma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 17:43 ~roma

  W wielu miejscach są straszne, niedopuszczalne w ogóle korki w Warszawie. Często spowodowane złą koordynacją sygnalizacji świetlnych, które blokują ruch, zielone świeci nie raz na dużych ulicach czy rondach za krótko, często w godzinach szczytu!! I wcale to nie jest korygowane!!

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 10:25 ~LLU

  Ej nie zamykajcie mi Traktu Lubelskiego !! Jak ja dojadę do pracy, no jak ?????

 • codziennie tamtędy jeżdżę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 08:39 ~codziennie…

  a to już akcja "kolektor W" nie przeszkadza?? i co podniosą na tyle to rondo,ze jak spadnie deszcz to rondo nie zamieni się w wyspę?ciekawe..... myślę,ze będzie to wielka klapa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl