Ulice

05.09.2011 13:35 ZMIANY NA WISŁOSTRADZIE

Do Wilanowa 70 km/h,
w tunelu nadal 50

SERWISY:

Najpierw 80 km/h od mostu Północnego do Gdańskiego i 70 km/h do trasy Siekierkowskiej. Potem szybciej także do Wilanowa. Ale ograniczenie prędkości w tunelu zostanie. Drogowcy tłumaczą plan dla Wisłostrady.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, drogowcy chcą się zmierzyć z fikcją, która panuje na Wisłostradzie. Wbrew przeświadczeniu większości kierowców, jedna z najważniejszych arterii

stolicy w dużej części leży ma terenie zabudowanym. Od ulicy Krasińskiego aż do trasy Siekierkowskiej obowiązuje więc na niej ograniczenie do 50 km/h.

Fikcja do potęgi

Jak to ograniczenie wygląda w praktyce, wie każdy warszawski kierowca. Poza piratami drogowymi, którzy nie przejmują się żadnymi ograniczeniami i potrafią rozpędzić się na Wisłostradzie nawet do 200 km/h, większość jedzie tu 80-tką. Nieliczni zwalniają w tunelu, gdzie oznaczenia nie pozostawiają wątpliwości: tu obowiązuje 50 km/h.

Na zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej drogowcy rozwiali od razu wszelkie nadzieje na zmianę. Ograniczenie w tunelu pozostanie. Ale nie z powodu braku funduszy na przerobienie tablic świetlnych przy wjazdach, jak sugerowało "Życie Warszawy", lecz ze względów bezpieczeństwa. - Tablice są, jakie są. Nie ma szans na zwiększenie prędkości w tunelu, to się wiąże z systemem bezpieczeństwa - zaznacza Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.

70 km/h do Wilanowa

Drogowcy potwierdzili natomiast, że jeszcze we wrześniu poprawią organizację ruchu na Wisłostradzie - będzie nią można legalnie jeździć 80 km/h od wysokości mostu Północnego do Gdańskiego i dalej 70 km/h (z wyłączeniem tunelu).

Szybka jazda skończy się na wysokości trasy Siekierkowskiej. - Myślę, że do końca września zacznie obowiązywać nowa prędkość - mówi Grażyna Lendzion, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Dalej obowiązywać będzie już 50 km/h, ale drogowcy zadeklarowali, że w ciągu kilku lat zmienią skrzyżowania na odcinku aż do Wilanowa, co umożliwi podniesienie limitu do 70 km/h. - Rozważamy podniesienie prędkości na odcinku od trasy Siekierkowskiej do al. Wilanowskiej - mówi Janusz Galas. - To jest sprawa przyszłości, bo wszystkie skrzyżowania i przejścia dla pieszych musiałyby być osygnalizowane - dodaje.

ran/roody//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 20:35 ~JM

  W Warszawie na Wisłostradzie i potem na ul Czerniakowskiej-przedłużaenie Wisłostrady na skutek nacisków ze strony kierowców i mediów podniesiono prędkość z 50 do 70. Tylko jednocześnie co nie wszyscy zauważyli pozmieniano regulacje świateł na skrzyżowaniach tak że tworzą się spore korki których wcześniej nie było. Ale trzeba pokonywać tą trasę kilka razy na dzień żeby to zauważyć. Sprytni drogowcy....

 • koko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 08:21 ~koko

  Znowu ktoś pisze bzdury, że "na całym świecie", w tunelach są prędkości takie same jak przed i po tunelu. BZDURA. W tunelach w terenach zabudowanych są ograniczenia prędkości najczęściej do 50 km/h, nawet gdy przed tunelem można jechać 100. W Londynie ograniczenia prędkości w tunelach dochodzą nawet do 20mp/h - 32km/h. Po co siejecie bzdury?

 • speedy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2011 11:10 ~speedy

  Pan Galas świetnie się nadaje na dyrektora Muzeum Kolejnictwa. Pozostwaienie ograniczenia do 50 gdzie śmiało można jechać 100 prowokuje i przyzwyczaja kierowców do olewania wszelkich ograniczeń prędkości.

 • misiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2011 09:25 ~misiak

  a co z wałęm miedzeszyńskim i ta farsa 70km/h do ronda od siekierek.???

 • Alig

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2011 08:04 ~Alig

  A kiedy w koncu ktos madry zmieni ograniczenie predkosci na ul Pulawskiej na odcinku od Wyscigow do Piaseczna? Obecnie obowiazujace 50 km/h jest takze fikcja a na 3-pasmowej ulicy spokojnie moznaby bylo ustawic legalne 70 km/h.

 • Yami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2011 07:48 ~Yami

  Przecież i tak wiadomo, że były to martwe przepisy. Kierowcy dalej będą jeździli tak jak jeżdżą czyli grubo ponad 70 czy 80km/h...

 • gacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2011 01:35 ~gacek

  Czego to władza nie zrobi, żeby się podlizać potencjalnym wyborcom za kierownicą. Warszawa jest obecnie bodaj jedynym miastem w Europie, gdzie zamierza się podwyższyć limity prędkości. W innych następuje obniżanie do 30 km/godz. Pani prezydent powinna pamiętąć, że podobne pomysły miał jej poprzednik na tej funkcji, pan Marcinkiewicz. Nie skończyło się to dla niego dobrze.
  Ciekawe, jakie są opinie p. Pasiecznego z policji i ekspertów od spraw bezpieczeństwa w Instytucie Transportu Samochodowego.

 • beton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2011 22:05 ~beton

  Powinni zabetonować Wisłę i zrobić autostradę.

 • Krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2011 19:50 ~Krzysztof

  W tunelu są dwa przystanki autobusowe z których korzystają odwiedzający Centrum Kopernika.Hałas panujący w tunelu można porównać do do startu samolotu.Większa prędkość to większy hałas.Czy nasi kochani wybrańcy z urzędu miejskiego robili jakiekolwiek badania o ile są przekraczane obowiązujące normy.

 • Asus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2011 19:34 ~Asus

  Gdybym był na miejscu HGW to dałbym 3 dni na przeprogramowanie albo dołożenie płytki.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl