Ulice

02.05.2011 15:34 Statystyki z warszawskich ulic

Długi weekend na półmetku: 178 kolizji i 22 wypadki

 

 

Stołeczna drogówka podsumowała połowę majowego weekendu na warszawskich drogach. Policjanci interweniowali łącznie 4 664 razy. W ciągu dwóch dni w wypadkach ucierpiało 31 osób.

 Stołeczni policjanci największe natężenie ruchu odnotowali w piątkowe popołudnie. To właśnie wtedy doszło do największej liczby zdarzeń na stołecznych drogach. W ciągu pierwszych dni długiego weekendu zatrzymano 97 nietrzeźwych kierowców. Na ulicach garnizonu stołecznego doszło do 178 kolizji i 22 wypadków, w których rannych zostało 31 osób.

Korki na wylotówkach

Kierowcy, którzy posłuchali apeli o przełożenie czasu wyjazdu z miasta i w drogę ruszyli w piątek późnym wieczorem, nie napotkali już większych utrudnień. Z największymi trudnościami kierowcy musieli zmagać się na Wisłostradzie w kierunku Łomianek oraz na ul. Czwartaków w kierunku Zegrza.

js/mjc

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ObywatelX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2011 13:05 ~ObywatelX

  Ty głąbie przecież i tak są opłaty doliczane do lokum te klimatyczne czy coś 1,50 za dzien

  więc po co pajacujesz z takimi komentarzami???
  w WaW tez powinno sie takie oplaty wprowadzić jak i u was są Klimatyczne

  09:55 ~mazur
  Do Karola, zapewne mistrza w jeździe w korku. Chcesz opłat za "obce blaszki"? OK, ale pamiętaj, że i Twoje moga być gdzieś w Polsce też niemile widziane. Gdy trochę robi się cieplej warszawka zjeżdża tu na Mazury, wiezie ze sobą całe swoje nowobogackie dobro. Oprócz kretyńskiego popisywania się na wodzie swoimi skuterami, warszawskie blachy głupieją też na mazurskich drogach. Więc skoro pochodzisz z tej "lepszej" i bogatszej części naszego kraju proponuję po 50 dych od tablicy na "W".

 • ObywatelX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2011 13:02 ~ObywatelX

  co tak mało sie obtłukują? laweciarze nie zarobią poprawcie sie:P

 • ds

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2011 11:27 ~ds

  Dobrze, rozbijajcie się i gadajcie dalej. W tym jesteście najlepsi - każdy gada na drugiego. Obyście tylko sobie krzywdę robili, a nie innym.
  Gadam bzdury? Może... ale ja przynajmniej próbuję coś zmienić. Ostatnio dałem nawet ogłoszenie na gumtree - szkolenie z techniki jazdy samochodem. W zamian chciałem cokolwiek - moim celem była poprawa bezpieczeństwa na drodze. Normalnie godzina jazdy ze mną kosztuje 90 zł.
  Wiecie, że zgłosiły się tylko 4 osoby i to kobiety? Jedną szkolę za ciasto.
  Reszta z was to mistrzowie kierownicy. Mistrzowie prostej i latarni. A rozbijajcie się do woli. Tylko walcie w te latarnie, drzewa czy inne słupy raz a porządnie no i jak będziecie samo. Nie róbcie krzywdy innym.
  Pozdrawiam wszystkich najlepszych kierowców.
  A, nie powiedziałem najlepszego. Ta dziewczyna, która jeździ za ciasto... za 2 miesiące będzie jeździła lepiej niż 90% z was....

 • nie kjarolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2011 09:57 ~nie kjarolek

  bezmyślny karolku....uważaj bo jak ci zrobią myto dla takich jak ty jadących po za warszawe to bedziesz dopiero kicał że jakie to niesprawiedliwe.
  A wiesz po czym poznać warszawiaka na drodze???? Po tym jak jedzie.
  Niestety takie opinie są o was w całej polsce...i jest to prawda!!
  Jesteście największym bydłem na drogach!!

 • mazur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2011 09:55 ~mazur

  Do Karola, zapewne mistrza w jeździe w korku. Chcesz opłat za "obce blaszki"? OK, ale pamiętaj, że i Twoje moga być gdzieś w Polsce też niemile widziane. Gdy trochę robi się cieplej warszawka zjeżdża tu na Mazury, wiezie ze sobą całe swoje nowobogackie dobro. Oprócz kretyńskiego popisywania się na wodzie swoimi skuterami, warszawskie blachy głupieją też na mazurskich drogach. Więc skoro pochodzisz z tej "lepszej" i bogatszej części naszego kraju proponuję po 50 dych od tablicy na "W".

 • zatrudniś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2011 09:49 ~zatrudniś

  @karol twój rozwój intelektualny zatrzymał się na etapie piaskownicy !!!
  A jaki problem jest przerejestrować auto?? Żaden !! I co zmieni to coś? To że ludzie nie mają kultury za kierownicą to nic nie zmieni. A powiem Ci że jak patrze co się dzieje to czasem więcej kultury mają Ci przyjezdni niż miejscowi. Inna kwestia to że robiąc coś takiego możesz uzyskać efekt taki że więcej ludzi pójdzie na zasiłek dla bezrobotnych. Sam mam w firmie 7 samochodów które mam w leasingu i nie w warszawie więc co za tym idzie nie mają stołecznych blach...chodź jeżdzą nimi miejscowi.
  Więc drogi Karolku dorośnij albo przesiądź się do komunikacji miejskiej, skoro czyjesz się tak źle w korku i w samochodzie.

 • "Warszawaiak" na codzień..

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2011 09:19 ~"…

  Najwięcej do powiedzenia na temat jazdy po Warszawie mają "warszawiacy" od max 15 lat zamieszkujący to miasto. Ja egzystuje na drogach Wa-wy od 8 lat codziennie.Ale nie jestem i nie byłem Warszawiakiem i widzę jak zachowują się "prawie warszawiacy" - aroganci, the best driver, prawie "Kubica". Fakt że w W-wie powinno się jeździć zdecydowanie , dynamicznie ale głównie powinniśmy jeździć uprzejmie.
  A komentarze że "wiocha jeździ" - a sami krytykujący jadą do tatusia i mamusi pod Radom, Lublin itp..

 • stefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2011 22:34 ~stefan

  Wracaliśmy z żoną dziś z Krakowa i przed Radomiem na poboczu leżał słoik... a moja żona mówi: Zobacz! Ktoś chyba z Lublina zgubił...

 • Karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2011 22:21 ~Karol

  Wprowadźcie opłatę za wjazd do Warszawy dla:

  BAU, BBI, BGR, BHA, BI, BIA, BKL, BL, BLM, BMN, BSE, BSI, BSK, BS, BSU, BWM, BZA, LB, LC, LCH, LU, LUB, LBI, LBL, LHR, LJA, LKR, LKS, LLB, LLE, LLU, LOP, LPA, LPU, LRA, LRY, LSW, LTM, LWL, LZ, LZA, TBU, TJE, TK, TKA, TKI, TKN, TLW, TOP, TOS, TPI, TSA, TSK, TST, TSZ

  a problem wypadków i korków sam się rozwiąże !!

  Przyjmując, że do Warszawy codziennie wjeżdża 10 tys. obcych blach, a opłata wyniosłaby 10 zł. od obcej blaszki, to przez miesiąc mamy 3 mln zł., które można przeznaczyć na frezowanie ulic.

 • Dorota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2011 20:42 ~Dorota

  do takoż prawdoż

  Jesteś pusty,że aż przykro czytać.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl