Ulice

02.12.2010 18:01 Wypadek na Białołęce

Dlaczego kolejarze zamknęli przejazd na ul. Klasyków?

SERWISY:

Objazd przeprawy na Klasyków prowadzi przez tory kolejnowe przy ulicy Mehoffera. Właśnie w tym miejscu doszło w czwartek do zderzenia autobusu z pociągiem, w wyniku którego siedem osób zostało rannych. - Przejazd musiał zostać zamknięty, bo w jego miejscu powstanie o wiele bezpieczniejszy wiadukt na torami- wyjaśniają  kolejarze.

Nowe wiadukty pojawią się przy ul. Klasyków i Mehoffera na Białołęce oraz w Chotomowie przy ulicy Partyzantów. Na początku października kolejarze podpisali umowę na ich budowę.

Inwestycja pochłonie około 95 milionów złotych. W ramach modernizacji oprócz wiaduktów pojawią się też tunele dla pieszych, które będą zrobione blisko przystanków kolejowych. Z przepraw nad torami kolejowymi kierowcy skorzystają już za rok.

W przypadku ul. Klasyków trzeba było zamknać przejazd dlatego, że wiadukt będzie budowany w osi istniejącej jezdni. - W przypadku Mehoffera, przejazd mimo budowy będzie czynny - zapowiada Jacek Kaznowski, burmistrz Białołęki. - Tutaj budowa będzie prowadzona obok istniejącej ulicy - dodaje.

Pociągi będą jeździć szybciej

Dotychczas zgodnie z przepisami pociągi w okolicach przejazdów kolejowych nie mogły rozwijać dużych prędkości. Po zakończeniu modernizacji linii kolejowej z Warszawy do Gdyni, nowoczesne pociągi będą kursowały z prędkością powyżej 160 km/h.

bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 11:10 ~Robert

  dla "pasażera na gapę"

  My takich burmistrzów nie wybieraliśmy. Nasi radni, na których głosowaliśmy nie mieli żadnego głosu, byli kompletnie ignorowani (przeczytaj wywiad z radnym poprzedniej kadencji B. Włodkowskim w "Naszej Choszczówce") i obecnie pewnie tak się stanie. A nowi Burmistrzowie będą wskazani przez jedyną prawowierną partię i będą to ci sami co obecnie. Dyscyplina partyjna zadziała. Nie wykażą się niczym szczególnym,i będzie wszystko tak jak było, tj beznadziejnie. Żadnej inicjatywy, by wyjść chociaż trochę naprzeciw potrzebom mieszkańców. Wczorajsze wystąpienie burmistrza J. Kaznowskiego w tvn jest tego dowodem. Żadnych propozycji pomocy mieszkańcom "za torowej Białołęki" w ułatwienia powrotu do domu, chociażby odśnieżenia chodników o których piszą poniżej w komentarzach mieszkańcy czy zorganizowania komunikacji zastępczej od stacji Płudy. Zaś stwierdzenie Burmistrza, że czekamy na dyspozycje odgórne jest potwierdzeniem, tego że władza nie będzie realizować potrzeb mieszkańców, a jedynie wykonywać polecenia partyjne.

 • :(

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 09:53 ~:(

  Zgoda ! Jest Dróżnik, jest Kierowca ale należy na wypadek spojrzeć szerzej, ujmując całość skumulowanych tam trudności - a to niestety kreują Włodarze. Najłatwiej powiedzieć : Dróżnik - ale czy Ktoś widział pod jaką presją pracuje tam ten człowiek. 100-200 metrowe korki przy każdym zamknięciu przejazdu (a przejazd jest zamykany co kilka minut!), trąbienie tych, którym się zawsze spieszy i jadą tym przejazdem na skróty, ciągłe stłuczki wymuszających pierwszeństwo tuż zaprzejazdem (zarówno na Płudach jak i Choszczówce) ! Czy ktoś zadał sobie pytanie : jaką informację otrzymał Drużnik ? Czy była podana ilość pociągów, czy tylko informacja, iż nadjeżdżają ?

 • :/

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 08:18 ~:/

  tak tak, bo to wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast opuszczają szlabany...

  niektórzy są tak głupi w swoich komentarzach że aż strach się bać że tacy ludzie mają prawo wyborcze...

 • ojciec gimnazjalistki z Choszczówki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 08:07 ~ojciec…

  1. Szczęście w nieszczęściu, iż większość Młodzieży 'nie zdążyła" na ten autobus o 14:35, gdyż kończyła lekcje o 14:30 !!!
  2. Dwa dni temu zamknięto Płudy i cały ruch 'uciekinierów' z Modlińskiej skierował się na Mehoffera. Tym czasem prace przy budowie mostu praktycznie zamarły - tam się nic nie dzieje !!!
  3. Może niestety dopiero ten wypadek spowoduje, iż nowy/stary burmistrz przypomni sobie o tym, iż Białołęka jest także po wschodniej stronie torów ! Mieszkam na Choszczówce i jeszcze od początku zimy nie widziałem spychacza na ulicach osiedlowych, proszę przejechać się wiosną lub jesienią np. ul. Brzezińską. Na filmie widać ciąg samochodów na ul. Polnych Kwiatów zbliżających się do przejazdu - czy ktoś wspomniał, iż tam nie ma chodnika ?!!! Czy ktoś wspomniał, iż na Mehoffera (tuż za torami) chodnik jest zasypany śniegiem i ludzi (także i dzieci do szkoły) chodzą (podobnie jak poprzedniej zimy) ulicą tuż obok przejeżdżających samochodów !!!
  4. Kto wydał decyzję, by peron Choszczówka wybudować 1.5 km od planowanej ulicy Mehoffera-bis ?!!! Dla kogo został zaplanowany, dla tych co udają się do tzw. 'Dzikiego zakątka', bo z pewnością nie dla mieszkańców osiedla, gdyż w pobliżu jest tylko kilka domów !? Czy nie było sensownym (skoro praktycznie wybudowano go od "zera") zrobić peron w ciągu Mehoffera-bis, po stronie zachodniej w przyszłości zaplanować także P+R, który mogłby odciążyć Modlińską już na wysokości Selgros'a !!!
  ps. popatrzcie na siebie dumni Radni, na swoje zdjęcie, które kazaliście zrobić sobie z łopatami w rękach tuż przed wyborami przy chucznie rozpoczętej budowie mostu na Płudach, budowie, która zamarzła już 2 dni później - żenada !!! Skoro, jak to zaznaczył Burmistrz : 'to inwestycje kolejowe' - co Wy tam robiliście ?

 • Pasażer na gapę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 06:29 ~Pasażer na gapę

  Jak se zagłosowaliście w wyborach tak macie. A kto wcale nie głosował to liczy się do tych źle oddanych głosów.

  Może brutalna ale zawsze jakaś to lekcja samorządności i demokracji.

  P.S.
  Po kolejarzach też nie można spodziewać się mądrych działań

 • Mieszkaniec pludow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 22:13 ~Mieszkaniec pludow

  A dlaczego nie można było budować pare metrów obok istniejącego przejazdu, jest przecież miejsce i ludzie mogliby w czasie budowy wiaduktu z niego korzystać dalej z przejazdu. Ale nie, urzędnicy z gminy pewnie nawet nie wiedza ze można inaczej. Beznadzieja!!!!!!

 • świstak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 21:11 ~świstak

  Na Klasyków jest bałagan jak wszędzie.Spadł śnieg, przejazd zamknęli i tyle. Burmistrz przecież tędy nie jeździ,
  Ciekawe o ile koszt budowy byłby większy gdyby zbudowali tymczasowy przejazd 20-40 metrów obok??????

 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 20:30 ~Andrzej

  Przejazdy zamknięte, ULICE i CHODNIKI NIE ODŚNIEŻONE. Proszę zobaczyć jak wygląda chodnik na ulicy Bohaterów przy stacji Płudy. Jak dojść, jak dojechać, gdzie można postawić samochód by następnie skorzystać z pociągu?
  A Panowie Burmistrzowie wbiją pierwsze łopaty, przecinają wstęgi (patrz wcześniejsze wiadomości na tvnwarszawa) i SZYKUJĄ SIĘ NA NOWĄ KADENCJĘ.

 • taka sobie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 20:00 ~taka sobie

  Popieram Guru. Ciekawe ile się nabudują zimą?! I tak nic robić nie będą to chociaż ludziom by się łatwiej jeździło.

 • guru

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 19:34 ~guru

  Nikt nie kwestionuje potrzeby wiaduktów nad torami, ani na Klasyków, ani na Mehoffera. Ja kwestionuję jednak głupotę urzędasów, którzy decydują się na rozpoczęcie budowy w zimie, kiedy wiadomo, że pada śnieg, jest mróz i ludzie mają problemy z jazdą samochodami. Całe lato było tu puściusieńko, można było rozpocząć wszelkie przygotowania bez dodatkowych kosztów, a tak jak dziś, KTOŚ będzie musiał zapłacić robotnikom za "mrozowe", za zimowe ubrania, a na dodatek wszyscy mieszkańcy będą musieli przygotować się na utrudnienia w najmniej dogodnym terminie. GŁUPOTA i tyle.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl