Ulice

10.11.2011 06:47 drogowcy bawią się w kotka i myszkę

Czwarty termin dla Dźwigowej:
wiosna 2012

SERWISY:

Chociaż remont Dźwigowej miał skończyć się 30 listopada, mieszkańcy Włoch - obserwując mozolne prace na tej ulicy - od dawna podejrzewają, że ta data jest nierealna. Za pośrednictwem tvnwarszawa.pl pytają o terminy. Drogowcy bawią się z nimi w kotka i myszkę, wymijająco odpowiadając na zarzuty o ewentualne opóźnienia. Jak dowiedziała się tvnwarszawa.pl, wykonawcę obowiązuje już zupełnie inny harmonogram.

Internauci nie po raz pierwszy przysyłają do tvnwarszawa.pl pytania i zdjęcia ulicy, na której nie widać żadnych prac.

Robotnicy pod ziemią

- Prac na jezdni nie widać, bo tam ich nie ma - mówił jeszcze parę dni temu w rozmowie z nami Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. - Robotnicy pracują w wykopach. Robią odwodnienie. Czytaj więcej na ten temat

Czy termin zakończenia prac jest realny? - dopytujemy po raz kolejny. - Na razie tak. Taki termin wyznaczył nam inspektor nadzoru budowlanego - powtarza jak mantrę Sobieraj. 30 listopada figuruje też nadal na stronie ZDM jako data zakończenia remontu.

Końca prac nie widać

ZDM bawi się z mieszkańcami w kotka i myszkę bo - jak wynika ze słów wykonawcy - od dawna wiadomo, że nie da się jej dotrzymać.

- Były niekorzystne warunki geologiczne. Podjęto decyzję o zmianie technologii wybranej przez biuro projektowe inwestora do wykonania odwodnienia ulicy. Spowodowało to przesunięcie terminu ukończenia na 30 grudnia, jednak on już też jest nieaktualny - przyznaje teraz Karina Stopa, rzeczniczka prasowa Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

Zabetonują grunt

Obecnie na odcinku między ul. Parowcową i Połczyńską drogowcy wbili palisadę z 15-metrowych grodzic. Między nie na głębokości pięciu metrów jest wpompowywany beton - powstanie tzw. szczelna wanna, przez którą nie przedostanie się woda. Za pracę odpowiedzialna jest specjalistyczna firma Keller, od jej przedstawiciela usłyszeliśmy nieoficjalnie, że swoje prace mają zakończyć do 20 grudnia. Pod ziemią powstaje również kanał, którym będą odprowadzane wody gruntowe. Co dalej?

Termin zakończenia prac? Wiosna 2012

- Dopiero po ustabilizowaniu gruntu będzie można przystąpić do dalszych robót, takich jak wykonanie pełnego odwodnienia, wymiana sieci drenażowej, odtworzenie podbudowy oraz nawierzchni jezdni. Całkowite zakończenie remontu, czyli ułożenie nowej nawierzchni i odtworzenie oznakowania poziomego, nastąpi wiosną przyszłego roku - nie pozostawia złudzeń rzeczniczka prasowa ZRiKD, potwierdzając tym samym nioficjalne informacje opublikowane w środę w "Gazecie Stołecznej".

Konkretnej daty jednak nie podaje.

Przesuwanie terminów

Po tym jak ulica została zamknięta w lipcu, drogowcy nie ukrywali, że trzeba będzie ją zbudować od nowa. Obiecali, że remont będzie trwał przez cały sezon letni. Szybko okazało się, że nie uda się dotrzymać terminu. Podano, więc drugą datę: 30 listopada, która również, po kilku tygodniach, stała się nieaktualna.

Na dotychczasowe remonty Dźwigowej miasto wydało już ponad 12 mln złotych.

Zobacz, jak toczą się prace:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zuza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2012 21:52 ~zuza

  Bawi mnie fakt jak ktos jeszez wierzy w to co zapowiadaja media- LUDZIE KIEDY TU BYŁ WYKONANY JAKIŚ REMONT DOBRZE,TERMINOWO I BEZ POPRAWEK!?? Władze maja gdzieś te komentarze i marudzenia, leja na to czy ludzie stoja w korkach czy nie.....w mediach slyszymy :firma zostanie ukarana za nie wykonanie w terminie- a kiedy powiedziane bylo ze taka kasa(karna) wplynela i na co zostala wydana? Im wiecej remontow , młynu, tym ciężej jest rozliczyc kazdą wydana zlotowke a mądrzy juz wiedza jak podreperowac swoja kieszeń....

 • mc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2012 18:51 ~mc

  Staw Koziorozca powinni poglebic skoro sa podziemne cieki wodne i skoro przy odmpompowaniu wody spod wiaduktu zauwazono spadek poziomu wody stawu.
  To przynajmniej czesciowo powinno pomoc. 1 poglebiarka w tydzien powinna wystarczyc do poglebienia o 5 m i po klopocie, nalezy tylko przewidziec od razu o to aby staw byl odmulany 1/10 lat.

 • kiki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2011 17:52 ~kiki

  mieli skończyć do 15 grudnia, o czym pisały gazety, od tygodnia przed świętami wykonawcy rzeczywiście zabrali zabawki tj. silosy i sprzęt ale od tygodnia nic się kompletnie tam nie dzieje; stoi jedynie przyczepka samochodowa i ... latryna;

  nikogo nie obchodzi by poinformować publikę kiedy ulica będzie przejezdna; ci co liczą na przejazd nabijają się na bramę zamkniętą na kłudkę pośrodku Warszawy, stolicy Polski, członka UE, który rzekomo tyle milionów ma niedługo wysłać do zagranię by ratować Euro!!!!

  ale sprawiedliwość dla radnych i posłów to niestety nie na tym święcie ...

  czy chociaż dziennikarzy to obchodzi???

 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 17:30 ~piotr

  Dzisiaj byłem na dźwigowej i nie ma już firmy od robienia wanny betonowej (zobaczyłem brak silosów na cement, brak biura budowy i robotników); ucieszyłem się, gdyż mieli termin na skończenie do 20 grudnia. Jednak moja radość nie trwała długo, jak zobaczyłem jeziooooro!!! Tak, tam jest jezioro. A miało być tak pięknie a jest jak zwykle. Zapytałem jednego z robotników budujących przepompownię co się dzieje. On tylko machnął ręką i powiedział, że wyrzucili tych od wanny, że jest masakra jak widać. Wcześniej kontaktowałem się z ludźmi za to odpowiedzialnymi i radziłem na zbudowanie wiaduktu nad torami a nie "topienie" kolejnych naszych milionów w tunel; i rzeczywiście je utopili; ktoś powinien za to odpowiedzieć; a kto zwróci ludziom pieniądze za stracone paliwo i czas na meeeeeega objazdy???!!!! Zepchnięto nas na Aleje wiecznie zakorkowane w stronę zachodniego; ludzie mający warsztaty i sklepy w pobliżu dźwigowej nie mają klientów; za co utrzymają rodziny? Miasto z Panią HGW na czele ma to gdzieś-lepiej pieniądze nasze przeznaczyć na nagrody. Poza tym życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt Narodzenia Pańskiego!

 • watsoff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2011 10:37 ~watsoff

  Czy są nowe informacje w sprawie terminu otwarcia ulicy?
  Pogoda sprzyja tak bardzo że może widać już światełko w tunelu??

 • WSW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 16:41 ~WSW

  Dlaczego nie zasypać tej dziury i postawić wiadukt nad torami. Odwieczny problem dogadania się z PKP by zniknął, można by wybudować dwupasmowy więc i przepustowość by się poprawiła a w dodatku powstała by możliwość wybudowania w przyszłości węzła przesiadkowego z linią kolejową na Odolanach.

 • B.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 14:45 ~B.

  To jest zwyczajny skandal i proponuję żeby wszyscy korzystający z Dźwigowej podziękowali Pani Prezydent w kolejnych wyborach! Jak można zamknąć główny przejazd między kilkoma dzielnicami nie wyznaczając dogodnego objazdu?! Objazd przez Aleje czy Mory to zwykła FARSA. Jeżdżę Odolanami 20km na godzinę bo szybciej się nie da :(

 • Monnis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 20:16 ~Monnis

  O jak ja cierpię....

 • Kropka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2011 19:35 ~Kropka

  Czemu oni powiedzą, że remont Dźwigowej skończy się na "Świętego Nigdy"?

 • AAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2011 18:26 ~AAA

  Nikogo nie interesuje jaką mieszkańcy Ursusa i Włoch mają codziennie przeprawę przez przejazd kolejowy w Gołabkach.Drużnik otwira szlaban jak mu sie podoba, często trzeba czekać nawet ok godziny!!!!
  A jeśli chodzi o Nowolazurową to właśnie p. prezydent odwołała budowę gdy objęła władzę i dała pieniądze na Legię, a w obecnych planach ma ona dojść tylko do Chruścickiego we Włochach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl