Ulice

02.01.2019 17:35 Okopowa róg "Solidarności"

Czołowe zderzenie "10" z "20". "Urazy głowy, rąk i nóg"

SERWISY:

Na Woli doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Poszkodowanych zostało kilkanaście osób. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zderzenia doszło przy rondzie Kercelak, czyli na skrzyżowaniu Okopowej z aleją Solidarności.

- Czołowo zderzyły się tramwaje linii 10 i 20. Na skrzyżowaniu panuje ogromny chaos. Wygląda to tak, jakby do zderzenia doszło, gdy jeden z tramwajów skręcał albo wypadł z torów. Oba składy mają powybijane szyby - relacjonował po godz. 16 Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pracowało kilka załóg pogotowia ratunkowego, policja i służby Tramwajów Warszawskich.

Poszkodowanych zostało kilkanaście osób. - Z pierwszych informacji wynika, że nie mówimy o stanach zagrożenia życia. Są natomiast urazy głowy, rąk i nóg. Pasażerowie poprzewracali się na skutek zderzenia. Widać, że było ono mocne. Przody tramwajów są zmiażdżone - relacjonował nasz reporter na antenie TVN24.

Jak przekazała nam Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji, do szpitala na badania trafiło w sumie 13 osób. Potwierdziła również informację, że nie było poszkodowanych, których stan zagrażałby życiu.

- Do zderzenia doszło, gdy oba tramwaje przejeżdżały przez zwrotnice. Poruszały się wówczas z niewielką prędkością - zaznacza Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Utrudnienia dla pasażerów i kierowców

Przez ponad godzinę przejazd przez rondo był zablokowany. Tramwaje linii 1, 10, 11, 13, 20, 23, 24, 26, 27 kierowane były na objazdy. Z utrudnieniami musieli też liczyć się kierowcy jadący Okopową, Towarową i aleją Solidarności.

- Jeden z tramwajów wypadł z torów. Będzie konieczne użycie ciężkiego sprzętu, by znów postawić go na torach. Ruch samochodowy jest sparaliżowany w tym miejscu, a jest to dość newralgiczny punkt - ostrzegał Węgrzynowicz. Chwilę później okazało się, że skład udało się jednak wepchnąć z powrotem na tory bez pomocy dźwigu. - Drugi z tramwajów został już zepchnięty ze skrzyżowania - przekazał nasz reporter około 17.10.

Kwadrans później, czyli ok. 17.25 ruch tramwajów we wszystkich kierunkach został wznowiony.

- Potrzeba jednak czasu, by rozładować korki na ulicach dochodzących do skrzyżowania - podsumował Węgrzynowicz.

kk/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • TWARDY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 20:25 ~TWARDY

  Panią D. Z. to trzeba na taczkach wywieźć , ale twardo się trzyma bestia...

 • wen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 20:02 ~wen

  Pani D.Z. musi odejść.

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 19:18 ~gosc

  Jakie rondo kercelak? czy kto tam widział kiedykolwiek rondo zwykle skrzyżowanie i tyle....

 • Mira

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 12:50 ~Mira

  FundacjaAdUrbem~FundacjaAdUrbem

  Jakie zderzenie czołowe skoro obtarły sie bokiem?!
  Ale ad meritum jak zwykle tramwaje mają wypadek lub awarie przez które nie jadą przez kilka godzin a do tego blokują całe skrzyżowanie. Dlatego od tramwajów lepsze jest poszerzanie ulic kosztem torowiska i puszczanie autobusów a najlepiej zdać sie na siebie i samochód


  Eh, ta propaganda komunistyczna. Spójrz na statystyki, dane.. To samochody ograniczają wolność i obniżają bezpieczeństwo.

 • Betty Blues

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 12:40 ~Betty Blues

  Po skończeniu kursu nowy pracownik przez dwa tygodnie jeździ z Patronem w celu "wyrobienia nawyków motorniczego". Tylko , że parę lat temu decyzją Zarządu Spółki wszyscy najlepsi Patroni zostali wymienieni na najbardziej służalczych. I cały proces legnął w gruzach. Zamiast być ogarniętym i przygotowanym nowi motorniczowie są nierozgarnięci i źle przygotowani. Zostają później sami ze sobą i muszą dopiero dojrzeć do wszystkiego podglądając innych. Tak właśnie ryba popsuła sie od głowy. Wiwat Tramwaje , wiwat Zarząd Spółki.

 • CityRiders

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 12:14 ~CityRiders  pan~pan

  A mnie was Warszawiacy nie żal. Głosujecie na tę bandę nieudaczników to od lat to macie czego chcieliście!
  Deha~Deha

  Alternatywa w postaci zlodziei i konstytucyjnych przestepcow to nadzwyczajny wybor. Gratuluje.
  sędziapatolog~sędziapatolog


  Rozumiem, że wg ciebie konstytucyjny przestępca to każdy który nie wykonuje poleceń płynących z Niemiec i chce dobra Polski? No to w takim razie nieźle zakręcony jest twój świat.  Przestrzeganie zapisów polskiej Konstytucji jest wykonywaniem poleceń z Niemiec, to twój świat jest nieźle zakręcony.

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 10:13 ~Wawka


  Wata szklana~Wata szklana

  Jest to skutek utrzymywania na siłę linii tramwajowych będących zagrożeniem (tory kolizyjne z transportem drogowym) i niewielkim zyskiem czasowym podróżnych (tramwaj się wlecze - do SGH z Bemowa 50 min.)
  damian~damian

  samochody też są zagrożeniem - ktoś na siłe utrzymuje je w mieście!!!! a tyle wypadków powodują i korków i smog!!!!

  ~~~Wata Szklana zagrożeniem są nie tramwaje, autobusy czy samochody. najsłabszym ogniwem jest człowiek. Tobie, choć Ci tego nie życzę, też może się podwinąć noga i zrobisz komuś krzywdę.

 • FundacjaAdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 10:04 ~FundacjaAdUrbem

  Jakie zderzenie czołowe skoro obtarły sie bokiem?!
  Ale ad meritum jak zwykle tramwaje mają wypadek lub awarie przez które nie jadą przez kilka godzin a do tego blokują całe skrzyżowanie. Dlatego od tramwajów lepsze jest poszerzanie ulic kosztem torowiska i puszczanie autobusów a najlepiej zdać sie na siebie i samochód

 • ABC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 09:42 ~ABC

  do pasażer~do pasażer

  Wolą porozmawiać z kimś inteligentnym, a nie z osobnikiem, który na widok skręcających szyn pyta "jedzie pan prosto?"

  i podczas prowadzenia tych inteligentnych rozmów zapominają że mają skręcić i jadą prosto.

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2019 09:10 ~pasażer


  pasażer~pasażer

  Niestety większość Motorniczych zamiast skupić się na prowadzeniu tramwaju prowadzi wesołe prywatne rozmowy telefoniczne i mało ich obchodzi co dzieje się wokół nich. Gdyby wprowadzić zakaz rozmów telefonicznych podczas prowadzenia tramwaju na ulicach byłoby bezpieczniej?
  fifi~fifi

  po pierwsze zakaz jest. Po drugie nie prawdą jest, ze większośc motorniczych rozmawia przez telefon. Jeżdże codziennie tramwajem i rzadkością jest jak któryś z motorniczych przez tel rozmawia, podobnie jak kierowcy autobusów.  :) dobra propaganda.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl