Ulice

07.11.2011 20:21 międzynarodowa/zwycięzców

Czerwone rondo:
"żeby było bezpieczniej"

SERWISY:

Ma usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo. Wyróżnia się kolorem. Nowe czerwone rondo na Pradze jest już gotowe.

- Nowe rondo usprawni wyjazd z osiedli - tłumaczy Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. - Wcześniej kierowcy mieli duży problem z wjazdem na skrzyżowanie od strony ul. Zwycięzców - dodaje.

Czerwony - bezpieczny

Zbudowane w weekend rondo ma także poprawić bezpieczeństwo na drodze do pobliskiej szkoły. - Dzięki niemu wymusimy na kierowcach zatrzymanie się przed skrzyżowaniem - mówi rzecznik. Wyspa jest czerwona, bo ułożono ją ze specjalnie zabarwionej mieszanki mineralno-asfaltowej. Chodzi o to, żeby była widoczna.

Rondo jest niewielkie, ale autobusy będą mogłby przejechać przez wyspę.

Na odcinku między ul. Stanów Zjednoczonych, a ul. Zwycięzców trwają jeszcze prace związane z wybudowaniem czterech azyli dla pieszych - informuje ZDM. Powstaną na wszystkich czterech wlotach, przy pasach. Dodatkowe azyle znajdą się przy szkole oraz ul. Brazylijskiej.

mz//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • plooscva

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.12.2011 01:37 ~plooscva

  Mieszkam przy tym skrzyżowaniu i codziennie przejeżdżam przez to rondo kilkukrotnie. Zastanawiałem się która to mądrala ruszyła rozumem, budując takie coś? Dramat, a nie usprawnienie! Brak miejsc parkingowych, ograniczanie widoczności, bo samochody parkują, jak parkowały. Nikomu niepotrzebne 'azyle dla pieszych, zwężające ulicę w kilku miejscach. Na międzynarodowej jest ograniczenie prędkości do 40. Wystarczyło by go egzekwować. Nie pamiętam ani jednej stłuczki, czy potrącenia na tym skrzyżowaniu, od 6 lat, od kiedy tam mieszkam. Trzeba było postawić światła, a nie zwężać ulicę bezmyślnym tworem ludzkiej kreatywności w kolorze purpury. Zero poprawy, tylko wściekłość kierowców.

 • Saska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 20:16 ~Saska

  mieszkańcy ul. Międzynarodowej i Zwycięzców dziękują za rondo, dzięki któremu zlikwidowano 10% miejsc parkingowych! Kiedy się ściemni wcale nie widać czerwonego koloru na rondzie, może by tak ten rzecznik podjechał i zobaczył to dzieło po zmroku. Chciałabym, aby ktoś pomyślał o wszystkich potrzebach mieszkańców a nie tylko o tym gdzie postawić nowy blok (patrz Zwycięzców) i zakaz parkowania albo szlaban.
  Kierowcy to nie idioci, samochody masowo się tam nie zderzały... aż do dziś...
  dzięki tej wątpliwej inwestycji...

 • lm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 20:44 ~lm

  Ten nateriał potwierdza, że jesteśmy jeszcze daleko za Europą, gdzie kolorowe mieszanki asfaltowe wyznaczające skrzyżowania, przejścia dla pieszych, pasy dla rowerów itp są codziennością - w Katolandzie? Sensacja. No ale nie mozna oczekiwać bezpiecznych kolorowych nawierzchni - na drogach o charakterze poligonowym.

 • Jest_dobrze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 18:42 ~Jest_dobrze

  Bardzo dobrze, że linie ciągłe zostały przedłużone. Samochody parkowały przy samym przejściu dla pieszych, czym ograniczały widoczność i utrudniały skręt w prawo. Przy Marcpolu można by było zbudować parking wielopoziomowy. To by rozwiązało problem braku miejsc do parkowania. Tylko, że wszyscy by chcieli, ale prawie nikt by nie chciał płacić. Samo się nic nie zrobi. Autobus jest trochę dłuższy od samochodu osobowego i na rondzie nie skróci się.

 • T_Bomb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 14:39 T_Bomb

  Pytanie do znawców tematu:
  czy w naszym pięknym kraju autobusy są w jakiś sposób uprzywilejowane jeśli chodzi o jazdę po rondach..? Pytam, bo skoro z góry zakłada się, że będą one (z braku miejsca) jeździć po wysepkach, to czemu osobowe nie miałyby robić tak samo? Reguluje to jakiś przepis..?

 • T_Bomb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 14:37 T_Bomb

  Autor artykułu nie wspomniał o jeszcze jednej "kosmetycznej" zmianie związanej z tym cudownym nikomu nie potrzebnym rondem. Otóż przy okazji tworzenia wysepek dla pieszych przedłużono podwójne linie ciągłe, przede wszystkim Międzynarodowa w stronę Waszyngtona, co skutkuje tym, iż teraz jest jeszcze mniej miejsc do zaparkowania samochodów. Wkrótce na wszystkich ulicach Saskiej Kępy wymalują podwójne ciągłe, a mieszkańcy swoje wehikuły będą trzymać na balkonach chyba....

 • ~saska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 14:14 ~~saska

  http://autobusczerwony.blox.pl/resource/rondoamalfi.JPG

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 13:38 ~mieszkaniec

  Mieszkam niedaleko od tego skrzyżowania i jakoś nie zauważyłem problemów ,lepszym rozwiązaniem były by światła na skrzyżowaniu Saskiej i Walecznych tam co chwilę jest jakiś dzwon:((((

 • Mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 11:37 ~Mieszkanka

  rondo nie jest czerwone, dalej wszyscy będą jeździć przez zatokę dla autobusów. Rzeczywiście był problem z wyjazdem ze Zwycięzców od strony Saskiej, ale światła by to rozwiązały. Brak straży miejskiej i policji to jest problem, kilkanaście mandatów za przejazd na zakazie wjazdu znacznie poprawiłoby sytuację. Rodzice parkują wszędzie , na chodnikach, na zatoczce.

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2011 08:31 ~obserwator

  Zbędne te Wasze komentarze... Absurdy były, są i bedą, skoro uczelnie kształcą również debili.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl