Ulice

12.10.2011 12:07 zmiany po zmianach na Wisłostradzie

Czerwone dla Czerniakowskiej.
"Światła się kalibrują"

SERWISY:

Zielone 45 sekund, czerwone 1,5 minuty - światła na skrzyżowaniu Czerniakowskiej z Gagarina wstrzymują kierowców jadących w kierunku Wilanowa. Ich cykl zmienił się w związku z podniesieniem prędkości na Wisłostradzie. Jak tłumaczą drogowcy, Zintegrowany System Zarządzania Ruchem potrzebuje czasu na przystosowanie się do nowych warunków ruchu.

W środę wczesnym popołudniem Czerniakowska stoi w kierunku Wilanowa, w przeciwnym też miejscami ciasno. Jak informuje internauta tvnwarszawa.pl - trasa od niedawna bardziej niż zwykle korkuje się w obie strony. Jak napisał na warszawa@tvn.pl Yaqb przepustowość ulicy drastycznie spadła, bo światło czerwone dla Czerniakowskiej pali się zdecydowanie dłużej.

- O godzinie 7:20, gdzie normalnie bez przeszkód dojeżdża się prawie do samego skrzyżowania z Gagarina, obecnie trzeba czekać już od Siekierek – pisze. – Analogicznie sprawa wygląda w przeciwnym kierunku – dodaje.

Pojechaliśmy sprawdzić, jak wygląda sytuacja na ul. Czerniakowskiej. - Czerwone dla Czerniakowskiej trwa 1,5 minuty, a zielone 45 sekund - relacjonował rano Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Po południu kierowcy znów stali w gigantycznych korkach:

 

- Dostaliśmy zgłoszenie w tej sprawie – powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Roman Guzdera ze służby dyżurnej miasta. - Przekazaliśmy to do ZDM – dodał.

Z powodu zmian na Wisłostradzie

Rzeczniczka drogowców Karolina Gałecka wyjaśnia: – Na Wisłostradzie od Ludnej do Witosa trwa kalibracja Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem, który steruje światłami. Jest to spowodowane podniesieniem dozwolonej prędkości do 70 km/h – tłumaczy. Mówiąc prościej: sygnalizacja przystosowuje się do nowych warunków ruchu. Ale system uczy się szybko. - Jutro po południu powinno być lepiej - mówi rzeczniczka. - Przepustowość trasy się zwiększy w ciągu kilku dni - zapewnia.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wuster

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2011 21:29 ~wuster

  Spoleczenstwo sie bogaci, kupuja samochody, a tak wogole, to mowia , ze sa biedni, a drogi nie sa przystosowane do tak nadmiernego przeplywu samochodow, tych co maja ich coraz wiecej, chociaz sa biedni. No i mamy klops:-)

 • mob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2011 06:18 ~mob

  @~Cichy Bob

  Warto dodać jeszcze, że te komunikaty nic nie oznaczają. Ilekroć tamtędy jadę, gdy pojawia się komunikat utrudnienia przed tunelem, na 100% śmigam do świateł przy Ludnej bez najmniejszych problemów. Może tu chodzi o tunel na W-Z? ;)

 • mob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2011 06:12 ~mob

  Tym, co karmią nas bzdurami chciałem tylko przypomnieć, że system zarządzania ruchem to taki wynalazek, który ma za zadanie likwidować korki, a nie je tworzyć. Co ma prędkość przejazdu do tego, że światła ustawione na odcinku co 200 m świecą się niesynchronicznie? Przecież ja na tych 200, czy nawet 400 m dzielących skrzyżowania z sygnalizacją świetlną nie jestem w stanie się tak rozpędzić. Poza tym 70 km/h na Wisłostradzie obowiązuje od ponad tygodnia lub dwóch, a nie od wczoraj. Bajki o kalibracji systemu opowiadajcie swoim dzieciom, a nie mieszkańcom stolicy, którzy przez Waszą nieudolność i brak kompetencji tracą cenny czas stojąc w wyimaginowanych korkach.

 • Antyklerykalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 22:38 ~Antyklerykalny

  do szczur46:
  Marzenie. Ostatnie wybory samorządowe wygrała, przedłużając tym samym urząd prezydenta, pomimo iż b. wiele postulatów okazało się tylko przedwyborczą paplaniną.

 • lusi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 22:24 ~lusi

  Do tej pory pomimo tego , że nikt nie jechał 50 km/h tylko 70 i światła były nieprzystosowane to jechało się bez korka . Teraz jedziemy 70 ALE Galas postanowił nas wyhamować na Czerniakowskiej /Gagarina . Swoją drogą ciekawe założenia na początek "uczenia" się systemu . Ulicę o dużo większym ruchu zatrzymać na 1,5 min a boczną Gagarina puścić na 1,5 min . Grtatuluję panu Galas . Jest pan Bal.s .

 • parvenius

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 21:54 ~parvenius

  Na 1-wszym zdjęciu widzę po środku pas zieleni.
  Zdaje się być nie wykorzystany.....
  A przepustowość wzrośnie o 50%

 • mała mi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 21:27 ~mała mi

  do kayah:
  czytaj dalej super expres a dostaniesz raka

 • antysłój

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 21:25 ~antysłój

  około 13 korek od Legii w Kierunku Siekierek. Od stadionu do trasy Siekierkowskiej czas przejazdu "tylko" 40 minut.

 • kayah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 20:01 ~kayah

  A pamiętacie korki na skrzyż Górczewskiej i Elekcyjnej? A zjazd na Trasę Toruńską z Białołęki zwężony do 1 pasa? A "turbinę" na Starzyńskiego? Wszystko to odlotowe pomysły Miejskiego Inż. Ruchu - p.GALASA! Ale on ma parasol HGW. http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/warszawa-miejski-inzynier-ruchu-musi-odejsc-janusz-galas-odpowiada-za-korki-w-warszawie_208800.html

 • qwerty2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 19:37 ~qwerty2

  Czy coś może nas jeszcze zaskoczyć - zdziwić? Chyba nie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl