Ulice

05.07.2016 21:49 przed szczytem NATO

Cysterna z olejem na boku.
Strażacy ćwiczyli w Śródmieściu

SERWISY:


Na parkingu przy Smolnej, na przeciw dworca PKP Powiśle strażacy ćwiczyli gaszenie cysterny przewożącej olej napędowy. To ostatnie przygotowania przed szczytem NATO.

Stara ciężarówka została przyholowana z poligonu. O godz. 21 ułożył ją na boku dźwig. Potem do akcji weszły specjalistyczne grupy ratownictwa chemicznego oraz technicznego. W ćwiczeniach brało udział 40 strażaków. - Na miejscu było dziewięć wozów: dwa techniczne i jeden chemiczny - mówi nam st. kpt. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta PSP.

Jakie zadania mieli strażacy? - Grupa ratownictwa chemicznego zabezpieczyła cysternę, a potem grupa techniczna ustawiła ją na koła. Polało się trochę wody i piany, ale nie dużo, bo nie chcieliśmy robić zamieszania, to przecież parking - opisuje Kierzkowski.

Ćwiczenia odbywały się w ramach sprawdzenia przygotowania jednostek Państwowej Straży Pożarnej do szczytu NATO w Warszawie. - Jesteśmy zadowoleni, bo od momentu położenia samochodu do zakończenia akcji upłynęło 35 minut - podsumował strażak.

alex/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2016 16:42 ~tom

  "cysterna z olejem na boku"-ciekawe kto wytarł olej z cysterny :)

 • starzak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2016 09:18 ~starzak

  oto maksimum możliwości organizacyjnych straży czy miasta - media zadowolone, statystyki zapełnione - sukces ćwiczeniowy na miarę naszych czasów.


  magda 112~magda 112

  piękne show dla kamer i pani premier, szkoda jednak ze służby kryzysowe pani prezydent nic nie ćwiczą a centrum bezpieczeństwa miasta nic nie koordynuje a jedynie jest!

 • jatonapisal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2016 08:20 ~jatonapisal

  czemu strażacy nie zjechali z helikoptera na most - drogi ministrze trzeba to zmienić :)

 • magda 112

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2016 08:19 ~magda 112

  piękne show dla kamer i pani premier, szkoda jednak ze służby kryzysowe pani prezydent nic nie ćwiczą a centrum bezpieczeństwa miasta nic nie koordynuje a jedynie jest!

 • mam bekę z idiotów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2016 22:36 ~mam bekę…

  Świetny pomysł! Przecież to oczywiste, że w trakcie szczytu NATO po zamkniętych ulicach będą kursować niezliczone cysterny z olejem napędowym. Który nota bene jest niepalny, można w nim zgasić mołotowa - do zapłonu potrzebne jest odpowiednie podgrzanie ropy, sama się nie zapali. Brawo minister Błaszczak, co za tytan intelektu!

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2016 22:34 ~warszawiak

  I po co taka szopka w samym centrum miasta? Nie można było tego przećwiczyć w jakimś ustronnym miejscu?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl