Ulice

28.12.2010 06:30 Wystarczy zadzwonić na 196 33

Co robić z dziurą w drodze?

SERWISY:

Najpierw mróz, potem odwilż, a na koniec widok znany raczej z wiosny niż z początku kalendarzowej zimy: dziury w jezdniach. Pojawiły się w wielu miejscach i niejednemu kierowcy sprawiły już niemiłą, kosztowną niespodziankę. Co zrobić, gdy zauważymy niebezpieczne miejsce?

Najlepiej sięgnąć po telefon i zadzwonić na 196 33. Pod tym numerem nasze zgłoszenie przyjmie pogotowie drogowe. - To numer pogotowia drogowego Zarządu Dróg Miejskich - tłumaczy Karina Stopa z Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg.

To właśnie do jej firmy zgłoszenie zostanie przekazane. Tam naprawą zajmuje się odpowiedni wydział, w zależności od stopnia uszkodzenia czy miejsca, w którym do niego doszło.

Nie wszystkie drogi to ZDM

Trzeba pamiętać, że ZDM nie administruje wszystkimi ulicami w mieście. Są też ulice należące do dzielnic. - W takim przypadku dyspozytor pogotowia drogowego przyjmuje zgłoszenie i przekazuje je do odpowiedniej dzielnicy - mówi Stopa.

Drogowcy na usunięcie dziury mają określony czas. - Jeżeli zagraża to bezpieczeństwu ruchu, to od razu pojawiają się pracownicy, którzy doraźnie łatają dziurę. Później, kiedy zmniejszy się ruch samochodowy, całościowo zapełniają dziurę - tłumaczy Stopa.

Jeżeli uszkodzenie jest w warstwie ścieralnej jezdni to w przypadku, kiedy jeżdżą po niej autobusy, drogowcy muszą uzupełnić ubytek w ciągu doby.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • matka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 18:53 ~matka

  Do "mendy" 12.40. Popieram twój głos. Dziury pojawiły się po raz pierwszy. W czasie kadencji poprzednich prezydentów nikt o nich nie słyszał (były niezauważalne).

 • cc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 14:59 ~cc

  Jak oni to robia w Norwegii, szwexcji, Finlandii, że nie musza po każdym sniegy wymieniac nawierzchni. Czy my musimy co roku płacic za kiepską jakość asfaltu.

 • gizmo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 14:41 ~gizmo

  KUPUJEMY:stara beczkę metalową, smolę i szczotkę, w ramach czynu społecznego łatamy dziury budżetowe - tzn w jezdni i wszyscy są zadowoleni

 • słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 14:10 ~słoik

  Wszystkim, którzy narzekają, że w Warszawie dziury w jezdniach/korki/zła komunikacja miejska, polecam pomieszkać przez rok w Łodzi. Po powrocie wszyscy będą się cieszyć.

 • menda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 12:14 ~menda

  O CO WAM CHODZI SAMI WYBRALIŚCIE SOBIE PREZYDENTA TO MORDY W KUBEŁ I SIĘ TYLKO CIESZYĆ

 • BARTEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 11:45 ~BARTEK

  NA PŁOCHOCIŃSKIEJ WCZORAJ ŁATALI JEDEN SYPAŁ Z WORECZKA DRUGI UDEPTYWAŁ RANO NIE BYŁO ZNAKU ŻE COŚ ROBILI... OMIJASZ JEDNA DZIURĘ WPADASZ W DRUGĄ JAK KTOŚ ZGINIE ALBO BĘDZIE WYPADEK TO MOŻE POMYŚLĄ JAK TO ZROBIĆ DOBRZE NIE WSPOMINAJĄC O SETKACH USZKODZONYCH KUŁ CZY ZAWIESZEŃ. PANI HGW ZA TO DOSTAJE PODWYŻKĘ??

 • Marcin_B

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 10:30 ~Marcin_B

  Płochocińska - okolice skrzyżowań ze światłami ( droga do Aresztu oraz ul. Kobiałka) - droga jak ser szwajcarski. Nie da się przejechać z przepisową prędkością..... Łatają co roku, wywalają kupę pieniędzy zamiast się wziąść i zrobić raz a porządnie....

 • zen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 10:29 ~zen

  a co zrobic z odcinkiem 300 metrów pełnym dziur? konstruktorska od Suwak do Racjonalizacji?

 • bbn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 09:53 ~bbn

  byc maoze tak powinno byc...ale jest zupełnie inaczej, na modlińskiej dziury czekaja dni a czasem tygodnie az ktos śie za nie weźmie.

 • junior

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2010 09:48 ~junior

  Pani, która o tym opowiadała chyba sama w to nie wierzy!
  Podobno w 24 godziny usówają dziury na jezdniach użytkowanych przez transport miejski.
  Pytam więc co z wiaduktem Syreny....
  Może nie zauważyli, że ma "uszkodzenia" od kilku dni?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl