Ulice

14.06.2011 09:40 utrudnienia związane z budową II linii metra

Chłodna w remoncie
i w korku. "Do września"

SERWISY:

- Tak od rana wygląda ulica Chłodna. Korek sięga od Wroniej aż po Żelazną! - pisze na warszawa@tvn.pl Anita. Przysłała też zdjęcia. - Pomimo zamknięcia 2 równoległych ulic, czyli Grzybowskiej i Świętokrzyskiej, można by go uniknąć - ocenia. - Trzeba wytrwać do końca września - odpowiada z kolei rzeczniczka Woli.

- Niestety drogowcy wpadli na 2 wspaniałe pomysły - pisze na warszawa@tvn.pl Anita. - Po pierwsze: zwęzić wyjazd z Chłodnej, a po drugie: zabronić skrętu z lewo w Żelazną (znak pojawił się wczoraj). Ruch był płynny dzięki temu, że kierowcy ustawiali się w 3 pasach, teraz ledwo się mieszczą w 2 - wyjaśnia Anita.

Jak pisze internautka, wszystko to w związku z remontem części ulicy Chłodnej od Jana Pawła do Żelaznej. Do tego dochodzi zwiększony ruch po zamknięciu Prostej i Świętokrzyskiej na czas budowy II linii metra. Kierowcy aleją Solidarności, Jana Pawła, Żelazną i właśnie Chłodną próbują przejechać do Śródmieścia. I korek gotowy.

Utrudnienia w centrum są i tak mniejsze, niż można się było spodziewać. Ten rejon jest wyjątkiem, ale paraliżu nie ma.

Dzielnica: remont zgodny z planem

Rzeczniczka dzielnicy Monika Beuth-Lutyk wyjaśnia, że kierowcy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami. - Nie bardzo mamy inne wyjście - kometuje wprowadzenie ograniczeń ruchu. Tłumaczy, że plan remontu Chłodnej był uzgadniany z miejskimi instytucjami i zaopiniowany przez miejskiego inżyniera ruchu, który na koordynuje stołeczne inwestycje.

- Nasz projekt idzie zgodnie z planem - zaznacza Beuth-Lutyk. Jednak  na sytuację wpływają zmiany w harmonogramie innych inwestycji, np. budowy II linii metra. Chociaż miejski inżynier ruchu może na bieżąco wprowadzić korekty w organizacji ruchu, zdaniem rzeczniczki nie opłaca się wstrzymywać czy spowolnić prac na Chłodnej. - Wykonaliśmy już 70 procent, remont zakończy się za trzy miesiące. Trzeba po prostu przetrzymać utrudnienia do końca września - dodaje.

Miejski inżynier nie mógł ustosunkować się do naszych pytań, bo jest dziś na urlopie. Do sprawy wrócimy.

Czytaj więcej o remoncie Chłodnej

Komentarz internautki:

mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 06:32 ~Warszawiak

  Pani Anita powinna wiedzieć do jakiej dzielnicy sie pcha a nie tylko patrzeć na nowe budyneczki - bo z takiego wykonano to djęcie.
  Bardzo często na Chłodnej są i były zatory.
  Pewnie po rewitalizacji wzrośnie wartość mieszkań...

 • ziomz woli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 16:11 ~ziomz woli

  Kierowcy tylko narzekają, Chłodna rewitalizują, ciekawe jak zamkną odcinek miedzy Żelazną a Towarową to dopiero będzie lament, a do komunikacji miejskiej się przesiąć o ile ktoś nie musi jechać samochodem, albo z buta lub na rowerze, piekna pogoda jest po cholere się dusic w aucie stojac w korku. Warszawa pięknieje, a bez utrudnień w ruchu się nie obejdzie

 • A

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 16:01 ~A

  Do CP: Ja na Chłodnej mieszkam i mam prawo dojechać i wyjechać z własnego mieszkania.
  Wbrew pozorom mi też przeszkadzają setki samochodów, które po kostce przejażdzają pod moimi oknami.
  Wbrew pozorom jak ulicę zamkną to ja będę miała lepiej.
  Uważam jednak, że pogarszanie układu skrzyżowań, na kórych ruch szedł w miarę sprawnie, szczególnie w sytaucji remontów i zamknięć ulic równoległych, jest po prostu albo szaleństwem albo głupotą.

 • autobusiarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 14:21 ~autobusiarz

  to normalnie jakiś absurd. Moi pradziadkowie sprowadzili się w tą okolicę na początku lat 30(z czerniakowa), a teraz się w grobie przewracają jak jakąś hołota z prowincji w przybytku pt.chłodna25 kombinuje jak tu jeszcze okolicznym mieszkańcom życie uprzykrzyć. Nie dość że hałasują do 4 rano to jeszcze chcą żeby koń dreptał i śmierdział.

 • cp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 13:06 ~cp

  Anita,

  Gdybys mieszkała dłużej na Chłodnej to byś wiedziała, że prędzej czy później ulica ta będzie wyłaczona z ruchu coś na zasadzie ul. Nowy świat. Prace remontowe postępują i drogowcy powoli przyzwyczajają kierowców do omijania Chłodnej.

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 12:38 ~m

  ja od wczoraj jeżdżę rowerem po centrum i jest super

 • takitam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 11:24 ~takitam

  Znak zakazu skrętu w Żelazną nie pojawił się wczoraj, jest tam co najmniej od tygodnia (możliwe, że nawet dłużej - tydzień temu gdy jechałem Chłodną na pewno już stał).

 • michał/

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 11:17 ~michał/

  proszę państwa, niestety ale wydaje mi sie że będziemy musieli wytrzymać jakoś te 2 lata. Ja niedługo przesiadam się na rower (i kondycja się poprawi i za benzynę nie będę placił). Zastanawiam się tylko co w zimę?

 • iopg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 11:15 ~iopg

  chlodna tylko dla tramwajow!!

 • Strażak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 11:00 ~Strażak

  Ktoś poza tym zapomniał, że ulica Chłodna to również główna trasa przejazdu wozów strażackich. Jeżdzą tamtędy z remizy na tyłach Atrium do wszystkich pożarów na Woli.
  Zwężanie więc ulicy to jakiś absurd!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl