Ulice

12.05.2015 14:49 Przestraszeni pasażerowie

"Chłodna bryza o poranku".
Tramwaj z uszkodzonymi drzwiami

SERWISY:

Tramwaj raczej starej daty, ale klimatyzacja została zapewniona - właśnie tak wyglądała poranna podróż Reportera 24 jednym z tramwajów w Warszawie. Uszkodzone drzwi za nic nie chciały się zamknąć, stając się tym samym sporą atrakcją dla pasażerów. Nagranie dostaliśmy na Kontakt 24 od Piotra Harwasa, który podkreśla, że chłodna bryza o poranku mimo, że w niebezpiecznych okolicznościach, okazała się zabawnym incydentem.

Chwilę po godzinie 8 nasz Reporter 24 wsiadł do jednego z tramwajów. Nie spodziewał się jednak, że jego podróż w kierunku centrum stolicy przebiegać będzie w tak niecodziennych okolicznościach. Na nagraniu widzimy, że uszkodzone drzwi za nic nie chcą się zamknąć. Co chwila otwierają się, by po chwili z hukiem próbować się zamknąć.

- W tramwaju nie było dużo pasażerów. Jednak ci, którzy znaleźli się w środku mieli niemałą atrakcję. Miło się jechało, bo dzięki otwartym drzwiom było chłodno, chociaż mimo wszystko niebezpiecznie - powiedział Piotr Harwas.


Niektórzy wysiadali

Reporter 24 relacjonował, że część pasażerów, przestraszona zaistniałą sytuacją, wysiadała na najbliższych przystankach. - Znaleźli się również odważni, którzy próbowali domknąć uszkodzone drzwi - powiedział nasz rozmówca.

Gdy Reporter 24 wysiadł z tramwaju, chciał o wszystkim poinformować motorniczego. - Rzecz się działa w drugim wagonie. Nie zdążyłem podbiec do kabiny motorniczego. Zdążył już ruszyć - podsumowuje Piotr Harwas podkreślając, że nie obwinia prowadzącego pojazd.

Motorniczy nie wiedział

O komentarz poprosiliśmy rzecznika prasowego Tramwajów Warszawskich, Michała Powałkę. - Rzeczywiście tramwaj uległ awarii i jechał z uszkodzonymi drzwiami. Motorniczy nie wiedział o usterce więc kontynuował jazdę. Jednak gdy tylko zorientował się, że drzwi się nie zamykają, natychmiast odstawił pojazd do punktu monterskiego, a tam drzwi zostały zablokowane - powiedział rzecznik.

Wkrótce drzwi mają zostać naprawione. Powałka dodał, że podobne sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Zaznaczył również, że jeśli tylko zobaczymy podobne sytuacje, natychmiast o usterce należy poinformować motorniczego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marcon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2015 11:09 ~Marcon

  Zatrudnianie niekompetentnych ludzi na zapleczu technicznym i mamy efekty.

 • Bolesław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2015 13:18 ~Bolesław


  waw~waw

  Mój dziadek przed wojną jeździł na stopniach otwartych drzwi. Nikt się wtedy nie bał...
  karawaniarz~karawaniarz

  Po wojnie też się jeździło.


  W Indiach nadal się jeździ... Na dachach też.

 • antyprykator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2015 13:09 ~antyprykator

  antykomuch~antykomuch

  Stare graty, już dawno powinny znaleźć się na złomowisku

  To co tu jeszcze robisz?

 • antykomuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2015 12:22 ~antykomuch

  Stare graty, już dawno powinny znaleźć się na złomowisku

 • seba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2015 10:43 ~seba

  Ale sensacja rodem faktu..

 • Normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2015 10:30 ~Normalny

  Dziennikarze też muszą z czegoś żyć. Gdyby nie karmili nas takimi"sensacjami" to co by robili ? A czytelnik też chyba nie jest pozbawiony mózgu

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2015 10:12 ~karawaniarz

  waw~waw

  Mój dziadek przed wojną jeździł na stopniach otwartych drzwi. Nikt się wtedy nie bał...

  Po wojnie też się jeździło.

 • qwer23

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2015 09:27 ~qwer23

  Ale afera dobrze że pan tam był panie reporterze.

  Dam panu zajecie:
  1. Wyjaśnienie co z linią 8 czemu zniknęła, a inne linie się pokrywają np. 13,20,23 od Koła do Dw. Wileński czyli 17 przystanków.
  2.

 • Kasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2015 09:01 ~Kasiek

  W tramwajach tego typu, przy drzwiach jest taki czerwony guzik, za pomocą którego można alarmowo powiadomić motorniczego, że coś się dzieje. W wagonikach metra też jest coś podobnego, przynajmniej tych starszych. Ostatecznie można zaciągnąć hamulec ręczny, ten awaryjny. Nie trzeba biec z wagonu do wagonu.

 • długi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2015 08:31 ~długi

  Co za ludzie? Zepsute drzwi sensacją? Niedomknięte drzwi wywołują panikę? Kiedyś w ogóle nie było drzwi, albo zamykali je sami pasażerowie, jeśli chcieli i było dobrze. Jeździło się na stopniach i na "cycku" i nikt się nie bał.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl