Ulice

01.04.2019 16:12 kierowca zablokował przejście

Chciał ominąć śmieciarkę, utknął na chodniku

SERWISY:


Kierowca jeepa przez kilka minut jeździł po chodniku, usiłując wydostać się na jezdnię. Jak przekazał nam autor nagrania, mężczyzna znalazł się w potrzasku po tym, jak próbował ominąć śmieciarkę. Film dostaliśmy na Kontakt 24.

Wszystko wydarzyło się na Kieleckiej, tuż przy skrzyżowaniu z Rakowiecką. To wąska jednokierunkowa ulica, wzdłuż której zwykle zaparkowane są auta.

Nagranie powstało w momencie, gdy ruch na ulicy znacznie spowolniła śmieciarka, zatrzymująca się przy kolejnych posesjach (widać ją na nagraniu). Według autora filmu, sytuacja zniecierpliwiła kierowcę jeepa i stąd decyzja o dziwnym manewrze. "Nie chciał czekać na przejazd śmieciarki, więc postanowił ominąć ją chodnikiem" - napisał na Kontakt 24 pan Piotr.

"Plan się nie udał, ponieważ samochód natrafił na starszego pana, który z powodu swojej ograniczonej mobilności, nie był w stanie ustąpić drogi pojazdowi na wąskim chodniku, ograniczonym z jednej strony ogrodzeniem, a z drugiej płotkiem na trawniku" - relacjonował autor nagrania.

Pięć minut w potrzasku

Na nagraniu nie widać momentu, gdy kierowca spotkał na swojej drodze starszego pana. Ale to prawdopodobnie sprawiło, że zrezygnował z dalszej jazdy chodnikiem. Okazało się jednak, że powrót na jezdnię nie jest taki prosty. Świadek tej sytuacji zarejestrował ponad pięć minut zmagań kierowcy jeepa próbującego wydostać się z chodnikowego potrzasku. Zamieszczone powyżej nagrania są skróconą wersją całego zdarzenia.

Najpierw, na wysokości Kieleckiej 44 zaczął cofać w kierunku Rakowieckiej. W pierwszych chwilach był bliski otarcia boku auta o ogrodzenie. Gdy okazało się, że nie jest w stanie wykręcić, by zmieścić się w najbliższym wyjeździe, cofał dalej. Tym sposobem pokonał kilkadziesiąt metrów i znalazł się przy wejściu do budynku z numerem 46.

W tym miejscu na samochód blokujący chodnik natknęła się starsza kobieta. Na nagraniu widać, jak zdziwiona zatrzymuje się za autem i zaczyna gestami poganiać kierowcę, by odblokował przejście. Minęła minuta (wycięta przez nas z nagrania) zanim kierowca znów ruszył do przodu.

Seria manewrów wyjazdowych

Potem kierowca jeepa dojechał do najbliższej bramy i wyjazdu, by rozpocząć żmudną serię manewrów. Zanim udało mu się zakręcić i wcisnąć w ciasny wyjazd, minęły niemal dwie minuty. I wreszcie się udało, jeep wyjechał na ulicę.

Jak przekazał nam Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej, strażnicy nie otrzymali tego dnia żadnego zgłoszenia dotyczącego jeepa jeżdżącego po chodniku. Zapytaliśmy też policję, czy nie otrzymała sygnałów o takim zachowaniu. Czekamy na odpowiedź.

kk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zyczliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2019 06:41 ~Zyczliwy

  qwa~qwa

  Kierowca Popełnił błąd i na pewno sam to wie po takiej akcji. Więcej życzliwości i wyrozumiałości.

  Nie ma życzliwości dla idiotów, którzy próbują mnie zabić na chodniku.

 • UmówionyNaSpotkanie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2019 06:40 ~UmówionyN…

  Nie wolno łamać przepisów drogowych. No chyba, że jesteś umówiony na spotkanie.

 • kjb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 22:47 ~kjb

  John~John

  Zgłosiłem kiedyś na Straż Miejską kierowcę jeżdżącego po chodniku na odcinku 100 metrów w celu zaparkowania pod blokiem, gdzie miał stałe upatrzone nielegalne miejsce parkingowe. W takim razie do czego jest uprawniona Straż Miejska??? :)

  Straż Miejska nie ma uprawnień do ścigania wykroczeń drogowych pojazdów ruchu poza naruszeniem zakazu ruchu w obu kierunkach (B-1). Jazda wzdłuż po chodniku to sprawa dla policji. Polecam mail stopagresjidrogowej

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 14:18 ~Tadeusz

  benek~benek

  Osobówkarze to święte krowy. Nie zwracają uwagi na przepisy, nikt ich nie kontroluje - pozostają bezkarni. Całe szczęście, że jakieś dziecko nie szło chodnikiem, bo by je zabił.

  Patrz, jeden osobówkarz pojechał po chodniku i wielka afera w internetach. Czekam na zalew filmików z niebezpiecznymi ścigantami na rowerach na chodnikach, roztrącającymi pieszych. Wiatr się zmienia w końcu, mam nadzieję, że tefałen to zauważy i zmieni trend.

 • rbl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 14:06 ~rbl

  John~John

  Zgłosiłem kiedyś na Straż Miejską kierowcę jeżdżącego po chodniku na odcinku 100 metrów w celu zaparkowania pod blokiem, gdzie miał stałe upatrzone nielegalne miejsce parkingowe. Po godzinie dostałem info zwrotne, że Straż nie potwierdza. Ponieważ samochód stał tam nadal, zgłosiłem jeszcze raz. Znów odpowiedzieli, że nie potwierdzili. Zrobiłem zdjęcie i wysłałem do Straży, żeby wyjaśnili czego nie stwierdzają skoro samochód jak wół stoi pod blokiem. Po miesiącu dostałem odpowiedź od Naczelnika Wydziału Kontroli Wewnętrznej, że "Straż Miejska nie jest organem uprawnionym do prowadzenia czynności na okoliczność przedmiotowego wykroczenia". W takim razie do czego jest uprawniona Straż Miejska??? :)

  Do wlepiania mandatów staruszkom handlującym kwiatami czy warzywami.

 • Jaq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 13:37 ~Jaq

  12:30 ~John

  Taki mądry a nie umie korzystać z przeglądarki Google i samodzielnie sprawdzić. Co za leń. Ta dzisiejsza młodzież wszystko chce za darmo i na tacy podane.

 • John

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 12:30 ~John

  Zgłosiłem kiedyś na Straż Miejską kierowcę jeżdżącego po chodniku na odcinku 100 metrów w celu zaparkowania pod blokiem, gdzie miał stałe upatrzone nielegalne miejsce parkingowe. Po godzinie dostałem info zwrotne, że Straż nie potwierdza. Ponieważ samochód stał tam nadal, zgłosiłem jeszcze raz. Znów odpowiedzieli, że nie potwierdzili. Zrobiłem zdjęcie i wysłałem do Straży, żeby wyjaśnili czego nie stwierdzają skoro samochód jak wół stoi pod blokiem. Po miesiącu dostałem odpowiedź od Naczelnika Wydziału Kontroli Wewnętrznej, że "Straż Miejska nie jest organem uprawnionym do prowadzenia czynności na okoliczność przedmiotowego wykroczenia". W takim razie do czego jest uprawniona Straż Miejska??? :)

 • rott

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 11:32 ~rott

  eche~eche

  Fascynującu artykuł , to napięcie rosnące z kazdym wersem ... Nie mogę się doczekać co odpowie policja - wiedzieli ? Nie wiedzieli ? Kto zwiedzi Wenecję ?

  Mam to samo. Jak to biedny redaktor musi budować napięcie na masakrycznie beznadziejnym temacie. Co się człowieka czepiacie. Z czasem trzeba będzie pojeździć za redaktorami i popatrzeć jak parkują i zachowują się w ruchu itp. To będzie news

 • robi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 10:47 ~robi

  Ale to nie kwestia spaceru, bo jak podjeżdzam i widzę śmieciarkę to zostawiam samochód gdziekolwiek i idę do biura (choć zaparkowanie zgodnie z przepisami w tej okolicy jest bardzo ciężkie). Gorzej jak wyjeżdżam z podwórka gdzie parkuje samochód i wtedy jest śmieciara. Wtedy jest problem. Wyobraź sobie że jesteś umówiony na spotkanie i masz taką niespodziankę. Naprawdę na Mokotowie to się bardzo często zdarza. Ciekawe jak jest w innych dzielnicach.
  A co do zrzutki to zwróć uwagę ile płaciliśmy za śmieci zanim Miasto zajęło się gospodarką odpadami komunalnymi. W moim przypadku było to podwyżka o 100% (wcześniej Byś, odpady segregowane). Więc jakoś Bysia było stać na 3 pracowników w cenie o połowie mniejszej... ale to inny temat  Ignix~Ignix

  Widać, że auto bez kamerki i czujników, bo nie czuł tyłu. Czemu osoba nagrywająca nie może zwyczajnie pomóc, ile jeszcze do tyłu, żeby łatwiej wyjechać. Dziś to nagrać, wrzucić do neta piętnować. Kierowca Popełnił błąd i na pewno sam to wie po takiej akcji. Więcej życzliwości i wyrozumiałości.
  Jeepmen~Jeepmen

  to nie wiem jaka bo nawet nie chińska podróbka by musiała być że by nie było czujników czy kamery
  sfsdfsd~sfsdfsd


  Najtańsza opcja leasingowa to gołe auto, bez czujnikow, klima manual itp

 • qwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2019 09:56 ~qwa

  daro~daro

  a,co ma straż miejska do jazdy po chodniku, bo nie za bardzo rozumiem ?? kompetencje tej służby są jasno opisane

  Nie rozumiesz, bo w straży miejskiej pracujesz - do rozwiązania straż miejska, niech się za robotę wezmą. Zakres obowiązków jest jasno opisany

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl