Ulice

13.09.2011 07:26 projekt czeka na zatwierdzenie

Buspas na Górczewskiej?
"Za dwa tygodnie"

SERWISY:

Projekt buspasa na Górczewskiej jest gotowy i czeka na biurku miejskiego inżyniera ruchu. Gdy tylko zostanie zatwierdzony, niezwłocznie go wdrożymy - obiecuje Zarząd Transportu Miejskiego. Wcześniej obiecywał, że buspas pojawi się w wakacje.

Za pośrednictwem swojej strony na portalu społecznościowym Facebook, ZTM odpowiada na pytania internautów.

- Co z buspasem na Górczewskiej? Wycofaliście się z pomysłu? - zapytała jedna z

użytkowniczek portalu.

"Wdrożymy niezwłocznie"

- Projekt gotowy mamy. Leży i czeka na akceptację miejskiego inżyniera ruchu. Liczymy na to, że niedługo (w ciągu ok. 2 tygodni) projekt zostanie zatwierdzony a potem niezwłocznie go wdrożymy – czytamy w odpowiedzi ZTM. - Z naszych informacji wynika, że zatwierdzenie powinno nastąpić w ciągu 2 tygodni – dodają urzędnicy.

Obiecywali na wakacje

Wytyczenie w minione wakacje buspasa pomiędzy ulicami Powstańców Śląskich i Młynarską zapowiadał w połowie marca na łamach tvnwarszawa.pl Andrzej Skwarek, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Nowe buspasy stworzą kręgosłup komunikacyjny na czas budowy metra – przekonywał.

wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • negate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 09:41 ~negate

  zamiast narzekać na korki może lepiej przerzucić tłuste i nieruchawe tyłki z auta do autobusu? na zdrowie wam wyjdzie, malkontenci. TAK dla buspasów!!!

 • Myślący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2011 08:34 ~Myślący

  Szanowni Państwo z miasta. Po co buspas na Górczewskiej? Jeżdżę tamtędy codzienni i nie ma tam korków. Autobusy nie stoją w korkach. Teraz ktoś "mądry" kto myśli, że lekarstwem na cale zło jest zablokowanie jednego pasa wymyślił buspas. Teraz dopiero zacznie się sajgon i autobusy zaczną stawać w korkach na skrzyżowaniach. GRATULACJE pomysłu !!!

 • cotomabyc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2011 08:47 ~cotomabyc

  Nie będę Julią, to mi nie pasuje...

 • górczewska/powstańców

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 18:44 ~górczewsk…

  buspas na Górczewskiej nie jest potrzebny bo problemem jest zła synchronizacja swiateł NIE DLA BUS PASA na Górczewskiej - problem to prymasa w stronę Ronda Zesłańców Syberyjskich

 • Pan pikuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 11:26 ~Pan pikuś

  Będą kolejne buspasy nie zależnie od tego co tu napiszemy.Górczewska to pikuś ,jaja będą dopiero gdy powstanie buspas na Puławskiej do i z Piaseczna,tam będzie lament.

 • Wszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 10:38 ~Wszawiak

  Ciekawi mnie co na to nie Pan Janusz Galas, bo to nie on zatwierdza projekt tylko szersze gremium, ale co na to Pan Jacek Wojciechowicz, który powinien ruszyć swoje ciało i przynajmniej raz np. jutro w czwartek usiąść z leżaczkiem na górczewskiej i sprawdzić między 6.30-10.00 i 14.00-18.00 gdzie tak naprawdę się ulica korkuje i jak ustawione są światła

 • bemowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 05:26 ~bemowianka

  HUUURRRRAAA!!!!!!!!!!
  Nareszcie!!!Ale do jasnej cholery oddajcie Dzwigową,albo zróbcie buspas na Prymasa bo tam jest rano totalna masakra!!!!!!!!!!!!Jeden przystanek od Kasprzaka do Dw.Zach jedzie sie czasami 15-20 min.

 • LOL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 00:42 ~LOL

  przecież tam nie ma korków aż takich wielkich... pewnie PO chce nam zafundować stanie w korkach... co za głupota ... tylko PO

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 00:01 ~Nick

  Galas, nie zatwierdzaj tego pasa! Jeśli już musi być to w rozsądnym czasie a nie pół dnia.

 • Darecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 23:18 ~Darecki

  Winiety dla całej buraczarni LLU za wjazd do Stolicy i problem korków znika sam! Nie potrzebne bedą buspasy i inne uprzywilejowania dla komunikacji miejskiej. Winiety dla każdego parcha z rejestracją spoza Warszawy i po problemie!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl