Ulice

22.07.2011 13:33 inwestycja na Białołęce

Budują wiadukty, Czołowa zamknięta do sierpnia

SERWISY:

Trwa budowa wiaduktu nad torami na Płudach. W związku z tym zamknięta została ul. Czołowa przy skrzyżowaniu z ul. Bohaterów. To kolejne utrudnienia w tym rejonie Białołęki.

Utrudnienia dla kierowców potrwają do końca sierpnia 2011 roku. Proponowany objazd prowadzi ulicami: Smugowa – Jeżowa - Waligóry – Majorki.

Filary już są                                          

To nie pierwsze zmiany w tym rejonie. Budowa, którą finansują Polskie Koleje Państwowe, rozpoczęła się jesienią zeszłego roku. Od tego momentu zamknięta jest ulica Klasyków na odcinku od ul. Fletniowej do ul. Czołowej.

- Obecnie zbudowane są filary oraz na części z nich znajdują się przęsła (z wyjątkiem terenu nad torami) - informuje Mirosław Siemieniec z biura prasowego PKP. - Wszystko idzie zgodnie z planem. Kierowcy przejadą nowymi wiaduktami na przełomie listopada i grudnia tego roku - dodaje.

Na Mehoffera też budują                

Bezpieczniejszymi staną się również przejazdy na ul. Mehoffera oraz przy ulicy Partyzantów w Chotomowie. Tam również budowane są wiadukty z windami i przejścia dla pieszych.

Inwestycja pochłonie około 95 milionów złotych. Wszystkie prace mają się zakończyć do końca 2011 roku.

Będzie szybciej

Nowe przeprawy nie tylko poprawią komfort jazdy kierowców, którzy stali w ogormnych korkach przed przejazdami. Dzięki wiaduktom pociągi będą mogły jeździć szybciej. Dotychczas, zgodnie z przepisami, pociągi w okolicach przejazdów kolejowych nie mogły rozwijać dużych prędkości. Po zakończeniu modernizacji linii kolejowej z Warszawy do Gdyni, nowoczesne pociągi będą mogły kursować z prędkością powyżej 160 km/h.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl