Ulice

22.09.2015 10:02 Objazdy dla samochodów i autobusów

Budują Nowolazurową, zamknęli Lazurową

SERWISY:

Ruszyła budowa kolejnego odcinka ul. Nowolazurowej. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to spore utrudnienia na ul. Lazurowej. W poniedziałek w nocy drogowcy zamknęli fragment ulicy pomiędzy Szeligowską a Człuchowską.

Drogowcy rozpoczęli budowę kolejnego fragmentu ul. Nowolazurowej. Tym razem prace prowadzone są na odcinku od ul. Połczyńskiej do Sterniczej. Jakich utrudnień w tym rejonie mogą spodziewać się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej?

W poniedziałek, 21 września, po godz. 22 zamknięta dla ruchu została ul. Lazurowa pomiędzy ul. Szeligowską a Człuchowską (do miejsca znajdującego się za wjazdem do serwisu samochodowego). Nie można wyjechać także z ul. Sterniczej na Lazurową. Dla samochodów wyznaczono objazd ulicami: Człuchowską, Powstańców Śląskich i Połczyńską.

Autobusy inaczej

Na trasy objazdowe skierowano również autobusy komunikacji miejskiej. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany obejmują autobusy nocne i dzienne. W sumie chodzi o dziewięć linii.

Zmiany dla autobusów nocnych będą obowiązują od nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 21 na 22 września (od początku kursowania), a dla linii dziennych od wtorku 22 września od początku kursowania.

Linia 105 i E-5 zostały skierowane (w obu kierunkach) na trasę objazdową prowadzącą ul. Człuchowską i ul. Powstańców Śląskich.

Linia 112 będzie dojeżdżała z Marek tylko do przystanku ROZŁOGI. Autobusy będą zawracały na skrzyżowaniu Lazurowej z Człuchowską.

Na trasach linii 197 (w kierunku Gwiaździstej), 713 i 743 (w kierunku cm. Wolskiego) na ul. Połczyńskiej, za skrzyżowaniem z ul. Szeligowską, został uruchomiony dodatkowy przystanek SZELIGOWSKA 53 obowiązujący jako stały.

Linia N42 w obu kierunkach została skierowana na trasę prowadzącą ul. Powstańców Śląskich.

Linia N45 będzie w obu kierunkach kursowała ulicami: Człuchowską, Powstańców Śląskich, Połczyńską i Wolską.

Linia N52 będzie kursowała we wszystkie noce tygodnia. Jednak od nocy z niedzieli na poniedziałek do nocy z czwartku na piątek tylko na trasie skróconej do Karolina. W pozostałe noce będzie kursowała zarówno na trasie podstawowej do Koprek, jak i skróconej do Karolina.

Uruchomiona została również zastępcza linia autobusowa Z12, która kursuje na trasie: CM. WOLSKI – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Szeligowska – zawrotka przy skrzyżowaniu z ul. Kopalnianą – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN.

Jak zapowiada Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, zmiany potrwają około miesiąca. W tym czasie na Lazurowej przebudowane będą: ciepłociąg, kanalizacja oraz kable energetyczne zasilające sygnalizację świetlną oraz oświetlenie uliczne.

 

 

jk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Solange

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2015 23:04 ~Solange

  Oto minął ponad miesiąc od zamknięcia Lazurowej, do Centrum jedzie się godzinę, czekając na zastępczy autobus sterczy się na zimnie min 15-20 minut. Kiedy wreszcie koniec???

 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2015 11:35 ~maniak

  tubylec~tubylec

  @FFF: "jak widać najlepiej remonty rozpoczynać pod koniec września"

  Budowę Nowolazurowej rozpoczęto późną wiosną 2011 roku (od Alej Jerozolimskich).
  Teraz trwa ostatni etap budowy: połączenie Nowolazurowej z Lazurową.

  wtedy na pl. Pigalle są najpiękniejsze kasztany...

 • Raq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2015 09:05 ~Raq

  Oczywiście że były informacje. Tablica z informacją o obieżdzie stała przynajmniej od 2 tygodni.

 • robson82

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 16:28 ~robson82

  wawiak~wawiak

  CZemu piszecie że ulica została zamknięta z zaskoczenia? Trzeba czytać, np. na str. ZTM-u była informacja podana już wcześniej. Jeśli ludzie nie czytają i nic ich nie interesuje co się dzieje dookoła nich, to trzeba mieć pretensje tylko do siebie.

  Została zamknięta z zaskoczenia dla kierowców i mieszkańców, nie było wcześniej żadnej informacji jak będzie wyglądał objazd. nie każdy korzysta z ZTM....

 • omg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 13:38 ~omg

  W tekście napisano że ma to potrwać około miesiąca

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 12:34 ~tubylec

  @FFF: "jak widać najlepiej remonty rozpoczynać pod koniec września"

  Budowę Nowolazurowej rozpoczęto późną wiosną 2011 roku (od Alej Jerozolimskich).
  Teraz trwa ostatni etap budowy: połączenie Nowolazurowej z Lazurową.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 12:09 ~xyz

  A kiedy otworzą odcinek Chrościckiego-Połczyńska? Jest on już gotowy, wystarczy posprzątać...

 • wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 11:40 ~wawiak

  CZemu piszecie że ulica została zamknięta z zaskoczenia? Trzeba czytać, np. na str. ZTM-u była informacja podana już wcześniej. Jeśli ludzie nie czytają i nic ich nie interesuje co się dzieje dookoła nich, to trzeba mieć pretensje tylko do siebie.

 • MąkaPszenna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 10:47 MąkaPszenna

  wawan~wawan

  a kiedy wreszcie jakieś nowe drogi po drugiej stronie wisły?!

  Tam u was to w ogóle jakoś dziwnie jest.

 • wawan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2015 10:35 ~wawan

  a kiedy wreszcie jakieś nowe drogi po drugiej stronie wisły?!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl