Ulice

10.11.2011 16:03 inwestycje w stolicy

Budowa węzła Łopuszańska na finiszu

SERWISY:

Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców. Opóźniona o pół roku budowa trzypoziomowego  węzła Łopuszańska dobiega końca. Urzędnicy zapewniają, że jeszcze w listopadzie wystąpią o pozwolenie na jego użytkowanie. - Obecnie na terenie inwestycji prowadzone są jedynie prace wykończeniowe - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

- Jest początek listopada, a zakończenia inwestycji nie widać - skarży się jedne z internautów tvnwarszawa.pl  Wojtek. - Węzeł Łopuszańska miał być gotowy w tym roku, ale do końca jeszcze trochę brakuje. Zima się zbliża. Coś czuję, że otworzą wszystko dopiero na wiosnę - pisze z kolei  internauta Miodziu.  

 Do końca roku skończą?

Postanowiliśmy sprawdzić u źródła, czy te niepokoje są zasadne. Urzędnicy Zarządu Miejskich

Inwestycji Drogowych przekonują, że budowa dobiega  końca.  - Jesteśmy w trakcie kompletowania dokumentów, które złożymy wraz z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie jeszcze w tym miesiącu -  informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID-u.

 I przekonuje, że choć węzeł Łopuszańska wygląda jak jedna wielka budowa, to prace na nim zbliżają się ku końcowi. - Prace na węźle są na takim etapie, że możemy zbierać dokumenty powykonawcze. Przekazaliśmy również mapę geodezyjną do Ośrodka Geodezji i Kartografii, która jest bardzo ważnym i niezbędnym elementem składanej dokumentacji - dodaje. Stworzenie mapy to dobra informacja. Dlaczego? - Na mapie umieszcza się wszystkie nowowybudowane elementy - wyjaśnia Gajewska.  - Jako, że zakończyliśmy wszystkie główne prace mogliśmy ją uzupełnić . Obecnie prowadzone są jedynie działania wykończeniowe - dodaje.

Święta im nie pokrzyżują planów

Obawa kierowców, czy uda się otworzyć przeprawę w tym roku, nikogo nie dziwi. Odbiory techniczne trwają zazwyczaj bardzo długo. Ponadto grudniowe święta zabierają cenne dni pracy.  - Jeżeli wniosek i dokumenty będą kompletne to odbiory nie będą długo trwały- uspokaja Gajewska. - Nadzór budowlany wie, jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców i jej otwarcia nie będzie przedłużał- dodaje.

Półroczne opóźnienie

Według planu węzeł miał zostać oddany do użytku w maju. Na opóźnienie wpłynęło wiele czynników. Jak tłumaczyła w sierpniu w rozmowie z tvnwarszawa.pl Małgorzata Gajewska -urzędnicy musieli synchronizować prace z pobliską budową węzła Salomea.

W połowie września do dyspozycji kierowców oddane zostało rondo - jeden z trzech elementów węzła. Jednakże, jedynie otwarcie całej inwestycji poprawi w tym miejscu przepustowość.

Trzy poziomy węzła

W ramach inwestycji zbudowano dwie estakady łączące Al. Jerozolimskie z ul. Łopuszańską, rondo oraz "wannę" na poziomie -1 wzdłuż Al. Jerozolimskich.

Ponadto postawiono ekrany akustyczne, wybudowano chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Gotowa i otwarta inwestycja będzie świetnym prezentem na święta od drogowców dla wszystkich kierowców stojących w ogromnych korkach w tej części Warszawy.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Pruszkowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2011 08:39 ~Pruszkowianka

  Odnośnie jazdy Alejami w stronę Pruszkowa... Wieczorem, przy mokrej bądź pokrytej szronem nawierzchni nie widać startych już pasów. Jadąc lewym pasem kilkakrotnie zajeżdża się drogę samochodom jadącym prawą stronę. Jak pisał Miodziu-o tragedię aż się prosi!Białe pasy, choć starte pokrywają się z żółtymi, których praktycznie nie widać. Szlag człowieka trafia.
  Możecie to komuś przekazać? Może trzeba tam nagrać krótki reportaż, by było widać jaka jest różnica pomiędzy poszczegolnymi odcinkami koła ronda?

 • Kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2011 12:51 ~Kierowca

  Ale jest błąd na tym skrzyżowaniu. I może warto to poruszyć publicznie i zapytać kto popełnił błąd konstrukcyjny. Jak się jedzie na wprost Alejami widać na przeciwległych pasach ruchu, że cześć pobocza jest niezabezpieczona. Wystarczą porządne ulewy i jezdnia zostanie podmyta i może zarwać się. Widać, że ktoś nie miał wyobraźni. Wystarczyło tylko podciągnąć ten botonowy płotek od jezdni na dole do końca pobocza. Ale najwyraźniej projektant tego nie przewidział... Brawo! Bezpieczeństwo jest najmniej istotne przy tej inwestycji. Poza tym korki do ronda zmalały to fakt. Ale teraz przesunęły się dalej na Skorosze.

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2011 14:52 ~m

  Pytałem dziś na budowie Łopuszańskiej o teramin otwarcia i podobno w piątek mają oddać częściowo do użytku !

 • Wojtek inżynier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 14:22 ~Wojtek inżynier

  Dalej cisza, znów mija miesiąc od informacji i co najsmutniejsze, w ten miniony miesiąc nie widziałem by coś się stało na budowie.
  A jak się tutaj dowiedziałem, nawet asfaltu nie ma wszędzie :-(

 • wkurzony kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2011 12:05 ~wkurzony kierowca

  Zastanawia mnie czy osoby z ratusza mówiąc w zeszlym roku przed wyborami, że wezel zostanie oddany w marcu tego roku, swiadomie klamaly czy sa takimi dyletantami. Czy ktos kto pisal ten artykul nie moze pofatygowac sie i zobaczyc jaki jest stan prac.

 • Miodziu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2011 12:27 ~Miodziu

  Jadąc Alejami z Centrum w stronę Pruszkowa, przed węzłem Łopuszańska jest tragiczne oznakowanie pasów na jezdni. Jadąc lewym pasem trzeba wykonać 3 zmiany pasa w prawo, zanim zjedzie się na otwarte dla ruchu rondo. W tym miejscu powinno być tymczasowe oznakowanie koloru żółtego, kierujące auta z lewej strony na prawą. Osobiście widziałem z tego powodu już kilka sytuacji podbramkowych, gdzie do kolizji było bardzo blisko. Czemu wykonawca nie zadbał o bezpieczeństwo ruchu drogowego podczas prac? Kto odpowiada za taki stan rzeczy?

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2011 10:15 ~miki

  jeden pas poziomu -1 z Pruszkowa do Centrum Warszawy całkowicie rozgrzebany, brak asfaltu

 • no i?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2011 10:13 ~no i?

  @ Wojtek inżynier
  Przecież asfalty nie są położone; brak odcinka wjazdowego od strony Pruszkowa; nawet podbudowy niem ma...

 • Wojtek inżynier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 11:31 ~Wojtek inżynier

  Brak nowych informacji, ale wydaje się, że o ile asfalty są położone i pomalowane, to inne rzeczy wymagają wykończenia-poprawek, a nie widać już żadnego ruchu.
  Na innym portalu padła data - 15 grudnia i to nawet tego roku.
  Ale taka data jedynie śmieszy, był już marzec, maj, październik, listopad.
  Patrząc na chłodno - ten węzeł niewiele zmieni, korki przeniosą się o jeden etap dalej. Pewnie inwestycje, które zakończą się około 2016 roku (planowo w 2014) rozładują ten region bardziej.
  Mieszkam na Włochach, więc to trochę mneijszy problem dla mnie, ale i tak współczuję.

 • Miodziu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 21:16 ~Miodziu

  Aktualności: w dniu dzisiejszym został usunięty asfalt z jednego pasa Alei Jerozolimskich na wysokości ulicy Dzieci Warszawy. Akcja całkowicie zakorkowała Aleje (podróż z Reduty do wymienionego powyżej miejsca zajęła okrągłe 60 minut), a najciekawsze można było podziwiać na samym końcu - brak jakichkolwiek prac w tym miejscu.

  A teraz zaczyna się weekend, więc nowy asfalt będzie położony dopiero w poniedziałek... ech logika kierownika budowy... nie dało się zaplanować wszystkiego do zrobienia szybko, na jeden raz...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl