Ulice

04.02.2012 13:17 prace przy kolektorze "w"

Budowa przegrała z mrozem.
Roboty ruszą w poniedziałek

SERWISY:

Mieli pracować, ale mróz okazał się zbyt silny. Planowane na sobotni poranek zamknięcie skrzyżowania Zwoleńskiej i Traktu Lubelskiego zostało przesunięte na poniedziałek.

- Inżynier budowy poinformował nas, że w związku z panującymi temperaturami prace rusza dopiero 6 lutego. Wtedy też zostaną dokonane planowane zamknięcia – mówi tvnwarszawa.pl Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK. Jak dodała, przy tak niskich temperaturach robotnicy mieliby problem z pracami ziemnymi.

Budują kolektor "W"

Przypomnijmy, chodzi o skrzyżowanie ulic Trakt Lubelski i Zwoleńskiej oraz Trakt Lubelski na odcinku do ulicy Kombajnistów. Zostaną one zamknięte w związku z budową kolektora ściekowego, który będzie obsługiwał wawerskie osiedla.

Mimo że drogi w ten weekend będą jeszcze przejezdne, kursuje już linia zastępcza Z-19 - porusza się między stacją PKP Wawer a Wałem Miedzeszyńskim. Jak informuje ZTM, objazdową trasą jeździ także 119. Natomiast linie 142 i 702 do poniedziłaku poruszają się na podstawowej trasie.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH I OBJAZDACH

Wodociągowcy walczą ze skutkami mrozu

Przez całą sobotę mróz dawał się we znaki w różnych częściach miasta. 

- Przez ostatnie kilkanaście godzin mieliśmy 9 awarii wodociągowych. Dotknęły demokratycznie całej Warszawy. Pracowaliśmy we Włochach, w Śródmieściu, na Bielanach, Mokotowie, Bemowie, a także w Pruszkowie – poinformowała rano Marzena Wojewódzka. Do najpoważniejszej doszło wówczas na Wrzecionie, na ul. Kasprowicza, gdzie pękła duża 150-milimetrowa rura.  Bez wody były trzy 4-piętrowe budynki oraz 10 sklepów. Prace zaczęły się nad ranem. Po godzinie 13.00 woda wróciła do kranów.

Wieczorem, po 18.00, wodociągowcy nadal mieli ręce pełne roboty. - Obecnie mamy dwie awarie na Bemowie, dwie w Śródmieściu, jedną na Bielanach, Mokotowie, dwie w Pruszkowie oraz jedną we Włochach - informowała wówczas Wojewódzka. - Ta ostatnia jest najbardziej poważna. Na ul. Leonidasa 40 pękła rura o średnicy 50 mm. Bez wody jest 31 domów jednorodzinnych, trzy warsztaty oraz dwie firmy - dodała zaznaczając, że trwa naprawa.

bako/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miłośnik_motyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2012 10:16 ~miłośnik_motyk

  @~puknijciesiewleb
  No właśnie się chyba musisz puknąć :)
  Przemarzanie ziemi w tej temperaturze to ok. 2 metry, a kolektor jest na głębokości 6 metrów. Zanim się chlapnie ozorem to warto się zastanowić.

 • Miejscowy obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 13:41 ~Miejscowy…

  Do Tymon
  A widziałeś, jaką średnicę maję te studzienki?? - Gwarantuję, że zmieści się tam twój samochód (nawet jak masz busa) i zostanie miejsce dla innych.

  To nie są byle jakie "studzienki" to są naprawdę DUŻE studnie. Tak czy inaczej w chodniku się nie zmieszczą. W chodniku (szer. ok 1,2 m jeżeli jest) to można najwyżej kabel 1kV puścić.

 • WWA_Poet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 12:45 ~WWA_Poet

  ~abcdef
  ~tofi

  Poluzujcie tam gdzie Was ciśnie hej!

  Jak dalej będziesz się tak marszczył to pikawa nawali. Humorystyczny akcent w postaci wierszyka tak Cie zagotował? Nie pytam jak reagujesz na poważne awarie.

  Staary, chyba za mocno wyprasowałeś krawat bo tlen nie dochodzi do centrali.

  Hej!

  ;)

 • puknijciesiewleb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 09:55 ~puknijciesiewleb

  Jak można cokolwiek robić w ziemi, gdy temperatura spada do -30 stopni???

 • janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 09:53 ~janusz

  Gdzie podziało się 1,5 mld zł z prywatyzacji SPEC-u????!!!!

 • marcello

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 09:39 ~marcello

  nie wstydźcie się
  nie komentujcie
  nie podjudzajcie
  nie przezywajcie
  zawsze jest tak że jakiś "inaczej nastawiony do życia i ludzi" burknie głupotę na forum i zaczyna się jazda "bez trzymanki". ja się pytam po co to wszystko? ja się pytam skoro nie mieszkasz w Warszawie, nie jesteś tu zameldowany to po kij się wypowiadasz? daj sobie spokój bo ciebie to nie dotyczy. daj się wypowiedzieć osobom z najbliższego otoczenia, tym dla których ma znaczenie czy autobus będzie jeździł, czy zlikwidują kolej, czy i na ile będą inne problemy komunikacyjno-infrastrukturowe!

  pozdrawiam normalmych netowiczów a reszcie mówie - wyluzujcie!!!

 • Radzio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 09:08 ~Radzio

  Mimo iż urodziłem się w Warszawie, tak samo jak moi rodzice i dziadkowie to cieszę się, że że nie mieszkam i nie pracuję w tym mieście, to muszę się za tych co uważają siebie za warszawiaków

  Wyprowadziłem się bo miałem dosyć obietnic, ze to nie moje a następne pokolenie będzie miało lepiej. Niestety, obiecanki trwają dalej. Myślący inaczej jak nie rządzili to rządzą znów obiecując. Co więcej jakiś palant potępia tych co mają w rejestracji LLU a zapomina że co pewni wyemigrowali z Warszawy nie z własnej woli. Mają nie tylko w rejestracji LLU.

 • Radzio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 06:58 ~Radzio

  Kto przy tak niskiej temperaturze prowadzi prace ziemne ? Tylko nieuk który nie dostrzega problemów. Teraz zrobią a na wiosnę względnie w lecie do poprawki. Rosną koszty ale te się nie liczą. Nowa podwyżka aby było na nagrody dla nieuków.

 • grodziszczanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 00:29 ~grodziszczanin

  ~tofi to ty dopiero się ztym skapowałeś... przecież dzięki niektorym komentarzom tych tzw. "rodowitych" warszawiaków wychodzi jakie są to zakompleksione i ksenofobiczne osoby. Mimo iż urodziłem się w Warszawie, tak samo jak moi rodzice i dziadkowie to cieszę się, że że nie mieszkam i nie pracuję w tym mieście, bo nie muszę się za takich typów wstydzić:)

 • żoliborz górą

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 23:58 ~żoliborz górą

  do tofi. dlatego jeździmy zagranicę, a ci co mażą o wyzysku warszawiaków na nas nie zarobią. jesteśmy pamiętliwi i łatwo się zrażamy do danych punktów obsługi, ale jeśli w twoim pierdziszewie nie zatrzymują się warszawiacy tzn. że poczuliśmy się urażeni w minimum trzech punktach. lekceważcie nas dalej, ale też odczepcie slę od nas. to jest tvn warszawa, a nie tvn pierdziszewo. szkoda, że nie ma filtracji po lokalizacji piszącego, bo już mam dość takich jak ty trolli. ze słoikami damy sobie radę, jak zobaczą różnice w cenie biletów zdm, wjazdu do centrum, opłaty parkingowej; to sami się zaczną meldować i płcić podatki w Warszawie.
  śpijcie spokojni kochane słoiczki:).

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl